چاپ این برگه

روایت مدیرکل راهداری از لحظات سخت و بحرانی جاده یاسوج – بابامیدان/پیشنهاد نصیری راد برای وقایع مشابه در آینده(فیلم و عکس)

گروه اجتماعی- ۸۴۳۰ خودرو به سمت یاسوج وارد شدند و ۳۸۰۰ خودرو از یاسوج به سمت بابامیدان خارج شدند.

مهندس نصیری راد در گفت و گو با بویرنیوز با اشاره به اتفاق مسیر بابامیدان به یاسوج، اظهار داشت: در محور یاسوج به بابامیدان انسداد کامل نداشتیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: متأسفانه علیرغم اطلاعیه های ما، رانندگان بدون تجهیزات و زنجیر چرخ وارد مسیر شدند و در برخی نقاط بعلت لغزندگی جاده متوقف میشدند و باعث ایجاد گره های ترافیکی میشدند.

وی گفت: بی نظمی خودروها در این محور امداد رسانی دستگاه های برف روب و نمک پاش ما را عملاً مختل کرد، خودروی ما امکانی برای ورود به مسیر نداشت.

نصیری راد ادامه داد:  ریزش سنگ ۵۰ تنی هم مشکلی بود که البته با تلاش همکاران ما رفع شد، خود فرایند جابجایی ایمن این قطعه سنگ بزرگ هم بخشی از مشکل در مسیر بود.

وی با انتقاد از برخی دستگاه ها گفت: عدم زیرسازی مناسب برخی جاده ها موجب گیر افتادن ماشین آلات ما شد.

وی بیان داشت: با همکاری پلیس، برای ساعاتی مسیر را به سمت یاسوج یک طرفه کردیم و همین امر گوشه ای از مشکلات کاست.

مدیرکل راهداری استان تصریح کرد: مشکلات و کمبودها هست، میپذیریم و معذرت خواهی هم می‌کنیم اما اگر نظم در این محور بود و ریزش در برخی نقاط نداشتیم و البته رانندگان هم به توصیه های ما مبنی بر بستن زنجیر چرخ توجه می کردند بحرانی ایجاد نمیشد.

وی در خصوص دیگر محورهای مواصلاتی گفت: در محور اصفهان و شیراز مشکلات بسیار کمتر بود، محورها تردد منظم تر بود و برف روبی و نمک پاشی به موقع و مستمر انجام میشد.

نصیری راد پیشنهاد داد: برای این دست مواقع و شرایط جوی پیش رو معتقدم باید گروه هایی بسیج شوند، بسته اقداماتی پیش، حین و پس از این دست شرایط خاص جوی معین گردد، محورها از نزدیک رصد شود و اقدامات پیش بینی شده برای هدایت خودروها، محدودیت های ترافیکی و اطلاع رسانی در نقاط مختلف مسیرها پیش بینی شود.

نصیری راد خاطرنشان کرد: با وجود سرمای شدید در محور های سردسیر استان، جاده ها را نمک پاشی کردیم و مشکلی وجود ندارد.

در ادامه فیلمی از کمک مدیرکل راهداری به خودروی گیرافتاده در برف را میبینید: