شنبه 8 سپتامبر 2018 - 16:55

رقم سرسام‌آور قرارداد کی‌روش؛ روزی ۱۱۵ میلیون تومان(+جزئیات)

کارلوس کی‌روش برای ادامه همکاری با تیم‌ملی ایران به کشورمان بازگشته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، او قراردادی ۶ ماهه تا پایان جام‌ملت‌های آسیا به امضا خواهد رساند.شایعه شده کارلوس خواهان افزایش این رقم به دو میلیون و ۴۰۰ هزار یورو در سال است، اما فدراسیون تنها با افزایش ۲۰۰ هزار یورویی دستمزد او موافقت کرده. حتی اگر فرض کنیم نهایتا حرف فدراسیون به کرسی بنشیند و کی‌روش سالانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار یورو پول بگیرد، احتمالا رقم قرارداد او تا پایان جام‌ملت‌های آسیا نیمی از این مبلغ یعنی یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو خواهد بود چراکه تا جام‌ملت‌ها نصف سال باقیمانده و طبعا دستمزد سالانه کارلوس هم نصف خواهد شد.

کارلوس کی‌روش برای ادامه همکاری با تیم‌ملی ایران به کشورمان بازگشته و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، او قراردادی ۶ ماهه تا پایان جام‌ملت‌های آسیا به امضا خواهد رساند.

به گزارش بویرنیوز ؛ این دور از مذاکرات با کی‌روش بیش از حد به طول انجامید. درحال حاضر بیش از ۷۰ روز از پایان کار ایران در جام‌جهانی می‌گذرد و حتی از چند ماه پیش از آن هم مذاکرات برای تمدید قرارداد شروع شده بود. اینکه چرا این‌بار توافق اینقدر دیر حاصل شده، قطعا به‌خاطر اختلافاتی است که بین طرفین وجود داشته و بخشی از آن مالی بوده است. کی‌روش پیش از این سالانه دو میلیون یورو دستمزد از فدراسیون فوتبال ایران می‌گرفت که او را جزو پنج مربی گرانقیمت جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه کرده بود. حالا شایعه شده کارلوس خواهان افزایش این رقم به دو میلیون و ۴۰۰ هزار یورو در سال است، اما فدراسیون تنها با افزایش ۲۰۰ هزار یورویی دستمزد او موافقت کرده. حتی اگر فرض کنیم نهایتا حرف فدراسیون به کرسی بنشیند و کی‌روش سالانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار یورو پول بگیرد، احتمالا رقم قرارداد او تا پایان جام‌ملت‌های آسیا نیمی از این مبلغ یعنی یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو خواهد بود چراکه تا جام‌ملت‌ها نصف سال باقیمانده و طبعا دستمزد سالانه کارلوس هم نصف خواهد شد.

آنچه، اما اکنون مسئله قرارداد همه خارجی‌ها و به‌خصوص کی‌‎روش را ملتهب‌تر می‌کند، نوسان لحظه‌ای قیمت ارز است. چهارشنبه گذشته قیمت هر یورو در بازار آزاد حدود ۱۵۸۰۰ تومان بود و به این ترتیب اگر قرار باشد کی‌روش برای ۶ ماه آینده یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار یورو دستمزد بگیرد، معادل ریالی این رقم چیزی حدود ۱۷ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان خواهد بود. البته کی‌روش به‌طور کلی همیشه مبلغ بالایی از ایران گرفته و شاید از استاندارد‌های خودش گران‌تر بوده، اما الان تقصیر او نیست که وضعیت ارز در کشور به این شکل درآمده. ضمن اینکه نباید از یاد ببریم کارلوس پاداش فیفا بابت دو بار صعود تیم‌ملی ایران به جام‌جهانی را برای فوتبال کشورمان به ارمغان آورده و به این ترتیب بخشی از هزینه‌های سنگین همکاری‌اش با فدراسیون را زنده کرده؛ هرچند از هر دو پاداش هم ۱۰ درصد را نقدا برای خودش برداشته است!

به‌هر تقدیر درصورت صحت ارقام فوق و با توجه به اینکه حدود ۱۵۰ روز تا پایان جام ملت‌های آسیا زمان باقی مانده، دستمزد کی‌روش به ازای هر روز حضور در ایران حدود ۱۱۵ میلیون تومان تخمین زده می‌شود؛ یعنی ساعتی چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان! به این ترتیب مثلا مصاحبه یک‌ساعته عادل با او در برنامه این هفته ۹۰، پنج میلیون تومان برای ما آب خورد. البته امیدواریم انتهای این‌همه ریخت‌وپاش (که واقعا بخش زیادی از آن تقصیر خود کی‌روش نیست) به قهرمانی در آسیا منجر شود./همشهری

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=289884
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  برای تیم ملی یک کشور بزرگ به نام ایران زیاد نیست ، صد میلیون تومان ارزشش رو از دست داده ، به جای گیردادن به قرارداد کیروش بهتره به دزدی ها و اختلاس ها گیر بدین

 2. علی گفت:

  تو مملکتی که پوشاک بچه ۹۰ تمنه این پول زیاد نیست
  البته باید هر ثانیه افسوس خورد به حال مدیران این سرزمین

 3. بویر احمد گفت:

  در این شرایط که جوانان ما به خاطر فقر خود کشی می کنن این همه پول از بیت المال چرا باید صرف فوتبالی بشه که هیچ ارزشی نداره و حتی یک مقام هم نیاورده

 4. معلم گفت:

  بروید یک مربی وطنی بیاورید با این وضع اصلا نمی صرفه

 5. کارمند گفت:

  بخاطر وضع اسفناک مردم باید گریست و غبطه خورد نه نان خوردن دارند و نه پول درمان و دارو….دل خوش بودن به فوتبال و بازی ، سرگرمی و تفنن برای مردمی که زندگی اسفناکی دارند آیا معنی و مفهوم دارد…از قدیم گفته اند خونه از پای بست ویران است ، خواجه در فکر نقش و نگار ایوان است…آیا اینجا ایران است…؟ خیر…اینجا ایران نیست میهن عزیزمان که برای ماندگاری عزت و شرف و نام با افتخارش خون هزاران هزار شهید گلگون کفن ریخته شد همینک به جولانگاهی امن و بدور از هیاهو برای پیشبرد اهداف شوم فاسدان و فاسقان رانت خوار و ویژه خوار مبدل گردیده صاحبان اصلیش همانا که مردم باشند ، علی رغم اینهمه ذغائر عظیم خدا دادی و سرمایه های ملی ، باید امرار معاش روزانه خود را از لابلای ضایعات مصرفی کج دستان و ناپاکان تهیه کنند و با نداری و سر افکندگی ایام را بگذرانند…نه خیر اینجا دیگر ایران نیست اینجا ناکجا آباد است. سوء مدیریت و جوابگو نبودن و عدم علاقه به رفع مشکل مردم خصیصه های متولیان و دست اندرکاران حال کشور است که برای ملت اینچنین روزگار شومی در رزومه کاری خود دارند….

دیدگاه شما