چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 18:42

آبروریزی بزرگ در مجلس شورای اسلامی؛ وای به روزی که بگندد نمک

گروه سیاسی- جلسه استیضاح وزیر کار سرانجام با حواشی عجیب و با عدم رای اعتماد به ربیعی پایان گرفت.

به گزارش بویرنیوز، مجلسی ها با ۱۲۹ رای موافق در نهایت به رفتن وزیر کار رای دادند.

این جلسه نکاتی تاسف بار و‌ مشمئز کننده درون خود داشت که مایه سرافکندگی برای هر ایرانی است.

جلسه استیضاح امروز در حالی برگزار شد که در ابتدا هیچکدام از مجلسی ها حاضر به صحبت نشدند و تنش در مجلس موجب تنفس به جلسه و خروج خبرنگاران از پارلمان شد.

سخنان نمایندگان موافق استیضاح که بیشتر شبیه اتهام بود یکی پس از دیگری تکذیب شد و البته در ادامه سخنانی توسط وزیر کار بیان شد که بسیار قابل تامل است.

مجلس وظیفه قانون گذاری و نظارت دارد اما کی باید بر خود مجلس نظارت کند؟ اگر گفته های وزرایی که به بوته استیضاح کشیده می‌شوند درست باشد، متاسفانه باید گفت مجلس نه تنها عصاره مردم نیست بلکه تفاله ملت هم نیست.

چطور میشود خواسته های مردمی در هیچ استیضاحی دیده نمیشود؟ مهم ترین معضل امروز ایران در اقتصاد است، چطور بجای پرداختن به این مهم سراغ مواردی می روند که اولویت دست چندم دارد.

چرا یک وزیر و معاون وزیر باید به دلیل عدم انتصاب یک مدیرکل استانی فاقد صلاحیت مورد حمله نماینده قرار بگیرند، آیا وظیفه نماینده دخالت در عزل و نصب هاست؟

نماینده وظیفه قانونگذاری و نظارت دارد، فشار بر وزرا برای انتصاب در شرکت ها و عقد قرارداد با نزدیکان و معتمدین نمایندگان چه معنی جز باج خواهی و معامله گری می تواند داشته باشد؟

چطور میشود با اینکه مدت هاست فشار اقتصادی، افزایش بی رویه قیمت ارز و دلار، طلا و خودرو بر گرده مردم سنگینی می‌کند اما با فوریت به عملکرد وزرای اقتصاد و صنعت پرداخته نمیشود؟ اما در عوض وزیر کار بدون حتی اجازه حضور در کمیسیون ظرف مدت ۸ روز استیضاح میشود؟ آقایان نماینده این چه معنی دارد؟

چرا باید مجلس اینچنین جولانگاه افرادی شود که به گفته وزیر اگر امتیازی به آنها داده شود دیگر از استیضاح و مخالفت خبری نیست؟

به گزارش بویرنیوز، متاسفانه مجلس بیش از آنکه خواسته مردم و جامعه را دنبال کند به دنبال مسائل دست چندمی است که اولویت اول مردم نیست، این روند بی اعتمادی مردم به مجلس و بی اعتبار شدن مجلس را رقم زده کما اینکه همه نظرسنجی ها به شدت بر عدم رضایت مردم از مجلس حکایت دارد.

امروز چنان سخنان مشمئز کننده ای در خصوص نمایندگان مطرح شد که تلویزیون از پخش مستقیم جلسه استیضاح صرف نظر کرد و این شبهه را در اذهان مردم تقویت کرد که ظاهراً نمایندگان به دنبال چانه زنی برای خود و نزدیکانشان هستند و مردم برای آنها اولویت چندم را دارد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=288409
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. شهروند گفت:

  این نمایندگان حاصل نظارت دقیق و گذر از فیلترهای متعدد شورای محترم نگهبان است
  خداوند عاقبتمان را بخیر کند
  نمیدانم ایراد کار از کجاست
  از فیلترهاست یا از فیلترکنندگان یا از فیلتر شوندگان

  • ناشناس گفت:

   نمایندگان ما به قول اقای محمود صادقی فضائل شورای نگهبان و یک تفکر خاص هستند نه فضائل ملت لذا مطالبات نمایندگان از دولت به همین نسبت سهم خواهی و باج خواهی شخصی و قومی خواهد بود

 2. کارشناس گفت:

  جناب شهروند ،شورای نگهبان تایید کرد مردم چرا به چنین نمایندگانی رای دادند بیخود به شورای نگهبان حمله نکنید چون مردم خودشان خیانت میکنند و به خودشان ظلم میکنند که چنین نمایندگانی را به مجلس میفرستند

 3. اخی وبختم گفت:

  نمایندگان هم ازبین همین مردم رفتندشورای نگهبان ارثیه پدری انهاهست درایران هیچ چیزسرجای خودنیست نه دولت نه ملت نه مجلس نه شورای نگهبان اگرسرجای خودبودندهمون چهل سال پیش سوزن ته گردواردمیشدالان هم واردمیشودهمان موقع ماشین واردمیشدالان هم واردمیشودما تغیرکه نکردیم بدترهم شدیم مادرغارتگری پیشرفت کردیم فقط اینکاراسلام پله برای سواستفاده شده عده ای ازنردبان مردم بالا میروندوسوارمردم میشوندماهرگزخودرا مقصرنمیدانیم انشالا روزی بیایدکه هرکس خودرا مقصربداندتا این کشوربه جایگاه اصلی خودبرسدخون جوانان وطن پای درختان این دیاررا ابیاری کردوالان ما داریم خیانت به خون شهدامیکنیم انتخاب درست وبجا میتواندکشوررا نجات دهدسیستم ما مریض هست جوانان بایدپای کاربیاینددیگه جای تعارف نیست مثل زمان جنگ تحمیلی ما تکیه برجوانان کردیم وپیروزشدیم

 4. ناشناس گفت:

  مردم بين بد وبدتر انتخاب كردند٠

 5. m hosseini گفت:

  دوست گرامي،مردم بين بد وبدتر انتخاب كردند٠

 6. دانشجو گفت:

  وقتی کاندید ها نالایق و انتخابات ناسالامه دیگه وضع همینه نماینده هایی که با دادن کیسه برنج اومدن مجلس دیگه از این بهتر نمیشن

 7. ف گفت:

  افراد مد نظر شما از اینا دزدترند برادر

 8. یاسوجی گفت:

  چون ربیعی دزدی بلد نبود حذفش کردن

 9. ناشناس گفت:

  کارشناس نکنه وابسته به فیلتری .قطعا ضعف در تاییده …

 10. ..... گفت:

  هر چی جناب پور ابراهیمی و سایر نمایندگان گفتند واقعیت بود، شما نه ربیعی را می شناسید و نه باند مافیایی که اطراف این شخص بودند، عملا اطرافیان ربیعی و مدیران شستا باعث به فساد کشیده شدن نمایندگان و مجلس شده بود، چه پول ها و امتیازات و لابی هایی که از طرف مدیران شستا و تامین اجتماعی برای شکست استیضاح صورت نگرفت، پول و سرمایه شستا که پول پنجاه میلیون کارگر مظلوم می باشد صرف منصرف کردن بعضی از نمایندگان می شد، بخدا قسم این جمله عین واقعیت بود که میگفتند وزیر کار با لابی کثیف قصد ماندن در وزارت را دارد

 11. شهروندیاسوجی گفت:

  اخ وبخت عسکر

 12. شهاب عمر گفت:

  دقیقا این صحبتها خیلی وقت گفته میشه ولی کو گوش شنوا در کجای این جهان پهناور شاهد هستیم که قوه مقننه که وظیفه اش قانونگذاری است در قوه مجریه که کارش اجرای قانون هست دخالت کند کجا دیدین نماینده حتی برای یک آبدارچی دخالت کند چرا این رویه وجود داشته باشد که نخبگان و شایستگان فسیل شوند و کسیکه از پست سفارشیش هیچ علم وآگاهی ندارد باید بر بقیه شایستگان مدیریت نماید ای وای ای وای از آن روزی بترسیم که راه بازگشتی نیست.

 13. جوان گفت:

  بخدا قسم حق نیست اینگونه ذلت بار زندگی کنیم امان از ناعدالتی و حق خوری .اهای دزدان خون خوار دیگه بسه کوتاه بیان تاوانش بد پس میدین .شک نکنید روزی به دست همین مردمی که الان پشت شما هستند له میشین و جون مرگ

 14. سید گفت:

  فلسفه وجودی شورای نگهبان این است که خودیها به مجلس بروند، خودیها به خبرگان بروند، خودیها رییس جمهور شوند

 15. محمود گفت:

  تازه اینها ازفیلترشورای محترم نگهبان عبور کرده اند اگر بقیه که رد صلاحیت شدند می آمدند چی می شد.قطعا هرکه …..

 16. بویراحمد گرمسیر آرو گفت:

  احسنت بر این تحلیل
  اف بر این مجلس
  اف بر این نمایندگان
  بجز انگشت شماری از نمایندگان ننگ بر این مجلس

 17. رضایی گفت:

  متاسفانه اشکال اساسی در نوع نگرش به قانون اساسی ما هست و در خیلی موارد دوپهلو و خیلی موارد مبهم و آنجاکه واضح هست هم اهرمهای قدرت جهت سوء استفاده ورود مبکنند و مردم را میچپانند تا خودشان ….

 18. ..... گفت:

  یاوسوجی با این حرف ها به مردم خیانت نکن، شما از هیچ چیزی اطلاع نداری، میلیاردها تومن پول کثیف از شستا و سایر امتیازات از طریق مدیران عامل شرکت های شستا صرف جلوگیری از استیضاح شد، تمام مدیران عامل شستا باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند، این مجموعه شستا باید به بخش خصوصی واگذار شود، حیات خلوت فساد و رانت و بی عدالتی در این کشور می باشد، اشخاصی که محتاج نان شب بودن و با مدیر شدن در شستا بنز و بی ام و سوار می شوند، بدترین شکنجه برای یک انسان اگاهی داشتن از فساد و ناتوانی از اصلاح امور می باشد، وقتی ربیعی رفت بنده واقعا خوشحال شدم اما اگر تمام مدیران شستا که عامل به فساد کشیدن مجلس شدند همچنان در این جایگاه بمانند هیچ چیزی تغییر نکرده، از همین حالا با پول کارگران مظلوم شروع کردند به هزینه های میلیاردی و دادن امتیاز برای اینکه با جایگاه و موقعیت خود خداحافظی نکنند و وزیر بعدی و نمایندگان را با پول بخرند این باند مافیایی شستا

 19. ناشناس گفت:

  این مجلس از همه مجلس ها بدتر است

 20. شهروندی گفت:

  مگر این مجلس است که ما داریم اگر این مجلس عصاره ملت بود که مردم به این بلایا گرفتار نمی شدند عزیزان اینها هم یک باند دزدی هستند که یا رفیق قافله اند یا شریک دزد وسلام

 21. ناشناس گفت:

  بعله معلومه نماینده ای که رای میخره باید از یه جایی پول تهیه کنه جان برادر
  چندان به انتخابات نمانده حاجیون نیاز دارن
  التماس دعا دارن
  خدا قوت اختلاس گران

 22. بیننده گفت:

  بعضی از نمایندگان چون دریافتی داشتند در جلسه نماندند

 23. علی گفت:

  بنام خدا مقصر اصلی مردم هستند که هنگام انتخابات به همه چیز نماینده فکر میکنند الی انسانیت وایمان آنها……. وبا تعصبات قومی وحزبی افراد نا لایق را روانه مجلس میکنند که جز دنبال رانت خواری و اخذ مجوزهای سود اور برای خود وخانواده هستند وبه مردم میخندند…………….

دیدگاه شما