پنج شنبه 18 مرداد 1397 - 8:32

اولین جبهه گیری رسمی استاندار در مقابل نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش بویرنیوز، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جمع اصحاب رسانه با اشاره به فعالیت رسانه های استان بر همکاری این بخش در راستای توسعه و روی ریل پیشرفت قرار دادن استان تاکیدکرد و گفت: اگر قانون مداری محور فعالیت ها قرار بگیرد، آینده استان درخشان خواهد بود.

علی محمد احمدی همچنین طایفه گرایی و قوم سالاری را یک آسیب دانست و گفت: در حوزه رسانه نیز بکارگیری قلم و ظرفیت رسانه ای برای روابط فامیلی به ویژه در حوزه مدیریت ها آسیب بزرگی است و اگر با استقلال و آزادگی در راستای حقیقت گام برداشتیم، آنگاه موفق خواهیم بود و ما دست خبرنگاری که اجازه نشین نیست را می بوسیم و باید میثاق ببندیم که دلسوزانه برای رشد و شکوفایی استان گام برداریم.

وی تصریح کرد: همه ما متعلق به یک آب و خاکیم و در یک ظرف جغرافیایی قرار داریم که باید پیشرفت، تعالی و بالندگی استان دغدغه همه ما باشد و هیچکس نباید از این رسالت عدول کند و عدول کردن از این رسالت خیانت و مصداق کم فروشی است.

استاندار با تاکید بر اینکه استان ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد، عنوان داشت: متاسفانه تمام ظرفیت های استان به منصه ظهور گذاشته نشده است و باید با اتحاد و همدلی توسعه استان را رقم برنیم.

احمدی با بیان اینکه لازمه تدوین افقی برای پیشرفت استان، اصلاح ساختار مدیریتی استان است، تصریح کرد: ابتدا باید ساختار مدیریتی استان اصلاح شود و زمانی اصلاح محقق می شود که این مهم از درون استانداری شروع شود و همچنین اقتداری قانون محور با هدف توسعه استان شکل بگیرد.

استاندار با بیان اینکه مردم دوست دارند که خدمت گذاران آنها به دنبال رفع مشکلات بوده و دغدغه مند باشند، افزود: مجموعه مدیریتی استان باید دیسیپلینی را اجرایی کند که خروجی آن توسعه استان و رفع مشکلات مردم باشد.

وی افزود: اصلاح ساختار اداری، قانون پذیری و عدالت، محور اصلی رفع مشکلات است و با تحقق این موارد توسعه عمرانی نیز امکان پذیر است.

احمدی همچنین با اشاره به موضوع استخدام های فامیلی و جابجایی و حذف سه مدیر به واسطه همین استخدام ها، تصریح کرد: هیچ فسادی بالاتر از این نیست که فرصت های شغلی ایجاد شده توسط نظام را از کسی بگیریم و به اقوام و آشنایان بدهیم و همه بدانند که ما با هیچکس در این حوزه تعارفی نداریم.

وی با تاکید بر تزریق اعتبارات مناسب برای توسعه بخش عمرانی استان، افزود: ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی به استان تخصیص یافته و هدفگذاری های مناسبی نیز در بخش توسعه استان رقم خورده است.

وی در خصوص ارتباطش با نمایندگان استان گفت: نمایندگان استان برای من محترم هستند شخصاً آن‌ها را دوست دارم چون که تلاش می‌کنند اما به صراحت می‌گویم آن جا که حقی بوده با کمال ادب و احترام و صراحت به آن‌ها گفته‌ام، اختلاف نظر هم در عین دوستی‌ها وجود دارد.

وی گفت: یکی از اختلاف نظرها ممکن است در بحث بودجه و اعتبارات باشد که در کل کشور هم چنین اختلاف نظرهایی وجود دارد اهتمام خود را برای رفع مشکلات گذاشته‌ام اما بخشی از آن هم به قوانین برمی‌گردد که باید اصلاح شود و دست من نیست.

علی محمد احمدی خاطر نشان کرد: نه من زیردست نمایندگان هستم و نه آنها زیر دست من هستند، نمایندگان استان در یک جبهه کار می کنند و ما نیز در جایگاه دیگر.

وی در بخشی از سخنانش به انتقاد از رفتار تندش با مدیران واکنش نشان داد و گفت: هرجایی لازم باشد نسبت به مدیران تند میشویم و برخورد جدی خواهم کرد.

استاندار گفت: مدیری که پشت دیگری قایم می شود شایستگی حضور در جایگاه مدیریتی را ندارد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=288423
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. محمد رحیمی منصورخانی گفت:

  جناب احمدی خود حضرتعالی از جایی آمده ای مهد قوم گرایی و طایفه سالاری هستن.یکم به عقب برگردین و به استان و حوزه انتخابیه خودت مراجعه بفرما .این قوم گرایی و طایفه سالاری را از بچه های ما که در مدارس ابتدایی درس میخوانند بپرسی هم می دانند اوضاع چگونه هست .راه حل و سیاست شما چی هست؟از همان ابتدای استانداری تا به امروز این جمله را بیان می کنید.لطفا یک حرف جدید بزنید.شما حرف خود ما را به خودمان میفروشی.منشا قوم گرایی خود شما هستین با انتخاب معاون عمرانی خود….

 2. آشنا گفت:

  تعارف نمیخواد همه می دونن ادارات یاسوج شده محافل فامیلی
  بهتره ی گشت فامیلی بزارید تو ادارات تا بفهمید ک هیچ غریبه ای رو جز آشناهای خودشون راه نمیدن

 3. هم استانی گفت:

  اگر استاندار محترم راست می گوید یه سری هم به علوم پزشکی استان و شبکه های بهداشت و درمان بزند ببیند در بکار گیری نیرو چه خبر است در برنامه توسعه ششم آمده است که هر نوع بکار گیری چه قراردادی و چه رسمی و چه شرکتی باید با آزمون باشد.

 4. بویر احمد گفت:

  اگه استاندار عزیز راست میفرماید یه سری به اداره کار بزند که ببینه چطور اقای…… در تصویب وامها روستایی پارتی بازی می کند

 5. حمید گفت:

  بله این دوست عزیز درست میگن واقعا یه سری به علوم پزشکی بزن ببین چه خبره خدا شاهده من میشناسم از دوستان خودم هستن رشته تحصیلی که دارن ارتباطی با علوم پزشکی نداره ولی الان دارن در زیر مجموعه علوم پزشکی کار میکنن حتی نمیدونن که دمای بدن درحالت عادی باید چند باشه

 6. بهار گفت:

  دیگه خسته شدیم نه تغییری نه حرکتی. همون مدیران دارند تازه بدتر از زمان خادمی مانور میدن و شماهم فقط دوکلمه رایاد گرفته ای یک توسعه و دوم طایفه گرایی که توسعه تدریجی هست ولی طایفه گرایی چی؟؟؟

 7. دلسوز استان......... گفت:

  ممکنه این ادارات نام برده شوند که مدیرشون جابه جا شدن؟
  تا جایی که خبر داریم هنوز یا مدیرن و یا ارتقا پستی یافتن……

 8. شهروند گفت:

  یکی از کار های مهم جناب استاندار همین معاونت عمرانی است. قوم گرایی در استان بیداد میکند اگرمعاونت عمرانی هم بومی بود شک نداشتیم همان خط خودش را میرفت. وضعیت به گونه ایست اگر کسی در پستی قرار میگیرد اولین کارش پیگیری آرزوهای خودش است و نه مردم.

 9. ناشناس گفت:

  درود بر استاندار زحمت کش.لطف کنید جوانان تحصیل کرده شهرستان بویراحمد را هم دریابید .حق ما بومیهای یاسوج سالهاست ک ادا نمیشود .لطفا بررسی کنید.سپاس

 10. ناشناس گفت:

  کار نماینده قانون گذاری است داستان فامیل گذاری است ،

 11. لوداب گفت:

  درودبراستاندار باصلابت و پاک و علمی و مردمی.انصافا از همه استاندارها بهتربوده

 12. معلم گفت:

  نماینده دولت در مقابل نمایندگان ملت……مگه میشه مگه داریم

 13. کارمند علوم پزشوی گفت:

  بهتره قبل از سخنرانی یک اماری از علوم پزشکی میگرفت که تو همین یک ماهه بدون ازمون چند نفر فقط از باشت تو ستاد دانشگاه بدون یک روز سابقه کار وارد شدند درست جلوی دید همه در میز خدمت هیچ کس هم حق اعتراض نداره

 14. سادات گفت:

  آقای استاندار چرا آقای علیمردانی مدیرکل راه وشهرسازی که ضعیف ترین مدیران استان می باشد هنوز براش تصمیم گیری نشده

 15. آدمیزادرضا گفت:

  درود بر استانداردلسوز ومردمی دقیقا اگر اساانداران قبلی کسری از این برخورد با قوم گرایی دکتر احمدی داشتند الان استان وضعیتی بمراتب بهتر ار حالا داشت

 16. ناشناس گفت:

  چرا نظرات آتشین نمی گذارید ترس دارید همون واقعیات تلخ

 17. بویراحمد گفت:

  من هم توصیه میکنم جناب استاندار دانشگاه علوم پزشکی را سر و سامان دهد که نارضایتی در ان بیداد میکند

 18. دانشگاهی گفت:

  آیا روزی می رسد که استانداری باشد که تسلیم فلان و بهمان نماینده نباشد؟ به عمر ما که در مرز ۴۰ سالگی هستیم فکر نمی کنم!
  الان هم اگر نخواهیم دروغ بگوییم بیشتر از قبل دخالت نماینده ها از وزارت تا بخش و روستا در همه امور عزل و نصب هست. دستگاه اجرایی تسلیم دستگاه قانونگزاری. یک نگاهی به دانشگاه علوم از بالا تا پایین بکنید ببینید چه خبر هست! مدیریت دربست در اختیار فلان نماینده هست.

 19. محمد گفت:

  استاندار محترم ی سری به علوم پزشکی بزنید افتضاست

 20. تراب گفت:

  نمیدانم آقای استاندار تاچه اندازه در کلامش صداقت است
  برایم این سئوال مطرح است اگر صادق باشدچرا در عزل و
  نسب معاونینش در استانداری به خصوص آنان که درمظان
  اتهام دربکار گیری نیروخارج از روال قانونی بودنداقدام نمود
  انشالله من اشتباه کرده باشم وایشان قبل از صدور حکم برای
  آن اقایان بی اطلاع بوده ولی بعید میدانم باور عمومی بر این
  است که ایشان مقام ارشد استان نیست ایشان نماینده نماینده بخصوص آقای تاجگردون است.

 21. رضا گفت:

  قوم گرایی یعنی با رانت و دادن امتیاز باعث پیشرفت اقوام و اشنایان خود شوی، بنده نمیدونم وقتی استاندار با خواهش اقای فیلی را ازمعاونت عمرانی استان مرکزی به این استان اورده و عملا باعث پسرفتشون شده چه امتیازی به ایشون داده، اقای فیلی نه هم طایفه احمدی هست نه فامیل نه هم زبان ایشون، اگر تمام مدیران قوم گرا باعث پسرفت اقوام و اشناینشون هستن ایرادی نداره، انگار مثلا اقای فیلی کارمند فرمانداری ایلام بوده اقای احمدی ایشون رو به معاونت عمرانی استان کهگیلویه مننصوب کرده اند، تنها مدیری که در این کشور هیچ پستی به اقوام خود نداده اند همین شخص است، احمدی در استان ایلام هم به پاکدستی و دنبال رانت و امتیاز نبودن مشهوره، شعار هم نمیده، شما اگر بجای احمدی بودید تمام اقوام اشناینتون امتیاز میدادین، احمدی نه با حرف بلکه در عمل به خانواده خودشم اامتیاز نمیده، در اصل شما شعار می دهید چون قدرتی ندارید و ادعا میکنید دنبال رانت و طایفه نیستید، اگر قدرت داشتید و تحت فشار اشنایان و طایفه و یا با میل خود امتیاز نمی دادید شرط بود، احمدی اکثر اشنایان و طایفش به خاطر همین موضوع و ندادن امتیاز به انها شاید با ایشون قطعه رابطه کردن، هر شخصی در این کشور جسارت این کار را ندارد، در استان ایلام غریبه ها و افرادی بیشتر از این شخص راضی هستند و اکثر اشنایان این شخص نا راضی و شاکی، این شخص حق هیچ فرد و جوان مظلومی که با ازمون قبول شده را ضایع نکرده و اشنایان خود را بجای این اشخاص استخدام کند

 22. دنا گفت:

  جناب استاندار اگه راست میگی یه سری به شبکه بهداشت و درمان سی سخت بزن تا ببینی در جذب نیرو چه بی عدالتی هایی می شود یکسری افراد بدون آزمون بصورت قراردادی و با پارتی و سفارش جذب شده اند و هیچ کس پاسخگو نیست . اصلا در این شبکه هیچ نظمی نیست نیروها مثلا کادر ماماها هر وقت دلشون میخواد میان سر کار و هر وقت هم دلشون بخواد میرن خونشون و وقتی هم بهشون اعتراض می کنی می گن ما آنلاین هستیم و کسی هم کاریشون نداره آقای استاندار بخاطر مردم بیچاره پیگیری کنید لطفا.

 23. رضا گفت:

  اما راه حل ایشون این است که حداقل با تمام توانش پشت پرده اجازه نداده مثل گذشته روزی صد نفر با پارتی و رانت استخدام شوند، شاید بخاطر معذوریت ها نتوانند این موضوعات را رسانه ای کنند، شاید در مقابل افرادی که خواسته اند در این استان پروژهایی را با رانت به پیمانکاران بدهند ایستادگی کرده و شاید تهدید هم شده اند ، در دنیای سیاست همیشه معذوریت وجود دارد، پنجاه سال تو این استان به قول شما گوهرکانی و تاجگردون و یا سایر نمایندگان و استانداران ادم استخدام کرده اند و دارن بازنشسته میشن به این شخص ارتباطی نداره، همینا رو از کار بیکار میکرد بر علیه استاندار جبهه می گرفتند که ما رو از کار بیکار کردی کی جواب زن بچه ما رو خواهد داد، به شما رسانه ها گفتند هر موضوعی در این ارتباط مشاهده کردید بدون تعارف و با مدرک و سند رسانه ای کنید، اما تهمت نباشه، اگر شخصا خودش دنبال رانت امتیاز بود قطعا به این موضوع توجه نمی کرد، بلکه مثل سایرین پشت پرده با مدیران کل و پیمانکاران معامله می کرد، همه هم با اون کلونی قدرت و ثروت و با رسانه هایی که در اختیار دارند ازش حمایت میکردند و مردم هم تحت تاثیر مانورهای رسانه ای کلونی های قدرت و ثروت از ایشون حمایت می کردند، ولی بنده شک ندارم اکثر مدیران کل، حتی نمایندگان و… دلخوشی از این شخص ندارند قلبا، موضوعی که در استان ایلام باعث شکست این شخص شد همین موضوع بود معامله نکردن با مدیران کل، کلونی های قدرت و ثروت، پیمانکاران، و… البته این شخص به اندازه کافی سیاست دارد و از عواقب این کارها اطلاع دارد و به ایشون گفته بودن در افتادن با کلونی های قدرت و ثروت عاقبت خوبی ندارد و قطعا باعث شکست شما خواهد شد در همین استان هم این موضوع رو بهش یاد اوری کردند و دقیقا روزی خواهد رسید که این شخص را تهدید خواهند کرد در پشت پرده برای دادن امتیاز به پیمانکاران، برای امتیاز دادن به مدیران کل، اما چون این شخص اعتقادات خاص خود را دارد و مانند اکثر افراد اختلاس و رانت را نشانه زرنگ بودن تلقی نمی کند عواقب این کارها را می پذیرد، این شخص بر خلاف خیلی از مدیران حرام خوار و رانت خوار نیست و این بزرگترین ویژگی این شخص است، اما هنر اینه که قدرت داشته باشی و الوده نشوی نه اینکه هیچ قدرت و زمینه رانت و اختلاس برایت فراهم نباشد و شعار بدهی، اگر نماینده، وزیز، استاندار و مدیر کل شدی و به اقوام و اشنایان خود امتیاز ندادی هنر است

 24. کریم رازیانی گفت:

  ما

دیدگاه شما