یکشنبه 20 اسفند 1396 - 12:55

گفت و گوی متفاوت با مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علوم تحقیقات/ کنایه سنگین زراعت کیش به تاجگردون

گروه سیاسی- اظهار نظر و بیان ایده ها اگر به مذاق جناح حاکم خوش نیاید از فردا در رسانه هایشان ،توهین ،افترا و انتقادهای تند و شدیدی علیه اینجانب آغاز میشود که اتفاقا مطالبشان بنام افراد جعلی یا افراد بیسواد کم نام و نشان بصورت گسترده منتشر می شود.

به گزارش بویرنیوز، در خصوص برخی مسائل سیاسی و اقتصادی روز در شهرستان های گچساران و باشت با دکتر زراعت کیش به گفت و گو نشستیم.

متن گفت و گو با دکترسید یعقوب زراعت کیش مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه آزاد کشور در ادامه آمده است:

*ابتدا کمی از وضعیت اقتصادی و ارز برایمان بگویید؟

بصورت خلاصه خدمتان عرض کنم که وضعیت فعلی اقتصادی در کشور رکود تورمی باشد که عموماً محوری ترین دلیل آن کاهش تقاضای کل در اقتصاد است هر چند اتفاقاً در ایران مشکلات عرضه نیز در این مهم نقش بسزایی دارد، در وضعیت کنونی با تحریک تقاضای کل میتوانیم تولید را تحریک کنیم اما ضعف ساختاری تولید و عرضه نیز از موانع پیش روی بهبود توسعه اقتصادی می باشد.

می توانستیم مدیریت خیلی مناسبتری در خصوص نوسانات نرخ ارز داشته باشیم ضمن آنکه فکر میکنم هر چه زودتر به منظور حداقل ساختن فضای روانی نوسانات ارز و کنترل تورم و بهبود سرمایه گذاری باید هر چه سریعتر یکسان سازی نرخ ارز صورت پذیرد.

*به فضای استان و خصوصاً زادگاه شما گچساران برویم، نظرتان در خصوص سخنان اخیر امام جمعه گچساران چیست؟

بنظرم میرسد امام جمعه محترم گچساران یک شخصیت محبوب مردمی و انقلابی است که همواره مواضع خوبی در جریانات متفاوت داشته اند و در مورد اخیر نیز که در یک فضای امپراطوری رسانه ای، فضای نقد و یا به گفته حاج آقای حجازی مجال نفس کشیدن را از مردم در گچساران گرفته اند مواضع ایشان به حق بوده است که مورد حمایت نسل جوان انقلابی در گچساران می باشد.

صدای امام جمعه گچساران صدای جوانان انقلابی، محرومان و بیکاران گچسارانی است و کلام وی شاخصی از ماهیت ولای مردم شریف گچساران می باشد.

*آیا مثال بارزی از نبود فضای نقادی و اختلاف نظرات در گچساران دارید؟

اینکه امام جمعه محترم عنوان میکند در گچساران مردم حق نفس کشیدن ندارند معنادار است، مثالی خدمتان عرض کنم “مثلا شما در روزهای آتی شاهد خواهید بود بعد از این مصاحبه اینجانب اگر به مذاق جناح حاکم خوش نیاید از فردا در رسانه هایشان ،توهین ،افترا و انتقادهای تند و شدیدی علیه اینجانب آغاز میشود که اتفاقا مطالبشان بنام افراد جعلی یا افراد بیسواد کم نام و نشان بصورت گسترده منتشر می شود به عبارتی حرفشان اینست که هر کس غیر از ما حرفی بزند، تحلیلی یا نقدی نماید باید منکوب گردد، و این یعنی هیچ کسی از مردم و نخبگان حق نفس کشیدن ندارند.

*میتوانید مقایسه ای از وضعیت اقتصادی در کشور و گچساران و باشت بعنوان حوزه ای که نماینده آن ریاست کمیسیون برنامه و بودجه را دارد، داشته باشید؟

ببینید لزوماً کسی که در زمینه بودجه ریزی کار تجربی کرده لزوما نمیتواند اقتصاددان هم باشد، اگر کسی که بصورت عملیاتی اقتصاد میداند باید بتواند طرح های نوآورانه در زمینه رشد تولید و توسعه بخش های مختلف یک منطقه را به اجرا درآورد و چرخ رشد و توسعه در منطقه را به منظور گردش بهتر اقتصادی و نهایتاً بهبود وضعیت بیکاری و کاهش فقر داشته باشد.

توسعه در گچساران دچار روزمرگی است، رکود گسترده شده است، بیکاری بالاست و تنها چشم امید جوانان بیکار در گچساران به نگهبانی در حوزه نفت است که آنهم کاملاً اشباع شده است.

واقعا شاید می شدهزینه این تبلیغات سنگین صرف توسعه یافتگی در گچساران می شد، گچسارانی که با مزیت های نسبی فراوان در زمینه های گوناگون مثل صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز اقتصاد شهری و سایرپتانسیل ها شایسته این وضعیت نیست بلکه با استفاده از شاخصه های اقتصاد مقاومتی می توان تحولات جدی در حوزه توسعه منطقه بوجود آورد.

البته این موضوع را هم بگویم که با توجه به داده هایی که در اختیار دارم در بودجه کلان کشور و هم در بودجه اختصاص یافته به منطقه نکات مبهم و قابل انتقادی وجود دارد که در وقت مناسب به آن خواهیم پرداخت.

*از شروع زود هنگام فضای انتخاباتی در گچساران بگویید، به نظر شما پشت پرده این دست اقدامات عجولانه چیست؟

شما اگر روند رسانه های گچساران را در دو ماه اخیرمرور کرده باشید و از سوگیری رسانه های جناح حاکم مطلع باشید بخوبی در می یابید که رسانه های جناح حاکم سیاست، شگرد جالب و حساب شده ای را دنبال می کند “هیاهو بر سر چهره ها” و یا اصطلاحاً “قلقلک سیاسی”.

روشن است که هدف تحریک و تشویق کاذب افراد یا القاء توانایی و پتانسیل در افراد بصورت بادکنکی است که از این کار دو هدف دنبال می شود، یکی تخریب چهره های رقیب توسط خود رقیب و دوم ایجاد تشنج  و چند دستگی در اردوگاه رقیب!

این همان اتاق فکر دقیق امپراطوری رسانه ای و تبلیغاتی است که در حال حاضر به نفع یک جریان خاص در گچساران وجود دارد، در طرف مقابل جناح حاکم و در اردوگاه اصولگرایان همچنان استراتژی مشخص و مدونی مانند دوره قبل انتخابات مجلس در گچساران دیده نمی شود و بنظرم مشکل عدم وجود تفکر تشکیلاتی در غالب افراد است و غالبا تصمیمات مهم در قالب نظم تشکیلاتی صورت نمی پذیرد و الان زمان نیاز به ترمیم می باشد.

البته با تشکیلات در سال های دو، انسجام دوباره دست یافتنی است به همین دلیل  توصیه میکنم که دوستان در زمین حریف بازی نکنند و مواظب تکنیک ها باشند.

*به نظرشما رقبای تاجگردون در دوره آتی انتخابات چه شاخصه هایی باید داشته باشد.نظرتان در خصوص اسامی که جدیداً در رسانه ها به عنوان کاندیداهای احتمالی مطرح میشود مثل آقایان جعفری، حسینی، باقری، پاکدل و زینل زاده و خود شما چیست؟

نکته اول آنست که قطعا کاندید احتمالی آینده باید انقلابی باشد تاکید می کنم انقلابی و نه اصولگرا یا هر عنوان دیگر، دوم آنکه طراح باشد و توانایی طراحی آینده توسعه منطقه را داشته باشد.

اما در خصوص افرادی که ذکر فرمودید همه این افراد از دوستان خوب صمیمی هستند، حاج جعفری و سید قدرت حسینی، مردان بزرگ با تجربه و تکیه گاه جریانات ارزشی هستند.

مهندس باقری و پاکدل ،مهندس زینل زاده افرادی با سابقه اجرایی درخشان و قوی هستند،هر کدام از افراد ذکر شده می توانند مطرح باشند اما مهمترین نکته تصمیم جمعی و حفظ وحدت و انسجام می باشد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=273419
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. قلی پور گفت:

  فکرکنم صرف داشتن مدرک دکتری و مدیرکل حوزه فلان نمیشود کاندیدای مجلس شد باید کار اجرایی کرد بعله

 2. ناشناس گفت:

  دکتر زراعت کیش دارای چهره علمی ومدیری لایق توانمند ایشان از افتخارات این مرز بوم میباشد
  فردی دارای بینشی وسیع میباشد

 3. بویراحمد گفت:

  درود بر دکتر زراعت کیش نماینده آینده گچساران و باشت

دیدگاه شما