شنبه 25 اسفند 1397 - 15:32

زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد یاسوج افتتاح شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از سه هزار میلیارد ریال طرح بهداشتی و درمانی در یک سال گذشته در مناطق مختلف این استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش بویرنیوز، علی محمد احمدی روز شنبه در آیین افتتاح زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج اظهار داشت: بیش از 40 مورد از این طرح ها تنها در بخش درمان بوده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح طرح های درمانی در سطح استان حدود 500 تخت به تخت های فعال بیمارستانی در سطح استان اضافه شده، گفت: سال 1397 درخشان ترین سال در حوزه بهداشت و درمان در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

احمدی یادآور شد: کهگیلویه و بویراحمد هم اینک در شاخص بهره مندی از تخت های بیمارستانی به سطح استانداردهای بین المللی رسیده و به ازای هر هزار نفر 2 تخت فعال بیمارستانی وجود دارد.

وی تاکید کرد که این افزایش میزان تخت ها، سطح خدمات درمانی به مردم و بیماران را نیز افزایش داده است.

احمدی با بیان اینکه ظرف 2سال گذشته بیش از 60نفر پزشک متخصص به پزشکان استان اضافه شده، گفت: هم اینک افزون بر 350 پزشک متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف مشغول خدمت به مردم در اقصی نقاط استان هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین تقویت و صیانت از تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی در سطح بیمارستان ها را ضرورتی غیرقابل انکار دانست و گفت: تامین تجهیزات پزشکی و درمانی در شرایط موجود تحریم ها و کمبود شدید منابع یکی از اقدام های ارزشمند دولت در این استان بوده که باید قدردان این خدمت ارزشمند باشیم.

وی همچنین برخی مشکلات موجود در نحوه اجرای طرح تحول سلامت را یادآور شد و گفت: تمرکز بیش از حد بر روی حوزه درمان یکی از ضعف ها و مشکلات مهم در این راستا از نظر کارشناسان است.

وی ادامه داد: آنچه که امروزه مبنای کارآمدی این حوزه به شمار می رود تاکید و تمرکز بر تقویت نظام ارجاع و پزشک خانواده است که به نظر می رسد هم اینک اجرای ناقص آن همچنان مهمترین حلقه مفقوده در بخش بهداشت و درمان محسوب می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به ظرفیت های طبیعی و گردشگری در استان بر ضرورت تامین زیرساخت ها و تدابیر و تمیهدات لازم در زمینه توریسم سلامت نیز تاکید کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از درخشان ترین و برجسته ترین دستاوردها و خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید در این سالها بدون شک اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت بوده است.

غلام محمد زارعی افزود: نتایج و دستاوردهای این طرح اکنون و به خوبی برای مردم مناطق محرومی همچون این استان رضایت‌بخش و قابل ملموس است.

وی گفت: همواره یکی از مشکلات و دغدغه‌های اصلی مسئولان و مردم ارجاع روزافزون بیماران به استان‌های همجوار به دلیل نبود امکانات، تجهیزات و پزشکان متخصص بود.

نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: شمار بیماران ارجاعی از این استان به استان‌های همجوار از 30 نفر به ازای هر یک هزار نفر تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت اینک به کمتر از سه نفر نفر به ازای این میزان رسیده است.

زارعی گفت: در برخی بخش های بیمارستانی همچون بخش زنان و زایمان هم اینک ارجاع به صفر رسیده است.

وی افتتاح زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) به عنوان یکی از ضروری ترین نیازها و دغدغه های مردم و مسئولان در استان و شهرستان بویراحمد را یادآور شد و گفت: این زایشگاه از مجهزترین و به روز ترین بخش های زایشگاهی حتی در جنوب کشور است.

وی گفت: از سال 93 و با شروع عملیات اجرایی آن وعده بهره برداری از آن در سال 98 داده شد که اکنون با پیگیری ها، و اهتمام ویژه وزارت بهداشت و همچنین تلاش فراوان از سوی مسئولان اجرایی استان این مهم محقق شد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=299213
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما