جمعه 16 فروردین 1398 - 17:40

آغاز موج جدید “بارش‌ باران‌ سیل‌آسا” از فردا

با ورود سامانه بارشی جدید از عصر امروز جمعه ۱۶ فروردین ماه، برخی از استان‌های کشورمان شاهد آغاز موج جدید “بارش‌ باران‌‌های سیل‌آسا” از فردا خواهند بود.

به گزارش بویرنیوز؛ سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز جمعه 16 فروردین ماه وارد کشورمان می‌شود که طی روز‌های شنبه و یکشنبه در سطح کشور فعال خواهد بود.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استانهای کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر‌، شمال فارس بارش باران بین 10 تا 35 میلی متر رخ دهد همچنین با حرکت این سامانه به سمت شمال شرق کشور از بعد از ظهر فردا شنبه 17 فروردین تا بعد از ظهر روز یکشنبه، بارش باران در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی سمنان پیش‌بینی می‌شود.

انتظار می‌رود بیشینه بارش در این مدت در شمال غرب خراسان رضوی به 30 تا 50 میلی متر برسد و موجب سیلابی شدن موقت مسیلها در این منطقه شود، گر چه این سامانه بسیار ضعیف‌تر از سامانه‌های اخیر است، اما با توجه به حجم روان‌آب رودخانه‌ها و مخازن سدها‌، توصیه می‌شود سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی به‌عمل آورند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=299951
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما