جمعه 24 فروردین 1397 - 14:41

امدادرسانی به ۳۸۶ تن در سیل و آبگرفتگی ۶ استان/خسارت سیل در برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد(+عکس)

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه شش استان کشور طی روز گذشته و امروز متاثر از سیل و آب‌گرفتگی و طوفان بود گفت: امدادگران به ۳۸۶ تن خدمات امدادی ارائه کردند.

وی با اشاره به امدادرسانی در ۲۴ شهر و روستا و منطقه عشایرنشین استان های متاثر از سیل و آب‌گرفتگی و طوفان، گفت: بر این اساس ۳۰ تیم عملیاتی متشکل از ۹۴ امدادگر و نجاتگر ۱۲۱  تن از هموطنان را به صورت اضطراری اسکان دادند.

براساس گزارش سایت هلال احمر، سلیمی خاطرنشان کرد:  ۲۹۶ تخته پتو، ۲۱ دستگاه چادر، ۲۸۷ کیلوگرم نایلون، ۱۴۶ شعله فانوس و والور در شش استان کشور توزیع شده است و امدادرسانی ها در استان های متاثر همچنان ادامه دارد.

مرتضی سلیمی با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی و طوفان طی روز ۴۸ ساعت گذشته در شش استان کشور، گفت: در این مدت ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و یزد تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بودند.

به گزارش بویرنیوز ر کهگیلویه و بویراحمد نیز بارش های خوب و قابل ملاحضه ای را شاهد بودیم، بارندگی البته در شهرستان های گرمسیری شدیدتر بود.

باران های شدید روز گذشته به برخی مزارع شهرستان های بویراحمد و گچساران خسارت هایی وارد کرد و در شهرستان لنده نیز بارش تگرگ موجب آسیب به کشاورزان شد.

هرچند از شدت این موج کاسته شده اما برای سه روز آینده نیز هوای ابری و بارش رگباری باران دور از انتظار نیست.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=275798
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما