سه شنبه 8 آبان 1397 - 9:07

شرایط جدید فروش موبایل: هر نفر فقط یک گوشی

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی درباره ضوابط جدید فروش موبایل‌های وارداتی گفت: هر کاربر با کد ملی تنها مجاز به خرید یک گوشی است که اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار باید منطبق باشد و گوشی جلوی خریدار باز و در همتا ثبت می‌شود.

به گزارش بویرنیوز، مهدی محبی رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از آغاز اجرای شرایط جدید فروش موبایل خبر داد و اظهارداشت: شرکت‌های واردکننده موبایل باید از این پس گوشی‌های وارداتی را با مقررات جدید به فروش برسانند.

وی گفت: ضوابط جدید فروش شامل قیمت و روش فروش توسط سازمان حمایت و سازمان صنعت‌، معدن و تجارت تعیین شده و واردکننده موظف است نماینده‌ای برای فروش کالا با همان قیمت اعلامی، به سازمان اعلام کند تا بخش نظارت وزارت صنعت بر عرضه کالا نظارت داشته باشد.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی درباره ضوابط جدید فروش، گفت: هر کاربر با کد ملی مشخص

تنها مجاز به خرید یک عدد گوشی است. خریدار برای دریافت سفارش خود باید شخصا همراه با کارت ملی خود و سیم کارت مربوط به همان کد ملی برای تحویل گوشی خود به صورت حضوری به نماینده فروش شرکت مراجعه کند.
محبی افزود: خریدار باید دارای آدرس و کدپستی مشخص باشد و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار نیز مطابقت داشته باشند. در زمان دریافت گوشی بسته بندی در مقابل خریدار باز می شود و ثبت در سامانه همتا انجام می گیرد.

وی گفت: این روش فروش گوشی از هفته جاری آغاز شده و توسط نمایندگان فروش در پاساژهای چارسو و علاءالدین در حال انجام است.

محبی افزود: کالایی که اخیرا از این روش وارد بازار شده متعلق به شرکت‌هایی است که پیش از این واردات موبایل نداشته‌اند و به تازگی به موضوع واردات موبایل وارد شده‌اند، در حال حاضر نیز تنها یک شرکت واردکننده موفق به واردات جدید و فروش کالای خود با این دستورالعمل شده است.

علاوه بر این، براساس مشاهدات خبرنگار فارس، بنابر ضوابط فروش یکی از شرکت‌ها، کسانی که طی سی روز اخیر از این شرکت یک گوشی را خریداری کرده باشند دیگر مجاز به خرید دوباره همان گوشی نخواهند بود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=292281
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. مملکت بدبختيم تو قرن 21 بايد برا خريد گوشي صف بگيريم ..

 2. به چه فلاکتی مردم رو رسوندن.
  ماشین با کد ملی
  لوازم خانگی با کد ملی
  لاستیک ماشین با کد ملی
  خوار و بار با کد ملی
  و‌ حالا هم گوشی با کد ملی
  به کجا میریم !!!!!!؟؟؟؟؟؟

 3. ای خدادولت روحانی

 4. صف ۱+۵دایی کدوم سمته

 5. تبدیل شدیم به کره شمالی

 6. نون گرفتن با کد ملی نشه…. صلوات!!!!!!!

 7. دولت با گران کردن دلار دست ودر جیب مردم برد و حالا با ترفندهای هر کارت ملی یه دونه، اجناس بنجل خود رو میخاد قالب کنه. آدمای طمع کار هم که زود فریب میخورن.

 8. یعنی برای خرید یک گوشی بلند شیم بریم تهران آنهم پاساژهای چارسو و علاالدین !!!!!!!!!!!وامصیبتا

 9. ای داد وبیداد از ماست که برماست،روزی که جهانگیری درمناظره به سینه میزد ومیگفت من اصلاح طلبم ومردم تشویق میکردند باید امروزبرای سرویس رفتن هم کد ملی که هیچ گواهینامه هم نیاز باشه ،چون اینقد رونق درست شده که احتمال داره از ذوق با درب سرویس تصادف کنیم.

دیدگاه شما