چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 10:55

گفت و گوی چالشی با شهردار یاسوج/از حواشی انتخابات مجلس تا سینما/اولتیماتوم به تامین اجتماعی و سازمان اقتصادی کوثر!

گروه سیاسی- اولتیماتوم کوتاهی به سازمان تامین اجتماعی و سازمان اقتصادی کوثر دادیم که زودتر زمین مرکز شهر را تعیین تکلیف کنند.

روز گذشته با شهردار مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم کلام شدیم تا از دغدغه های شهروندان و برنامه های شهردار برای آینده شهر بپرسیم، مشروح گفت و گوی خبرنگار بویرنیوز با شهردار یاسوج در ادامه آمده است:

برای سوال اول، اصولاَ رویکرد شما در مدیریت شهری چیست؟

با عرض سلام خدمت شهروندان ارزشمند یاسوج و مخاطبین عزیز بویرنیوز، ببینید اولین هدف بنده سامان دادن به جایگاه شهردار در امور شهری است، سایر مسئولان برای ما بسیار محترم و ارزشمند هستند اما جایگاه شهردار به عنوان زمامدار امور شهری باید آنطور که در قانون آمده است،حفظ شود.

اعتقادی به تبلیغات پوچ ندارم، به نظرم باید برای مردم کار کرد، در این راه بنده هم از منتخبان خود این مردم در شورا و هم متخصصان شهری، معماری، عمرانی و فرهنگی استفاده خواهم کرد، شاید برخی ها نام این اقدام را عدم استقلال بگذارند اما مشورت اساس توسعه است و سعی من نیز اینست با مشورت چندجانبه و در آخر انتخاب تصمیم نهایی، قاطع و اثربخش امورات شهری را جلو ببرم.

از طرفی به نظر بنده شهر را نمیتوان صرفاً با اتکا به جیب مردم آباد کرد، باید از سایر ظرفیت های درآمدی و کمک های دولتی نیز بهره برد که خوشبختانه گام های موثری در این زمینه برداشتیم.

یکی از گلایه های مردم بی توجهی به بافت های حاشیه شهر یاسوج از جمله شرف آباد ها، اکبر آباد و دیگر مناطق پیرامونی شهر است، برنامه ای برای آنها دارید؟

شرف آبادها، اکبر آباد و نجف آباد اولویت های نخست ما هستند، متاسفانه بسیاری از اصول شهری و طرح تفصیلی در این مناطق دیده نشده است برای همین کار را با سختی هایی روبرو کرده است.

با این وجود برای این مناطق قیر لازم خریداری شده و به زودی سامان بخشیدن به خیابان های آنها را کلید میزنیم.

شاید سینما را هم بتوان یکی از انتظارات مهم مردم به ویژه جوانان مرکز استان دانست، آیا همچنان یاسوج بدون سینما باقی میماند؟

پیمانکار این پروژه تعلل زیادی داشت و حتی متقاضی سرمایه گذاری در محل دیگری بود که بنده مخالفت کردم، اعلام کردم همین پروژه سینما باید ادامه پیدا کند و در اختیار شهروندان عزیز قرار بگیرد و واقعاً شایسته نیست مردم بیش از اینها معطل بمانند.

البته برای مدت کوتاهی به پیمانکار فرصت دادیم که سریع تر پروژه را تعیین تکلیف کند و به جلو ببرد در غیر اینصورت با سایر ابزارهایی که داریم نسبت به ادامه کار این پروژه تصمیمات جدی را اتخاذ میکنیم.

پل چهارم بشار به کجا رسید؟

اعتبارات این پل عمرانی و در قالب اوراق است، عرشه پل در شهر قزوین در حال ساخت است، در واقع اساس کار انجام شده و تنها اتصال ورودی و خروجی آن مانده است.

ورودی به پیمانکار اعلام و ابلاغ شده است، تجهیز کارگاه انجام شده و باید زودتر شروع کند، طراحی خروجی را نیز مشاور انجام داده و امیدواریم بتوانیم تا آخر تابستان این پل را زیر بار ترافیک ببریم.

این نکته را اشاره کنم پل سوم هم خوب پیش میرود، فاز اول آن به زودی زیر بار ترافیک می رود در این پروژه نیز شهرداری یاسوج بخش های تا میدان انقلاب زیر بار ترافیک برده و بخشی از مسیر رانیز در حال بازگشایی هستیم.

یکی از انتقادات جدی به شهرداری وجود وانت بارهای متعدد در ورودی و خروجی شهرها، زشت شدن چهره شهر و ایجاد ترافیک است برای این مهم چه کاری کردید؟

در این مورد باید چند موضوع را مد نظر داشته باشیم یکی نقدهای به جای شهروندان،ديگري موضوع اشتغال کسبه و از طرفی زیبایی شهر را، در جلساتی که با دادستان محترم یاسوج و پلیس داشتیم تصمیمات خوبی گرفتیم.

مکان های مناسب در نقاط مختلف شهر ساماندهی شده است، هم اکنون بخشی از وانت بارها سامان دهی شده اند و مابقی را نیز حتماً نظم خواهیم داد.

شهروندان بدانند ما دستگاه اجرایی هستیم و وظایفمان را در این خصوص انجام دادیم اما قوه قهریه، جریمه و موارد اینچنینی از دست ما خارج است که امیدواریم با ورود قدرتمند پلیس و همکاری بیش از پیش دستگاه قضا به زودی شاهد رفع این نگرانی مردم باشیم.

چاله چوله های فراوان از انتقادات جدی مردم به شهرداری است، با این مشکل چیکار کردید؟

حدود 85 درصد دست اندازی و تخریب خیابان ها مربوط به سایر شرکت های خدمات رسان است که البته الزام کردیم یا تخریبی صورت نگیرد یا اینکه بلافاصله بعد از عملیات خدمات رسانی ترمیم لازم صورت بگیرد.

ترمیم غیر اصولی کنده کاری ها هم مساله ساز شده برای مردم!

بله متاسفانه شرکت های خدمات رسان همچون رویه سابق خود آسفالت های بی کیفیت و ترمیم های غیر اصولی دارند که به شدت جلوی آنها ایستادم، از این به بعد تمامی مراحل لکه گیری و آسفالت توسط دستگاه های خدمات رسان از جمله آب و فاضلاب شهری با نظارت تمام و کمال ما صورت میگیرد.

نظر شما در خصوص سرمایه گذاری شرکت نفت چیست؟

استقبال میکنیم و دست هر سرمایه گذاری را که بخواهد کمکی به توسعه این منطقه بکند میبوسیم.

به نظر ما در سرمایه گذاری باید سود آن به مردم هم برسد، شرکت نفت دو سایت مجزا یکی اختصاصی و دیگری برای استفاده عموم با شرایط مراکز تفریحی ایجاد کند، اصولاً سرمایه گذاری باید برد برد برای هر دو طرف باشد و در این موضوع ما با تمام توان طرف مردم را خواهیم گرفت.

در همین مجموعه پارک جنگلی نبود روشنایی فرصتی برای خلافکاران ایجاد کرده بود آیا ساماندهی شد؟

بله ما با بروز ترین سیستم روشنایی محوطه پارک جنگلی یاسوج را که همینطور به حال خود رها شده بود تجهیز کردیم، روشنایی 35 هکتار از این مجموعه به اتمام رسید، مخزن 1000 متر مکعبی نیز ایجاد کردیم، آماده آبگیری است که میتوان هم برای آب آشامیدنی و هم آبیاری و مواقع ب

حرانی برای شهر یاسوج از آن استفاده کرد.

برای جمعه بازار چه برنامه ای مد نظر دارید؟

به گفته دادستان جمعه بازار یاسوج همچون بمبی است که شهردار و شورا باید آن را خنثی کنند، ما آمادگی داریم تا 1000 کسبه را در چهار نقطه شهر ساماندهی کنیم، فعلاً در سازه هایی که قیمت تمام شده آنها برای کسبه هم منطقی باشد انتقال پیدا کنند تا مکان جمعه بازار را ساماندهی کنیم.

مشکل عمده در جمعه بازار برق است، در آنجا معمولاً سازه ها رسانا هستند و با کوچکترین اتفاقی حادثه بزرگی رخ خواهد داد برای بعداً نیز این مکان می تواند به مرکزی فرهنگی تبدیل شود تا از حجم ترافیک در آن مسیر نیز کاسته شود.

مجموعه رها شده تامین اجتماعی چه می شود؟

شهرداری زمان کوتاهی به تامین اجتماعی و سازمان اقتصادی کوثر دده است، اگر واقعا به صورت جدی پای کار آمدند ما هم استقبال میکنیم و برای روند اختصاص پروانه و عملیات اجرایی همکاری لازم را انجام می دهیم ، در غیر اینصورت آن را تملک میکنیم و فعلاً به صورت پارکینگ در اختیار شهروندان قرار می دهیم.

پروژه خیابان شرف آباد در چه مرحله اي است؟

خیابان 45 متری شرف آباد بعنوان بزرگترین معبر شهری استان در حال اجرا است، مردم همکاری خوبی دارند و بحث تملک اراضی به خوبی پیش می رود، با اتمام آن هم اشتغال آن مناطق و هم آبادانی آنها رقم میخورد.

از اِلمان ها ونمادهای شهری بگویید؟

خب برخی سازه ها که در شهر تعبیه شده با تعریف المان سنخیتی ندارند و گاها مردم آنها را نا متناسب با فضای شهری میدانند.

اِلمان ها را با موضوع روز یاسوج کلید زدیم، بنا داریم نمادهای زیبای شهری در ورودی و خروجی یاسوج با نظر کارشناسان خبره معماری و طراحی با اعلام عمومی اجرا کنیم.

یک سوال حاشیه ای!، برخی گمانه زنی ها از ورود شما به انتخابات یا احتمال حمایت از فرد خاصی حکایت دارد در این خصوص نظر شما چیست؟

ببینید بنده فرصت پیش آمده برای خدمت به شهروندان عزیز یاسوج را یک فرصت و نعمت میدانم، با وجود همه کم و کاستی ها اما با تمام توان و با استفاده از ظرفیت های موجود خود این مردم به دنبال توسعه شهر هستم.

در راه خدمت به مردم جایگاه کنونی را ارزنده می بینیم و با قاطعیت میگویم ذره ای از وقت و امکانات شهرداری به هیچ وجه صرف مسائل حاشیه ای نخواهد شد، امکانات، بودجه و وقت شهرداری متعلق به توسعه شهر و آسایش شهروندان است، این موارد خط قرمز بنده در شهرداری است و در خصوص آنها با هیچ کس تعارف نخواهم داشت.

ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

بنده هم از شهروندان عزیز و مخاطبان فرهیخته شما کمال قدردانی را دارم./

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=280344
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. سید علی خامنه ای عشق است گفت:

  سلام و احترام خدمت شما جناب آقای دکتر مقدم شهردار زحمتکش و دستپاک
  درود بر حسن نیت حضرتعالی

 2. ناشناس گفت:

  واقعا مرد بزرگي هستي وأين مدت اقدامات بسيار ارزنده اي داشتي خداقوت

  • شهروند یاسوجی گفت:

   ببین مشکل شهرستان بویراحمد ما این است که از کسی اقوام دوست و اشناست هر چه میتوانیم دفاع غیر اصولی و غیر واقعی میکنیم باید درشهر یاسوج کار زیر بنایی مثل پیشرفت و افتتاح پل های قبل و پیشرفت پارک های ساحلی و … انجام بگیرد تا حالا که مدتی از حضور شهردار جدید میگذرد کار پایه ای و زیربنایی ندیدیم حالا شاید سال های آتی این ظرفیت فعال شود انشالله

 3. ناشناس گفت:

  چرا پیاده روهای شهر به مغازه تبدل شده بخصوص فلکه ساعت و هیچگونه نظارتی از طرف شهرداری نمیشود

دیدگاه شما