شنبه 18 اسفند 1397 - 14:10

بیگاری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج

به گزارش بویرنیوز، فارس نوشت، تا رسیدن شب عید کمتر از دو هفته دیگر باقی مانده و چه بسیار خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات  مالی برای خریدن یک دست لباس ساده هم در تنگنا قرار دارند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد اوضاع به گونه‌ای دیگر است و علاوه بر مردم محروم و مستضعفی که همیشه گَرد محرومیت بر سر و روی آنها بوده و هست عده‌ای نیز هستند که بر اساس وعده مسؤولان و نمایندگان مجلس به کار گمارده شده‌اند و وضعیت مبهم و نامعلومی دارند.

از کارگران اخراجی سد چم شیر و بسیاری دیگر که وضعیتی مانند آن‌ها در جاهای دیگر دارند که بگذریم در بیمارستان تازه تاسیس شهید جلیل یاسوج هم وضعیتی به مراتب بدتر را شاهدیم.

بیمارستانی که هم ساخت آن هم نام‌گذاری آن و هم بکارگیری نیروها در آن و هم زمین محل ساخت آن محل منازعه و مشاجره بود اما به هر صورت با نام شهید والامقام دکتر قربانعلی جلیل شروع به کار کرد.

امروز مشکل بزرگ این بیمارستان تعداد ۷۰ نفر نیرویی است که به هر دلیل به کار گرفته شده‌اند و امروز دیگر محل منازعه نحوه بکارگیری آن ها نیست بلکه مشکل این است که این‌ها از چه محلی و چگونه باید حقوق خود را دریافت کنند.

آقایان زارعی و ایلامی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان توضیح دهند که سرنوشت این عده به کجا خواهد کشید و اصولا آیا به صورت کوتاه مدت فکر شب عید این عده و نانی که باید در سفره بگذارند را کرده‌اند یا نه؟.

یکی از این نیروها در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این که نه قراردادی با ما بسته شده و نه بیمه‌ای برای ما در نظر گرفته شده است اظهار کرد: تنها دفتری را به عنوان حضور و غیاب در بیمارستان امضا می‌کنیم.

این کادر بیمارستان به شیفت کاری اشاره کرد و گفت: به صورتی شیفتی در بیمارستان کار می‌کنیم به این صورت که روزانه ۸ ساعت در بیمارستان فعالیت می‌کنیم و اکثرا نیروهای خدماتی هستیم.

وی گفت: مدت ۵ ماه است که در بیمارستان انواع و اقسام کار از تنظیف تخت‌ها تا اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی را انجام می‌دهیم و سخت‌ترین کارها را برای راه‌اندازی این بیمارستان انجام دادیم کارهایی مثل حمل تخت‌ها از طبقه همکف تا طبقه پنجم به امید این که روزی وضعیت شغلی ما معلوم شود.

این کادر بیمارستان دکتر جلیل افزود: امروز از رئیس دانشگاه و نماینده مردم در مجلس انتظار داریم به فکر بچه‌های ما هم باشند و در این شب عید ما را که ۵ ماه بی‌مزد و مواجب خدمت کرده‌ایم تنها نگذارند.

به گزارش فارس در خبری قبلی گفت‌وگویی با غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد انجام دادیم که وی مشکل را از دانشگاه علوم پزشکی دانست و این گونه می‌گفت که شاید دانشگاه به دنبال بکارگیری نیروهای خودش باشد که با این عده همکاری نمی‌کند.

اما از سوی دیگر آن گونه که از برخی منابع آگاه در علوم پزشکی شنیده‌ایم دانشگاه معتقد است وقتی نماینده عده‌ای را به کار می‌گیرد خودش هم باید به فکر حق و حقوق آن‌ها باشد.

 

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=298814
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. وقتی حق خیلیا که امتحان دادن رو خوردن و یه عده به دلیل داشتن رابطه میرن سرکار الانم باید حقوق ندن بهشون اخه اونایی که حقشونو خوردن بچه دارن و حتی اونا هم عید دارن

 2. طاقت کنید

  طاقت کنید

 3. ما از قبول شدگان نیروهای استخدام پیمانی سال ۹۶ هستیم.بعد از گذشت بیش از ۱ سال هنوز برای ما شروع بکار زده نشده و ما را به کار نگرفتند.به صورت گزینش شخصی و پارنی بازی تعدادی الان مشغول هستند
  ما در خواست داریم برای بکارگیری ما و تعیین تکلیف نیروها اقدام‌ شود.
  یا بیمارستان افتتاح نکردید یا اگه اکردید باید نیروهاتون رو جذب کنید
  بی نظمی و بی مسعولیتی در تمام بخش های دانشگاه علوم پزشکی تمام استخدامی های ۹۶ رو کلافه کرده.هیچ کس پاسخگو نیست
  ظاهرا فقط با اعمال فشار و شکایت به استانداری مسعولان حساب کار و میکنند

 4. بویراحمد

  قریب به دوسال ازمون سراسری سنجش برگزار شد سال ۹۶برج دیماه.یکسال طول کشید ک فقط نتایج اولیه اعلام بشه اونم با پیگیری های فرااستانی داوطلبان،تمام داوطلبان سراسر استانها در این ازمون همزمان خیلی وقته مشغول بکار شدن.ولی نیروهای دوسال پیش رسمی وسراسری این دانشگا هنوز هرهفته ب بهانه های عجیب وغریب فرستاده میشن برا نخود سیاه.میگن ردیف نیست‌.بویر جان لطفا پیگیری حق‌وحقوق این نیروهای رسمی نیز باشید،اگه واقعا بیمارستان تجهیز نیست که هسسسست،تعطیلش کنید وقتی بیمار نداره،مردم ازمون ندادن ک هی دک بشن.حقشونه تلاش کردن ازمون رسمی دادن.کلا این استان هیچ چیزش شبیه بقیه حاها نیست،قوانین خودشو داره هرکی هرکاری هم میخواد میکنه بدون پاسخگویی.واگذارتون به خدا ک شب عید باید کارگر وکارمند این بیمارستان شرمنده زن وبچش باشه.

 5. باسلام،بیگاری از نیروهای خدماتی از یطرف،بکار نگرفتن نیروهای پیمانی ۹۶بعداز یکسال ونیم از طرفی دیگر،رو هیچ اصولی اصلا مشخص نیست هدف از باز بودن این بیمارستان چیه،نه بیمار داره نه نیروهاشو میگیره،کجای دنیا نیروی پیمانی سراسریو میکن بفرما خونه ردیف نیست.؟ببندین پاساژ باز کنین بجاش این چ‌وضعیه هیچکس هم جوابگوی نیروی کار این بیمارستان نیست.بویرنیوز این جریان رو از مراجع نظارتی پیگری کنین.شما تنها رسانه دلسوز و مردمی هستین ک بابیان مشکلات بفکر حل و کمک به مردم دیا تون هستین.

 6. سلام من هم از استخدامی های آزمون ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی (بیمارستان شهید جلیل) هستم، به خدا هرچی پیگیری میکنیم هیچکس به فکر ما نیست، ما هم زن و بچه داریم ، زندگی داریم ، خرج داریم ، هیچ کس نیست که یه جواب درست حسآبی به ما بده ، هر روز یه بهانه جدید جور میکنن(ردیف نداریم ، بیمارستان چارت نداره، چارت اومده ولی ناقص است، باید بر نواقص برطرف بشه، باید تایید بشه)
  من از مدیریت رسانه مردمی بویرنیوز خواهشمندم یه پیگیری انجام بده بلکه یه فکری به حال ما بکنن. ممنون

 7. سلام این نیروها بواسطه پارتی بازی بدون هیچگونه آزمونی خودسرانه وارد بیمارستان شدند ۹۹درصد آنها از یک طایفه خاص هستند که لیدرهای نماینده مجلس پشتیبانی از آنها میکنند. حق کشی این عوارض را دارد

 8. این بندگان خدا نفرمودن که چطور رفتن سر کار ما که نه شنیدیم و نه دیدیم آزمونی باشه پس چطور رفتن سر کار و جای تامل داره که این همه مسئول ولی فقط و فقط از نماینده و مدیر کل انتظار دارن غیر از اینه که با رانت بازی همین افراد به کار گمارده شدن

 9. جمشید گودی

  نیروی خدماتی محترم آگه با آزمون رفته بودی سر کار میتونستی ار حقت دفاع کنی . اما چون با بند پ آمدی سر کار نمیتنونی در مقابل مدیران چیزی بگی. فکر کنم شما جز همان۸۰ نفر معروف باشید

 10. وقتی حق کسی را ضایع کنی خدا حقت را ضایع می کند

دیدگاه شما