چاپ این برگه

مدیری که شب برفی یاسوج را نخوابید تا نمره قبولی گرفت (+عکس)

گروه اجتماعی – بارش برف در استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه باعث مشکلاتی از جمله قطعی برق و آب و ترافیک در محورهای مواصلاتی استان شد اما باعث شد تا برخی دستگاهها هم بتوانند از این آزمون پیروز بیرون بیایند.

به گزارش «بویر نیوز»، بارش برف که از صبح روز 22 بهمن آغاز شد تا شامگاه دوشنبه ادامه داشت و بسیاری از معضلات و مشکلات را نیز بوجود آورد، اما در این میان شهردار یاسوج از این آزمون سربلند بیرون آمد.

صبح امروز سید حسین کاظمی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در جلسه ستاد بحران با متذکر شدن نکاتی از بارندگی های اخیر و مشکلاتی که برای مردم در مناطق مختلف بوجود آمده بود، بیان کرد: انصافا و حقا هر جای مشکلی بوده با صراحت گفته و می گویم اما خدا را شاهد می گیرم با تلاشی که دکتر مقدم و نیروهای زحمتکش شهرداری تا نیمه شب از خود نشان دادند و مجددا از صبح زود کار را آغاز کردند، مشکلی در حوزه شهر بوجود نیامد که شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد: شهردار یاسوج به همراه پرسنل خود تا از لحظات اولیه بارندگی تا بعد از ساعت 2 شب در معابر حضور داشت و روز سه شنبه نیز کار را از ساعت 6 صبح آغاز کرد.

کاظمی تاکید کرد: مجموعه شهرداری، آتش نشانی، سازمان پسماند و پلیس راه عملکرد موفقی در این بحران داشتند . کمبود امکانات نیز متوجه ماست که باید به شهرداری برای رفع این کمبودها کمک کنیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همچنین با اشاره به راه اندازی پویش تکاندن برف از درختان بیان کرد: مشارکت اجتماعی در مواقع لازم امری ضروری و لازمه تکمیل کار مدیریت شهری است و راه اندازی این پویش اثرگذار بود.

وی همچنین با بیان برخی نقاط ضعف در حوزه های مختلف از رسانه ها خواست در ارائه نقدها و مطالب خود نیمه پر لیوان را ببیند و منصف باشند.

سرهنگ اسماعیل خوشوقت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این نشست با تقدیر از عملکرد شهرداری یاسوج بیان داشت: روز دوشنبه عملیات برف روبی از خیابان های شهر یاسوج بطور بی وقفه و با تعامل خوب شهرداری با پلیس اجرا شد تا شاهد کوچکترین مشکل ترافیکی در شهر یاسوج نباشیم و عمده مشکلات بیرون از شهر بود.

در این نشست همچنین دکتر نستهن مقدم شهردار یاسوج با بیان اینکه بارش رحمت الهی موجب خوشحالی و نشاط مردم شد، بیان داشت: 90 نفر در قالب 10 تیم عملیاتی و همچنین تعدادی از نیروهای ستادی شهرداری بصورت خودجوش به مردم خدمت کردند تا از این شیرینی کاسته نشود.

مقدم گفت: با توجه به اینکه امادگی قبلی وجود داشت از سرآبتاوه تا فرودگاه یاسوج زیرپوشش عملیاتی شهرداری یاسوج قرار گفت و تیم های عملیاتی در نقاط مختلف عملیات برف روبی و بازگشایی جداول را از ساعات اولیه بارندگی آغاز کردند.

وی افزود: چندین بار معابر اصلی شهر در طول بارندگی برف روبی شدند و پس از پایان بارش برف، تمامی معابر اصلی شهر تا ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد کاملا برف روبی شدند. بلافاصله کار برف روبی در محلات اغاز شد.

شهردار یاسوج ادامه داد: همچنین بارش برف باعث شکستگی تعداد زیادی از شاخه های درختان شد که نیروهای سازمان پسماند، آتش نشانی و فضای سبز تا ساعت 3 بامداد کار برف تکانی از درختان پارک ساحلی گمرک، بنسنجان، بلوار مطهری، بلوار عدل، قرنی، بلوار امام خمینی، بلوار ابوذر، بلوار رجایی، بلوار بویراحمد و بلوار استقلال و برخی دیگر از مناطق مرکز شهر انجام شد.

مقدم ابراز داشت: از ساعت 5 و 30 دقیقه صبح نیز کار نمک پاشی و شن پاشی در معابر از جمله جاده بیمارستان امام سجاد (ع) و معابر با شیب بالا انجام شد.

وی همچنین با تقدیر از شهروندانی که در پویش تکاندن برف از درختان همکاری کردند، ابراز داشت: شهر خوب با همکاری شهروند خوب ساخته می شود و لازم است برای خدمات رسانی بهتر، شهروندان فهیم در کنار نیروهای خدمات رسان باشند.

به گزارش «بویر نیوز»، همچنین در گزارش میدانی که از شبکه استانی دنا پخش شد، مردم بخاطر عملیات سریع و بموقع نیروهای شهرداری از عملکرد این دستگاه ابراز رضایت خود را اعلام داشتند و مصاحبه شوندگان از وضعیت خیابان ها صبح پس از روز برفی و در حین بارندگی رضایت خود را اعلام کردند.

با این تفاسیر باید اذعان کرد بیخوابی شهردار یاسوج در شب برفی و تلاش بی وقفه وی و همکارانش در 24 ساعت گذشته نتیجه داد و رضایت مردم را نیز در پی داشت.