پنج شنبه 18 مرداد 1397 - 22:31

رونمایی استاندار از حلقه های فساد در کهگیلویه و بویراحمد

گروه سیاسی-اجازه ندهید تنها استاندار قربانی ماجرای استخدام های غیر قانونی شود/ تا با مدیری برخورد میکنم جمعی از رسانه ها من را سیبل حملات خود میکنند/هر کسی کلونی خودش را دارد و پشت سر خودش هژمونی و مافیای رسانه‌ای وجود دارد به محض اینکه بنده مقابل آنها ایستادگی می‌کنم به کرات مرا مورد آماج حملات خودش قرار می‌دهد و هیچکدامتان جیک‌تان در نمی‌آید، من تنها چکار کنم/اگر جایی خلاف قانون دیدید بدون ملاحظه شفاف سازی کنید.

به گزارش بویرنیوز، اینها بخشی از سخنان استاندار کهگیلویه و بویراحمد با رسانه های استان بود، سخنانی که از لابه لای آنها به خوبی می‌توان به دردی بزرگ در استان پی برد.

» کهگیلویه و بویراحمد، استانی عشیره ای و قبیله ای است، این نگاه در وجود تمامی مدیران بومی هست، بدون رو دربایستی باید گفت اگر مدیری امتیازاتی به آشنایان درجه یک خود ندهد در منظر عمومی مردم به القابی دور از شأن خطاب میشود ، پس گام اول اصلاح و توسعه را باید خود مردم بردارند و تا نگاه ها اصلاح نشود باید قبول کرد تغییری ایجاد نخواهد شد.

» وجود حلقه فساد در برخی ادارت، همانطور که استاندار هم به خوبی اشاره کرد برخی مدیران کهگیلویه و بویراحمد به جای اصلاح امور و قانونمندی، همت خود را بر تطمیع رسانه ها برای مخفی ماندن اقدامات خلاف قانونشان متمرکز کرده اند و اینچنین است برخی مدیران آماج حملات می‌شوند و برخی ها با تمام اقدامات و حواشی، فضای امنی برای خود ایجاد کرده اند.

» دخالت نمایندگان در امورات نامربوط، بدون شک همه تایید میکنند وظیفه نماینده دخالت در عزل و نصب ها و چانه زنی برای استخدام نیست، اما متأسفانه نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد به جای قانونمندی خود عامل فساد شده اند، از چانه زنی در انتصاب مدیران که تاکنون ثمره ای جز تحمیل افراد ضعیف و ناکارآمد نداشته تا لابی برای استخدام و واگذاری پروژه ها در کارنامه نمایندگان مشاهده میشود که همین امر دست استاندار برای برخورد را می بندد.

» استاندار با زبان بی زبانی از دخالت ها و ممانعت نمایندگان و برخی لابی گری های مدیران برای مقابله با فساد و رانت خواری پرده برداشت و صادقانه توضیح داد که برخی ها تمام قد در مقابل شفافیت، قانون و عدالت ایستاده اند.

» انتظار حذف و رفع فساد و مقابله به روند استخدام و گزینش های فامیلی توسط شخص استاندار به تنهایی  منصفانه نیست، اصلاح وضع کنونی هم همراهی مردم را میطلبد و هم پای کار بودن مدیران، دستگاه های نظارتی و مطالبه گری رسانه ها را نیاز دارد.

به گزارش بویرنیوز، اواین بار است استاندار با این شفافیت، برون رفت از مشکلات، مقابله با فساد و شفاف سازی را با خواهش مطالبه میکند، این اقدام حجت را بر دلسوزان توسعه استان تمام کرده، از این به بعد وظیفه مردم، رسانه ها، مدیران و دستگاه های نظارتی و از همه مهم تر نمایندگان، همراهی با این رویکرد است.

باید پذیرفت بهبود شرایط به تنهایی متوجه احمدی نیست و اصولاً این مهم از توان یک فرد هم خارج است.

بویرنیوز، به زودی لیست مدیران سفارش پذیر و درخواست های عجیب نمایندگان مردم را به اطلاع مردم میرساند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=288444
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  هرچی بگه بازم کم گفته … بیشتر از اینا هم میدونیم جناب استاندار . وقتی تو زورت نرسه وای بحال ما . همش نتیجه عملکرد نماینده هاست

 2. کارشناس گفت:

  سلام جناب آقای استاندار
  قصد دارم تو این موضوع مهم آدرس دقیق بهتون بدم. نمیخواد راه دوری برین.به زیردستان خودتون نگاه کنین .منظورم را شاید فهمیده باشین.دکتر گوهرگانی واستخدامهای فله ای درقالب نیروی شرکتی وقراداد معین واستخدام ناظرین .به اطلاعتون برسونم که بالغ بر40 نفر ازفامیلهای وابسته به خودش ونماینده وقبیله ومدیران گچساررانی وباشتی رابااسامی مختلف جذب ومشغول به کارکرده است.در ادامه مدیرجدید جهادکشاورزی نیز به تبعیت ازگوهرگانی همون روند را دارد ادامه ممیدهد وشروع کرده است.
  بنابراین لازم نیست راه دوری برین وآدرس های غلط وبدون نام بدین.
  اگه مردش هستی پیگیریش کن جناب استاندار وحنی میتونی از سازمان بازرسی هم کمک بگیری

 3. کارشناس گفت:

  به داد جهادکشاورزی برسید

 4. قلی گفت:

  بدبختی خبرنگارل استان بیشترشو جز همون باندن

 5. امیرکبیر زاگرس گفت:

  استاندار. فردی صادق وپاک دست هست..همه با یاعلی حمایتش کنید

 6. محمودی گفت:

  سلام جناب آقای استاندار
  یکی از آزمایشگاههای شهر یاسوج ۳ سال است که مبلغ ۲۰ میلیون تومان آزمایش آب و … برای اداره کل متبوع انجام داده ولی متاسفانه مسئول مالی به ذیحسابی و ذیحساب به مدیرکل پاس می دهند و حاضر نیستند حق کارکنان آن شرکت را پرداخت نمایند که در وضعیت بدی بسر می برند
  خواهشمند است پیگیری فرمایید تا این موضوع براتون روشن گردد .
  ممنونم

 7. امیر گفت:

  وای به حال مردم مظلوم استان که گرفتار ده تا پانزده خانوار
  شده اند.مثل مردم بدبخت کشورکه از اول انقلاب اسلامی تاکنون گرفتار قریب به سیصد خانوارشده اندوبرای خویش
  تحت عنوان اصلاح طلب واصولگراسرگرم غارت مملکت هستندو در عین حال بیشتر آنها روابط فامیلی نزدیکی با هم دارند. توصیه های رهبری هم در هیچ کدام از جریانات کارساز نبوده….

 8. لوداب گفت:

  لعنت خداوند بر فقر و فساد و تبعیض،تا کی حرام خواری تا کی ستم تاکی فحشا و رانت و کلاهبرداری استان ما خودش کم مشکلات و معضلات ندارد این یکی هم روش.

 9. داوود گفت:

  سازمان بازرسی استان ،دیوان محاسبات استان ، حراستها ، اطلاعات و…. باید در مبارزه با فساد ورانت پیشقدم باشند. استاندار با این حرفها خود را فدا میکند و مشکلاتی برای خود پیش خواهد آورد ، اما این مملکت به فداکاری نیازمند هست شاید روزی همه ما قانونمند وشفاف بشویم

 10. ناشناس گفت:

  جنایت نمایندگان را روز رای گیری جواب دهید

 11. 33 گفت:

  در راستای اگاهی و اشنا نمودن مردم و مدیران ونمایندگان با وظایفشان وظیفه اصلی به عهده رسانه ها است که بعنوان بازوی اصلی ویاور پر توان در زمینه مبارزه با فساد و رانت و…. تلاش خود را دوچندان نمایند و هراسی هم نداشته باشند

 12. ایمان گفت:

  اقای استاندار حرف شما درست ولی بدونید همه اینهایی که درادارات بکارگرفته شدن همه فرزند این استان هستن و کمی حق دارن دستشونو بگیرید بعضی جوانها هستن استعداد دارن میرن بالا خودشون اونایی که یکم اسعدادشون ضعیفتره چه گناهی کردن باید یکی دستشون روبگیره امید به زندگیشون بده بعضی ها هستن بخدا هیچ کس پشتشون نیست نه پدر نه خانواده نه سرمایه دارن فقیرن اگر همین کارنباشه باید این جوون بره بمیره واقعا حقه یک بچه مسلمانه….بخدا همینها یی که شما میگین همه به امید این حقوق ۱۳۰۰۰۰۰ رفتن زن گرفتن بچه اوردن رفتن دست به وام شدن که زن وبچه یکم شاد باشن خدایی کی دلش میاد این لبخند هرچند کوچک رو ازخانواده ها بگیره …. بخدا قسم باید وارد خانواده ها شید تادرک کنید چه سخته بی پولی اقای استاندار ازتون عاجزانه خواهش دارم اگر میخواید سخت گیری کنید ازبدو ورود باشه نه الان که جوون ۵ ساله سرکاره رفته برا زن و……. بخدا سخته سخت .لااقل بزاریدیکم ثواب نصیبتون بشه…

دیدگاه شما