یکشنبه 12 اسفند 1397 - 22:12

کهگیلویه و بویراحمد با بحران ازدواج روبه‌رو است

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بحران ازدواج سال‌های قبل گفت: امسال ۶ درصد کاهش ازدواج را داشتیم.

به گزارش بویرنیوز، سید محمدعلی تقوی ظهر امروز در نشست شورای ثبت احوال با اشاره به پوشش ۹۵ درصدی وقایع حیاتی گفت: سال ۹۶ کاهش ۷ درصدی ولادت را داشتیم در حالی که سال‌های قبل ولادت‌ها روند افزایش را داشته است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تعداد ولادت‌های ثبت شده در سال ۹۵، ۱۶ هزار مورد بود در حالی که ولادت‌های سال گذشته ۱۵ هزار مورد به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: در ۱۱ ماهه سال ۹۷، ۱۳ هزار و ۲۳۶ ولادت ثبت شده که ولادت‌ها کاهش ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

این مسوول عنوان کرد: در ۱۱ ماهه امسال حدود دو هزار و ۵۴۱ وفات داشتیم که ۱.۴ درصد افزایش وفات را نشان می‌دهد.

تقوی به آمار ازدواج سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ۱۵ درصد کاهش ازدواج را در سال گذشته داشتیم و با بحران مواجه بودیم، امسال هم ۶ هزار و ۵۴ مورد ازدواج به ثبت رسیده که ۵ درصد کاهش ازدواج است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سال ۹۴ و ۹۵ وضعیت بحرانی در طلاق را داشتیم در حالی که سال ۹۶ و ۹۷ شیب طلاق کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه قرار بود تا پایان امسال ۱۱۷ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی در کهگیلویه و بویراحمد ثبت نام کنند، گفت: به دلیل بحران شدید مالی که سازمان ثبت احوال با آن مواجه است تنها توانستیم ۶۷ هزار ثبت‌نامی داشته باشیم.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=298456
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ولا شیخ حسن کاری ومردم کرده که پول نون ندارن.بسونن تا برسه ده جوونل.بترن ازدواج کنن

  2. والا مو زن ایخوم اگر خوب باشه

  3. وقول خشون وام وابیه۶۰ میلیون .اخو ماهی یک میلیون یه جوون که بیکاری تش نهایه منچاله حونیل مردم وکوچوبیاره بیه؟اگروفکربین ایکردنش۲۰ ساله…

  4. همینجوری پیش بریم به همت مسئولین منقرض میشیم

  5. وجهنم
    ایما خدا خدا ایکنیم نمیریم ته ایگی بیو زن بسو
    ولمو کن بل و درد خمو بنالیم

دیدگاه شما