دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 14:33

تخریب های بیسابقه علیه افشانی بلافاصله پس از شهردار شدن + تصاویر

گروه سیاسی – بالاخره شورای شهر تهران با انتخاب افشانی به عنوان شهردار به بلاتکلیفی شهر تهران پایان داد.

به گزارش بویرنیوز، قبل از انتخاب نجفی به عنوان شهردار پایگاه خبری بویرنیوز، در مطلبی نوشت که سابقه نجفی در چند سال اخیر نشان می دهد که او گزینه مطمئنی برای کلانشهر تهران نیست و او در نهایت بیماری را بهانه کرده و کنار می رود و همین گونه نیز شد. اینجا بخوانید

انتخاب کسی با مقیاس افشانی برای کلان شهر تهران از چند جهت حائز اهمیت است.

افشانی همان گونه که خودش هم گفته پله پله به اینجا رسیده و مدیر آسانسوری نبوده است، نه آقازاده است و نه نسبتی با آن دارد، مهندسی را در یکی از بهترین دانشگاه های کشور خوانده و همه مراحل مدیریتی را از ابتدا تا ارشد و عالی طی کرده است.

افشانی نشان درجه دو سازندگی را از دست رئیس دولت اصلاحات دریافت کرده و به گواه همگان انقلاب نوسازی مدارس در زمان مدیریت ایشان رخ داده است.

با مخالفت دسته جمعی نمایندگان تماماً اصولگرای فارس به استانداری این استان رفت و علیرغم همه فشارها، دولت روحانی پشت او ایستاد و این خود گواه حمایت کامل دولت از افشانی و نویده دهنده ارتباط مناسب دولت و شهرداری تهران پس از سال ها خواهد بود.

افشانی ترسو نیست و با فشارها میانه ای ندارد همان گونه که فارس را به آرامش رساند و اجازه نداد تندروها ماجرای مطهری را در این شهر تکرار کنند.

او هزینه داده جریان اصلاحات نیز بوده و شورای شهری که مدیون رای اصلاح طلبی است جز او را نباید انتخاب می کرد، وی جزو معدود مدیرانی است که رسماً به اصلاح طلبی خود افتخار کرده و آن را علنی اظهار کرده است.

سازمان همیاری شهرداری و معاونت عمرانی وزارت کشور کمتر از یک وزارت خانه نبوده و بنابراین او همه پلکان مدیرتی را طی نموده و ۳ معاونت استانداری را نیز در کارنامه خود دارد.

اما برخی که منافع در هم تنیده در شهرداری داشتند از ابتدای معرفی افشانی حمله به وی را آغاز کردند.

قوم گرایی؛ وصله ای که به افشانی نمی چسبد.

یکی از اعضای شورای شهر در صحن شهرداری خطاب کرد که امیدواریم با روی کارآمدن افشانی شاهد تک لهجه ای شدن تیم مدیریتی شهرداری نباشیم!

این عبارت بدون شک توهینی بزرگ به قوم لر است، چرا وقتی فردی از یک قومیت دیگر قرار است مدیریت بپذیرد چنین عباراتی بیان نمی شود، این حسادت و ترس از سمت گرفتن لرها نشانه چیست وقتی که آنها با این همه جمعیت و رشادت هیچ سهمی از کابینه ندارند و حضور آنها در عرصه مدیریتی نسبتی با جمعیت و استعداد و نیروی انسانی کارآمد آنها ندارد.

کجا و در کدام سمت افشانی تیم مدیریتی اش را تک لهجه ای کرده که چنین می کنید و دهها مطلب در فضای مجازی در این باره نوشته اید و سعی دارید دل مردم را خالی کنید، اگر نگاهی به پست های قبلی وی بیندازید و عادلانه حرف بزنید، می‌بینید افشانی بدون نگاه حاشیه ای، تخصص، تعهد، کاردانی و پاکدستی را فاکتورهای مهم انتخابش برای مدیرانش قرار داده است.

هر چه گشتند تا در دوران مدیریتی افشانی یک نکته منفی مالی یا مدیرتی پیدا کنند نتوانستند و ناچار شروع کردن به این مسأله نامرتبط که او «لر» است و در مرتبه بعد پا را هم فراتر گذاشتند و به دروغ القا کردند که قرار است تمامی پست های مدیریتی را به یک گروه خاص واگذار کند!

اتفاقا مهندس افشانی باید از نیروهای توانمند همه گروهها و اقوام و خصوصا لرها که در سال های اخیر دیده نشده اند با شجاعت استفاده کند و چیزی که تا الان بخوبی ثابت شده این که لرها دست پاک و کارآمد هستند و این بهترین دلیل برای سپردن مسولیت ها به آنهاست

نه مواضع سیاسی نه تحصیلات و نه پاکدستی افشانی در پستو نبوده و شفاف است و لکه ای از بدنامی به همراه ندارد که اگر بود مدعیان بیشمار آن را هزاران بار فریاد می زدند.

اصلاح طلبان امروز برای مدیریت شهر تهران زیر ذره بین موکلین خود قرار دارند و عنصر قاطعیت، کارآمدی و توانمندی در برقراری ارتباط با واحد‌های مختلف دولت و نظام، شهردار منتخب می تواند آنها را پیروز این چالش بزرگ کند، خصلت هایی که بدون تردید افشانی در حد بالا از آنها بهره می برد.

بدون شک عزم و پیشینه افشانی گواهی مدیریتی بی نقص در شهرداری تهران را خواهد داد و اعضای شورای شهر تهران باید برای این انتخاب سر خود را بالا گرفته و امید داشته باشند که می توانند وعده های داده شده به مردم را محقق کنند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=279991
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. انشالله به جایی که حق لرها بود ومال خودشون می رسیم و خاری می شویم درچشم حسودان ودشمنان به لربودن خود افتخار می کنم

 2. میدانند لرها پاک دست هستند وقوی بدنبال وصله های ناپاک به آقای افشانی هستند چون نمی توانند لرها را در پستهای کلیدی ببینند خدمت همه لرهای با غیرت این انتخاب شایسته را تبریک عرض میکنم

 3. این چاپلوسها می دانند درپیش افشانی نه جایگاهی دارن نه افراطی نه چاپلوسی و ریخت و پاش اینها با صداقت تلاش و باج ندادن افشانی خرده میگیرند

 4. اصلا ما مبهوت مانده ایم چرا اقوام دیگر با لرها چنین ب خوردی میکنن!!!!چطور ی ایرانی میتونه بشه شهردار پاریس.ولی یک شخص ایرانی اصیل در شیراز و تهران سِمت میگیرد میشود لر .علت دشمنی قومیتها با لرها چیست؟؟؟

 5. عطب اله بهشت

  ما زاگرس نشینان فرزندان شایسته ای داریم که انشالله با اتحاد و همدلی به زودی ریس جمهوری از این دیار انتخاب می کنیم .و تبریک دارم به برادر توانمندم‌مهندس افشانی

 6. پاتاوه کهگیلویه وبویراحمد

  درود بر قوم پاک نهاد پ نیکوسرشت لر

 7. تمامی نشریات ،سایتها وگروها بدن داشتن هرگونه گرایش حزبی از افشانی بجد حمایت کنند ،زمانی که دست دیگر هم وطنان است حرف از لحجه نمی زنید درود بر اقتدار افشانی با تمام قدرت جهت خدمت به مردم از خدا کمک بخواهید

 8. سیداحمدمشدور از پژوهش دانشگاه

  ما می توانیم . باعرض ض تبریک افتخارزاگرس نشینان می باشد انشالله شاهد درخشندگی وپیشرفت بیشتر افراد پاک شجاع وتحصیل کرده دیارمان باشیم.

 9. اگر دلواپسل محترم بهلن انشاءالله افشانی خاری ایابو من تیه نامردل

دیدگاه شما