پنج‌شنبه 18 اکتبر 2018 - 21:51

سرپرست وزارت تعاون: بسته‌های حمایتی یکشنبه آینده نهایی می‌شود

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به انجام‌شدن کارهای کارشناسی این طرح امیدواریم که در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت، جمعیت هدف و بسته توزیعی و مبلغ این بسته‌های حمایتی به‌تصویب برسد.

به گزارش بویرنیوز، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در جریان بازدید از ساختمان خیّرساز  مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان آرزوی شهرستان قوچان اظهار داشت: با توجه به تأکید ریاست جمهوری و افزایش قیمت در برخی از اقلام مورد نیاز مردم و سخت شدن شرایط اقتصادی برای آحاد مردم جامعه همان‌طور که قبلاً نیز اعلام شده بسته حمایتی برای گروه‌هایی از اقشار جامعه در نظر گرفته شده که کار بررسی و سنجش جمعیتی که باید از این بسته حمایتی استفاده کنند انجام شده است.

محسنی بندپی با اشاره به زمان و نحوه پرداخت بسته‌های حمایتی بیان داشت: با توجه به انجام شدن کارهای کارشناسی این طرح امیدواریم که در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت، جمعیت هدف و بسته توزیعی و مبلغ این بسته‌های حمایتی به‌تصویب برسد تا در اسرع وقت در اختیار اقشار نیازمند که افراد خاص و ویژه جامعه محسوب می‌شوند قرار گیرد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث افزایش حقوق کارگران نیز افزود: هدف ما در موضوع کارگران، بحث حمایت اجتماعی است و فعلاً موضوع افزایش حقوق در دستور کار نیست و هدف دولت و ما  تخصیص همان 13.5 میلیارد دلار برای 25 مورد کالای اساسی با ارز دولتی است.

محسنی بندپی در مورد افزایش کمک‌های بلاعوض مسکن معلولان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای خانواده‌هایی که دو معلول دارند مبلغ 30 میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده و برای خانواده‌های دارای یک معلول نیز این کمک‌های بلاعوض از 4 میلیون به 8 و در برخی مناطق تا حد 10 میلیون تومان کمک بلاعوض افزایش یافته تا بخشی از مشکلات مربوط به مسکن معلولان نیز برطرف شود.

سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره ساختمان خیّرساز مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین آرزوی شهرستان قوچان اظهار داشت: یکی از استانداردترین مراکز نگهداری و توانبخشی معلولان کشور است که با کمک خیرین نیک‌اندیش قوچانی ساخته شده و ظرفیت نگهداری  همزمان 100 نفر معلول زن و مرد را دارد.

محسنی بندپی راجع به بحث ارتقای درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان به پاراکلینیک بیان داشت: در بحث ارتقای درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان قوچان به پاراکلینیک نیز با توجه به نیاز شهرستان و درخواست مسئولان مراحل نهایی کار کارشناسی آن در دست اقدام است که امیدواریم هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=291688
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما