یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - 10:43

بازداشت شایعه پراکن زلزله یاسوج/تشکیل پرونده برای 26 گرانفروش یاسوجی

گروه اجتماعی- فرماندار بویراحمد از بازداشت اولین شایعه پراکن زلزله یاسوج در روز گذشته خبرداد.

به گزارش بویرنیوز، شاهرخ کناری با اعلام این خبر اظهار داشت: روز گذشته و بنا به دستور قضایی، فردی در یاسوج که با شایعه سازی از وقوع زلزله های مکرر خبر می داد و سبب نگرانی مردم شده بود بازداشت و روانه زندان شد.

وی با بیان اینکه این فرد هم در فضای مجازی و هم با یک‌ دستگاه نقلیه وانت بار بین مردم اقدام به شایعه سازی می‌کرد، اظهارداشت: فرد بازداشت شده در شایعات خود از خشکسالی زمین، نابودی جنگل‌ها و زلزله‌های شدیدتر در روزهای آینده سخن می گفت و سبب نگرانی مردم شده بود.

فرماندار بویراحمد افزود: به‌طور حتم با کسانی که بخواهند در چنین شرایطی سبب نگرانی مردم و ایجاد شایعات شوند براساس قانون، برخورد خواهد شد.

تشکیل پرونده برای 26 گرانفروش یاسوجی

کناری در ادامه از تشکیل 26 پرونده برای گرانفروشان شهر یاسوج که در چندروز گذشته اقدام به گرانفروشی کالاهای خود کرده اند هم خبرداد.

وی گفت: متاسفانه برخی از مغازه داران شهر یاسوج کالاهای خود از قبیل پلاستیک و چادر  را به چند برابر قیمت می‌فروختند که پرونده های گرانفروشی آنان در تعزیزات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده است.

استقرار 600 چادر در کمپ های یاسوج

فرماندار بویراحمد در ادامه از استقرار 600 چادر برای شهروندان شهر یاسوج در کمپ‌ها خبرداد و اظهارداشت: البته چادرهایی به برخی از افراد دارای شرایط حاد مانند جانبازان و معلولان نیز واگذار شده است.

کناری گفت: درتلاشیم که تعداد بیشتری چادر به متقاضیان چادر واگذار و البته جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد آمارهای دقیقی از میزان توزیع چادرها برای شهرستان های بویراحمد و دنا دارد./ایلنا

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=279764
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. م

  شکایت مون رو چ جوری باید درباره گرانفروشی اعلام کنیم

  • 2

   124

 2. علی هادیانی

  یکم فکر کنید شایعه ساز اصلی خود مدیریت بحران استانداری هست که ازمون نظام مهندسی را بخاطر شایعه زلزله لغو کرد مگه میشه مگه داریم ..

  • ناشناس

   نظر شما در نوع خودش جالب و بی نظیره ، تفکر خیلی خوبه در هر کاری

 3. شاهرخ

  تمام این شایعات کار چادر فروشان بوده و ربطی به گراز علوانی نداشته.گراز ۱۰ ساله داره میگه زلزله و اصلا بلد نبوده پیام به این بلندی بده

دیدگاه شما