چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 22:27

اقدام عجیب و تاسف برانگیز پزشکان کهگیلویه و بویراحمد

برخی پزشکان متخصص و فوق تخصص کهگیلویه و بویراحمد مشغول در کلینیک‌های یاسوج، گچساران و دهدشت به بهانه عدم پرداخت کارانه این مراکز درمانی را تعطیل کردند.

به گزارش بویرنیوز، پزشکان در آغاز فعالیت سوگند یاد می‌کنند که هنگام درمان بیماران به درآمد جیب او توجه نکنند و در صورت مواجه شدن با بیمار نیازمند، بدون در نظر گرفتن منافع مادی خود، او را درمان کنند، ولی پزشکان کهگیلویه و بویراحمدی این سوگند را فراموش کرده و در اقدامی عجیب به بهانه عدم دریافت کارانه در محل کار خود در کلینک‌ها حاضر نشدند.

در اینکه پزشکان متخصص و فوق تخصص این استان کارانه را بهانه کرده‌اند شکی نیست زیرا مگر وضعیت اقتصادی پزشکان از پرستاران و سایر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی که هنوز نیز کارانه و پاداش دریافت نکرده بدتر بوده که دست به چنین عمل ناشایستی زده‌اند.

البته برخی پزشکان متخصص و فوق تخصص در کلینک‌ها حضور داشته و به بیماران خدمات لازم را ارائه می‌کنند تا شاهد سردرگمی بیمارانی که از چند روز قبل نسبت بخ تهیه ویزیت اقدام کرده‌اند، جلوگیری شود.

پزشکان معترض به عدم دریافت کارانه نباید فراموش کنند که از سهمیه مناطق محروم استفاده کرده و هم اکنون در شهرهای این استان مشغول فعالیت هستند زیرا مردم شک ندارند که این افراد نه از روی دلسوزی بلکه از سهمیه خاص این مناطق برای عضو هیئت علمی شدن و …در این دیار ماندگار شده‌ و این روزها مردم را نیز سرگردان کرده‌اند.

پزشکان کهگیلویه و بویراحمدی نباید فراموش کنند که پس از اتمام دوره خود این سوگندنامه را قرائت می‌کنند:

«اکنون که با عنایات و الطاف بیکران الهی دوره دکتری پزشکی را با موفقیت به پایان رسانده‌ام و مسئولیت خدمت به خلق را بر عهده گرفته‌ام، در پیشگاه قرآن کریم به خداوند قادر متعال که دانای آشکار و نهان است و نامش آرامش دل‌های خردمندان و یادش شفای آلام دردمندان، سوگند یاد می‌کنم:
همواره حدود الهی و احکام مقدس دینی را محترم شمارم، از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم بدارم.در معاینه و معالجه حریم عفاف را رعایت کنم و اسرار بیماران خود را، جز به ضرورت شرعی و قانونی، فاش نسازم.خود را نسبت به حفظ قداست حرفه پزشکی و حرمت همکاران متعهد بدانم و از آلودگی به اموری که با پرهیزکاری و شرافت و اخلاق پزشکی منافات دارد، اجتناب ورزم.همواره برای ارتقای دانش پزشکی خویش تلاش کنم و از دخالت در اموری که آگاهی و مهارت لازم را در آن ندارم، خودداری کنم.در امر بهداشت، اعتلای فرهنگ و آگاهی‌های عمومی تلاش کنیم و تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه را مسئولیت اساسی خویش بدانم.

با وجود پیگیری‌های مکرر با بهرام محمدی رئیس هیئت مدیره کلینیک‌های چهارگانه شهید مفتح یاسوج وی حاضر به پاسخگویی نشد.

نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=270534
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. هیات علمی دانشگاه گفت:

  جای تاسف است. بیشتر پزشکان سی تا چهل برابر یک دکتری علوم پایه و انسانی درامد دارند. طرح تحول سلامت انها را تبدیل به یک طبقه اقتصادی کرده و به جز عده ای قلیل که انسان های واقعی هستند بسیاری از انها دیگر نه پیرو ابو علی سینا و ملجا بیماران بی پناه که در خدمت مطامع اقتصادی طبقاتی خود هستند. نیاز بیماران را ابزاری برای فشار در جهت دریافت مطالبات مالی کردن در هیج جای دنیا پذیرفته نیست. کسانی که مرتکب این خطای بزرگ شدند بدانند که رفتار انها مورد قضاوت مردم است و در درجه اول جایگاه مقدس طبیب در فرهنگ ایرانی اسلامی را خدشه دار کرده است. امروز پدر مسن و بیمار من به خاطر حرص و ولع عده ای معاینه و مداوا نشد. ده ها بیمار دیگر هم نا امید به خانه برگشتند. این تذهبون؟

 2. رها گفت:

  اخی سی ای مردم .

 3. ن گفت:

  بیشترشون فقط برای پول کار میکنن

 4. ساسان گفت:

  باسلام،خیلی جالبه،بقیه کادر درمان اعم از هوشبر،اتاق عمل،پرستار،فوریت،بهداشت و…سایر کارکنان غیرپزشک نزدیک ب ۱۵ماهه هیچ اضافه کار و‌کارانه ای دریافت نکردن،همون حقوق ناچیزشونو هم چن‌ماهه بیمارستانا ندادن،فی سبیل اللع برای جون هموطنان شب وروز ندارن زحمت میکشن،ولی پزشکایی ک کارانه یماهشون بالای۱۰۰میلیون وخیلی بالاتر از اینشو هم هست،با وجود سوگنذی خوردن دست از درمان مردم غیور و شهیدپرو استان برداشته ان،البته جمع نبندیم م دراین بین پزشکای دلسوز و‌ظیفع شناس هم خیلی داریم،ولی کافی بود بقیه کارکنان فقط بگن برا عدم دریافت مطالبات دست از کار میکشیم،اونوقت ببینیم رسانه ها،اعمال فشارها تا کجا پیش میرفت.کاش اخلاقو ب پول نمیفروختیم هیچوقت.باتشکر از رسانه مردمی و دلسوز بویرنیوز.

 5. فرهاد گفت:

  نگید دکتر تن دکتر قریب تو گور میلرزه. بگید تاجران مرگ

 6. ناشناس گفت:

  با سلام
  واقعا متاسفم برای کسانی که یک طرفه قضاوت می کنند . اولا ان دوستانی که ادعاشونه که دارند فی سبیل الله کار می کنند بین ۲ تا ۴ سال درس خواندنو حتی در دوران تحصیل یک شب بی خوابی نکشیدند . دوم ما پزشکا حقمونو طلب کردیم حرف بی قانونی نزدیم .

  • ناظر گفت:

   دکتر جان، میخوام دو کلام حرف حساب باهاتون بزنم، من کارشناسی ارشد زلزله دارم و شما پزشک، تو دبیرستان هر کس کشش نداشت رشته ریاضی بخونه میرفت تجربی! حالا شما میفرمائید اینایی که کامنت انتقادی گذاشتن زحمت نکشیدن؟! همین فردا بیا من یکی از کتابای دوره لیسانس و میدم بهتون و شما یکی از کتابای رشته پزشکی رو بده بمن تا تفاوت زحمت کشیدن و کشش تحصیلی رو متوجه بشید، من شش سال شبانه روز استاتیک و دینامیک و مقاومت و زلزله و بتن و فولاد و … خوندم، امسال من نود درصدشون یا خونه نشین هستن یا خیابون متر میکنن، کدوم یک از شماها زیر ماهی صد میلیون درآمد دارید؟ توی یه مملکت مریض باید امثال جنابعالی میلیاردر بشن، وظیفه شماها با اون وزارت خانه (بنگاه اقتصادی) پیشگیری از بیماریه، نه کاسبی از بیماری!!! جمع کنید تو را بخدا، فقط بررسی کنید توی کشورهای توسعه یافته درآمد پزشکا رده چندم درآمدی هست، اگه یه باشرف و دلسوز مملکت پیدا بشه اولا باید اکثریت شما ها رو به فلک ببنده، بعدش بره از هند پزشک وارد کنه تا دو ساله مردم پولی رو که به شما میدن بجاش برا خودشون یه سرپناه جور کنن
   .
   بویر نترس چاپ کن

   • میثم گفت:

    احسنت

    • کرامت اله گفت:

     خدایی طرح تحول سلامت هیچ نتیجه ای نداشت. در این طرح از پیشگیری توجه چندانی نشده و زحمات چند دهه دلسوزان بهداشت را بر باد داد و فقط سطح توقع گروهی از پزشکان را آنقدر بالا برده که خود را جدا از مردم دانسته و پشت پا به کلیه مسائل انسانی زده و فقط به جیبشان توجه دارند. همواره میگویند درس خواندیم خوب که شما خالق هوا پیمای مافوق صوت یا خالق مریخ نورد نبودید.

   • امیرعباس گفت:

    دکترای اینجا علاوه بر اینکه فکر جیب هم شهری و هم نوعشون نیستن ،تازه پولشون رو کامل میگیرن و مریض این حقو نداره چندتا سوال از دکترش بپرسه و اگه بپرسه با بی توجهی یا رفتار نا درست مواجه میشه ،بیماری ک پول ویزیتش رو داده تا شک و درد و شبه براش برطرف بشه،
    حالا از اشتباهات و قصور پزشکی در این چندساله استان بگذریم،جناب دکتر همه ما به نوعی تویه مقطعی نهایت تلاشمون رو داشتیم که فارغ التحصیل بشیم ووو به خودمون و هم نوعمون خدمت کنیم و این درست نیست ک بگیم فقط پزشکا درس خوندن و عاقل جامعن،تو تمام کشورهای دنیا چه توسعه یافته و غیره دکترا از لحاظ در امد جز ده شغل اولشون نیست،من یه فوق لیسانس کامپیوترم اما بیکار و هزاران ادم مثل من هستن ،ما مردم با همه این بدبختیا کنار اومدیم و نگفتیم ک درامد نداشته باشین چون تو مملکت ما هیچی سر جای خودش نیست فقط کمی #انسان_باشیم

   • چوپان د گفت:

    احسن تبارالله !

 7. Raaaaa گفت:

  بایدم ازاینکارا بکنن منکه میگم بی لیاقتی و بی عرضگی خود روسای علوم پزشکی و کادر درمانه ک تو این استان وضعیت درمان و دکتر اوردنشون افتضاحه و هیچوقت نتونستن درحد استانهای همجوار پوشش بدن وضعیت درمان وونوبت دهی رو حتی حق پزشکار و حالا چ حقشون باشه چ نباشه چون دلیل اصلی فرار بهترین دکترای متخصص ازاین شهر فقط و فقط بی تدبیری و زورگویی علوم پزشکی یاسوج هست ک نمیتونن مردم و پزشکا رو راضی نگه دارن

 8. محمد گفت:

  به نظرم افرادی که این نظراتو میدن آدمهای بی اطلاعی هستن.کارانه پزشگان ۱۵ ماهه که ندادند .کلینیک مفتح از تیرماه پرداخت نداشته.بیمارستانها از دی ۹۵ پرداخت نداشتن.امسال حقوق افزایش نداره مالیات ۳۵ درصد برا پزشکان.
  حالا یه نفر بلند میشه میگه پزشکان ماهی صدمیلیون میگیرن.بخدا فقط عده ای پوپولیست ونادان درمجلس ما این کارو کردن وبه فکر مردم نیستن.
  چرا رتبه های برتر کنکور و نخبه های جامعه رو با مثلا هیات علمی معارف مقایسه میکنید.مگه عدالت بعنی تساوی.
  متاسفم برای رسانه های …..
  بویر نیوز اگه عرضه داری اینو هم چاپ کن

 9. پرستار گفت:

  یه مشت آدم بی اطلاع نظر میدن بدون استناد .فک میکنن درمورد علی کریمی حرف میزنن

 10. ناشناس گفت:

  وضعیت حقوقی دانشگاه علوم پزشکی خیلی افتضاح شده ،چند ماهه هیچ پاداش و اضافه کاری دریافت نکردیم،فقط به زور یه حقوقی پرداخت میکنن،قحطی اومده با مدیران جدید

 11. ناشناس گفت:

  واقعا که اسمشونو باید بزارن تاجران مرگ

 12. پزشک متخصص گفت:

  با سلام خدمت دوستانی که نظر داده اند.اولا بی انصافیست که ما به قشر خدوم مملکت که نبودشان شهر رابا مشکل مواجه خواهد کرد اینگونه صحبت کنیم وآنها خیانتکار بنامیم درصورتیکه همه ما میدانیم که با تمام کاستیها خیلی از ما نجات یافته ایم یا اقواممان.به نظر شما الان قریب به ۱۵ ماهه که بیمارستان پرداختی به پزشکان نداشته وکلینیک هم نزدیک به ۷ ماهه نداشته.وزارت بهداشت هم بازور همه رو وارد بخش دولتی کرده.اجازه مطب نمیده پول هم نداره.نمایندگان مثلا ملت هم اخیرا درمجلس تصویب کردن مالیات۳۵ درصد وعدم افزایش حقوق وتعرفه برای پزشکان البتته که بیشتر اینا نماینده مردم که نیستند..پول هم درکشور نیست.پزشکان باید به کی اعتراض کنند مگر غی از اینه که یک صنفی میگه حقوقمال پایمال شده.آیا اگه معلمان به حقوقشان معترض بودن باید گفت ملحدن منافقن؟
  تمام بیماران اورژانسی دربیمارستانها پذیرفته شده فقط درمانگاه ها تعطیل شده.مگه عدالت یعنی تساوی.مگر من که ۱۱ سال پزشکی خوندم با کارمند علوم پزشکی لیسانس از بلهزار باید مساوی حقوق بگیریم تا عدل رعایت بشود.
  سپاس

  • دنا گفت:

   منظور بنده خدا اینه که پزشکان درقبال دریافتی که می گیرند درخدمت مردم باشند. نه اینکه به فکر ساخت وساز و مسافرت خارجی باشند.

  • مهدی گفت:

   نه این تساوی نبست اما طمع هم حدی داره.مخصوصا واسه پزشکا که وظیفه مهمی دارن.

 13. كارشناس درمان دانشگاه گفت:

  مدیریت محترم بویر نیوز . من در چند سال گذشته از خوانندگان سایت شما بودم . برای خودم متاسف شدم که طرفدار سایتی بودم که مدیر مسئول آن اینقدر بی سواد و کتمان واقعیت می کند . پرداختی کارانه های پزشکان و پرسنل دانشگاه حدود بیش از یک سال به تاخیر افتاده است . منابع طرح تحول سلامت حدود ١٠ ماه عقب افتاده است . در مجلس ۴ مصوبه ضد سلامت (ضد هیات علمی و ضد پزشک) در حال تصویب است :١- افزایش مالیات به ٣۵ درصد( تصویب شد) ٢- عدم افزایش حقوق پزشکان واعضا هیات علمی دانشگاه در سال ٩٧ ٣- عدم افزایش تعرفه های پزشکی در سال ٩٧ ۴-کاهش سقف پاداش بازنشستگی اعضا هیات علمی و دانشگاهیان . با این توصیف اگر شما جای پزشکان بودید حاضر به ویزیت حتی یک روز بیماران نبودی . در ضمن به کوری چشم دشمنان جامعه پزشکی، بزرگترین حامی جامعه پزشکی مردم می باشند .

 14. یاحق گفت:

  شما ک ادعای درس خوندنت میشه چرادوز دارو هم بلدنیستن خیلیاتون از بقیه کادر درمان میپرسن چ بنویسیم برا بیمار،وخیلی چیزای دیکه ک گفتنش صلاح نیست،بهتره قدردان باشین چون همینای۴سال خوندن از خیلیاتون سرترن،فرقش باشما اینا ادعای شمارو ندارن،ضمناا،نخبه های شریف،امیرکبیر،تهران،ازشما زرنگتر بودن زمانی رفتن دانشگا شریف،چون استعدادهای درخشان و افراد باهوش میرفتن رشته ریاضی نه تجربی،اینو میشه راحت اثبات کرد،چ گناهی کردن مهندسای شریف ک شما خودتونو نخبه میدونید ولی اونا نخبه نیستن؟؟چرا باید بعد کلی درسای سختتر از پزشکی و محاسباتی یک میلیون نگیرن،یا بزنن ب سبزی فروشی،ولی شماها ماهی خداتمن مفت بگیرین برا کشیکهایی ک توخونه نشستین حاضر نیستین یه سی تی اسکن اورژانسی بیمارو بیان ببینین؟؟؟باید با دربست براتون سی تی بفزستن نظر بدین بعدم زمان طلایی درمانو از دس بده بیمار،بهتزه بجای نخبه دونستن فقط خودتون،ب بقیه گروهای انسانی،ریاضی قضات،مهنذسان،و….احترام بزارین واینچنین دیدگاههای ک دازین با اخلاق و سوگندی ک‌خوردین سازگاری نداره.پزشکی یعنی اخلاق ن پول.اتقوالله.اخرهمه انسانا ۲×۲متر پارچه سفیده،چه کاخ نشین چ‌ کوخ نشین.جا داره از زحمات تمام پزشکان دلسوزی ک با تمام توان برا بهبود سلامت مردم تلاش میکنن و برای ذات مقدس این حرفه تلاش میکمن تشکر کنیم،همه رو هم به یک چوب نباید روند داریم خیلی پزشکایی ک اخلاقو سرلوحه کارشون دارن ن‌پول.

 15. ملت گفت:

  پول حرص و طمع میاره
  بعضی پزشکا بیمارای بدبختو فقط به چشم پول میبینن
  ما حتی وقتی که پولشو هم میدیم برامون وقت نمیزارن
  چند تا چندتا بیما میفرستن تو اتاق
  دکتر هم که بهت گوش نمیده اصلا
  نمیفهمی واسه چی اومدی
  واقعیتو همه داریم میبینیم
  همه هم میدونن بیشترشون پولکین
  بد میبینی عاقبت بخیر هم نمیشن
  وضعیت خانواده و فرزند و اینا هم که معلومه
  خدا بخیر کنه

  • m گفت:

   واقعا متاسفم برای شما جامعه بیمار, و متاسفم که پزشکم . بیماری شما آدمهای حق نشناس علاج نداره. یادتون رفته وقتی خودتون یا خانوادتون مریضه به التماس از پزشک میافتین? آیا دکترای علوم پایه میتونه از مرگ نجاتتون بده? ما تاجرمرگ هستیم? اینکه تا حالا بیش از هفتصد شب نخوابیدم و بیمارای شما رو درمان کردم تجارته مرگه? کدومتون تا حالا چند شب بیدار مونده و به مردم کمک کرده? خیلی بی انصافید

   • چوپان د گفت:

    اولا که هیچ کس این روزها بدون مزدکار نمی کند
    دوما اگر زحمت می کشی از بودجه این مملکت وسهم استفاده کردی تا به هم وطنات خدمت کنی با زور که تو را نیاوردند پس مند نگذارد

 16. ناشناس گفت:

  تنگ نظری در بعضی ها نهایت نداره…این گوی و این میدان…بفرمایید جناب نخبه ۱۱ سال درس بخوان و سالها در مناطق محروم خدمت کن و یک سال و نیم حقوق نگیر….ببینیم طاقتت چقدره

 17. ناشناس گفت:

  سلام من خودم کارمند قراردادی بیمارستانم ! از اینکه حقوقم رو آخر ماه میدن خدا را شاکرم ویه کارانه نا چیزی هم ما نسبت به بقیه پرسنل داریم که فکر میکنم اضافیه ومیترسم که حلال نباشه وبا همون حقوق ثابت اموراتم میچرخه ! این رفتار پزشکان وبعضی پرسنل بسی جای تامل دارد! بی ثباتی درقانون، بی عدالتی درمیزان پرداختی واضافه دریافتی ،پزشکان راهم سر در گم کرده!

 18. حسین حسینی گفت:

  عادلانه قضاوت کنید. اول علوم پایه توی دانشگاه علوم پزشکی حقوق ۱۵میلیونی تا ۳۰میلیون در ماه میگیرن اونم برای ی۴تاحداکثر ۸واحد درسی بقیش بیکارن و دنبال بالابردن گروه و رتبه………دوم پزشکان کار اورژانس رو تعطیل نکردن و بیمارستان و اورژانس و حتی رشته هایی که مریضاشون اورژانسی تر بوده فعال بوده سوم پزشکان هم مثل بقیه حقشون که اعتراض صنفی بکنن چرا بیمارستان ها باید یک سال حقوق و مزایای پزشکان رو ندن چرا تامین اجتماعی وقتی حقوق و مزایای پرسنل و پزشکان خودش رو بروز حداکثر با یک ماه تاخیر پرداخت میکنه اما وقتی نوبت کلنیک مفتح میشه با هشت تا یکسال عقب افتاده داره مگه پزشکان خرج و زندگی ندارن که باید حقوق و مزایاشون عقب بیفته چرا ؟؟چرا قشری که خودشون بازحمت خودشون رفتن دانشگاه درس خوندن و کشیک دادن و ….فقط ی روز نیومدن و صدای همه در اومده چرا نمیخوایم بپذیریم که پزشکان که اینقدر نبودشون مهمه رو نباید بیخود متهم کنیم و برچسپ بزنیم ……..عادلانه قضاوت کنیم نه احساسی……….

 19. ارشد اقتصاد سلامت گفت:

  همشهریان عزیز اینهمه ب جون همه نیفتین هرکی نظرشو بدون توهین و زیر سوال بردن نقد منصافه بده.مردم ما مردمی فهیم و با انصافی ان،همه میدونن تمون کادر درمان بهترین روزانی عمرشونو درکنار بیمار سپری میکنن‌واز زندگی‌و استسش خودشون میزنن،چ‌پزشک چ سایر کارکنان سلامت،جای شکی نیست،ولی خب طرح تحول سلامت سراسر ایراد بود،سرازیرشدن بودجه کلان ب سلامت بدون سازوکار مناسبی جهت تقسیم ی توقعی ایجاد کرده ک هرساله باید تعرفه پزشکان بالابره،حالا منابع ان از کجا تامین باید بشه حای بحث داره،بیمه ها ورشکست،گروهای مختلف جامعه ناراضیو..سایر اسیب های چنین تصاد طبقاتی بین تحصیل کردگان ونخبه های سایر رشته ها اصلا بنفع ما نیست،چون در همه دنیا اصل بر صنعته نه درمان،ماباید ابتدا صنعتو داغ کنیم،واین‌کار یعنی تقویت نیروی مهندس ونخبه جامعه،همونطور ک در اکثر کشورهای صنعتی بالاترین سطح درامد مربوط ب مهندسان،معلمان،کارکنان اتش نشاتی،معدن و…میباشد،در مرحله بعد سغلهای پر درامد میتوان ب پزشکی اساره کرد.این تفاوت دریافتی ها باعث سده خیلیا ک نخبه هم نیستن با پول برن خارج مدرک بگیرن بعدم با زد‌وبند یا هرچیزی تاییدیه مدرکشونو بگیرن،حتی اینکارا ب حرفه مقدس پزشکی هم ضربه زده،ماحصل اینکار افرادیه خارج رفتن میان ولی هیچ‌توانایی ندارن،وهجوم سایر رشتهدها ب پزشکی نیز معضله برا جامعه،ما ب همه رشته ها یکسان برای توسعه همه جانبه نیاز داریم،بانگاهی اجمالی ب امار ثبتنام گنندگان کنکور میتوان فهمید علت ورود همه دانش اموزان ب تجربی ومیل ب پزشکی چی میتونه باشه،ایا درامد بالای ان نیست؟بهرحال امیدواریم روزی برسه همه نفرات برتر کنکور نخبه باشند ن فقط گروه خاصی.باتقدیر وسپاس از زحمات همه‌پزشکان دلسوز میهن عزیزمان ایران اسلامی.

 20. m گفت:

  جای تاسف برای شماست که فکر میکنید پزشکها نوکر شمان, و آدم نیستن و زندگیشون خرج نداره. هر کدومتون یک ماه حقوق نگیرید صداتون درمیاد. پزشکها یک ساله حقوق نگرفتن

 21. شهر گفت:

  هیچ مهندسی چه زلزلزش چه غیره هیچ وقت و هیچ جا نه به اندازه پزشکان درس خوندن نه به اندازشون زحمت کشیدن نه به اندازشون مسئولییت پذیربودن شما گل سرسبد مهندسا رو توی دانشگاهها میبینید که نه سواد دارن و نه تعهد تو جای جای زندگی روزمره شاهد هنرهای مهندسان هستیم که چه بر سر این مملکت اوردن فقط ادعا دارن و زبان و حرف و حرف و حرف……….اینقدر نسبت به پزشکان عغده ای نباشیم……..تلاش کنیم و متعهد باشیم

 22. پزشک گفت:

  هیس پزشکان فریاد نمیزنند!!
  وقتی مجبور باشی در وقت خوشی، ناخوشی، جشن، عزا درس بخوانی کشیک های ۲۴ ساعته و چهل و هشت ساعته بدهی، درد بکشی ولی مجبور باشی درمان باشی چه کسی تورا درک میکند؟ چه کسی درد کشیدن تورا میبیند؟ چه کسی جوانی از دست رفته ات را میبیند؟ مرگ تدریجیت را..
  بعد از ۱۱ سال درس طبابت خواندن پای ب پای مردم زجر کشیدن تورا مسبب تمام مشکلاتشان بدانند و زمانی که بخواهی از حقت دفاع کنی یک نویسنده نمیدانم درد کشیده یا نکشیده پا روی پا بیاندازد و پشت میزش بنشیند و از بی مسئولیتی تویی بنویسد که از سال اول طبابت برایت مشق مسئولیت کرده اند به حال که باید تاسف بخورم تو جوان خامی که با رویایی آمدی و سوختی یا نویسنده ای که قسم خورده از حق بنویسد و به عکس در مقابل حق می ایستد یا جامعه ای که تورا نمیبیند…
  شمایی که میگویید حقوق میلیاردی! ما که نه دیدیم و نه میبینیم که اگر هم بود بهای عمر بر باد رفته است

 23. صالح گفت:

  خدایی شوهر یکی از دکترهای زنان و زایمان که خیلی هم معروف هستن همکار ما بود میگفت خانم بنده ماهی ۲۵میلیون تومن حقوقشه ۱۲میلیون اضافه کاری حقوق دانشگاه و درآمد کلینیک و بیمارستان و عملهای جراحیش هم جداست.ماهی تقریبأ صدمیلیون تومن… این همه پول بابت چی بدن به یه نفر..!!؟؟
  اینقدر پولدار شدن که بهترین ماشینهارو سوار میشن بهترین جاهای شهرهای مختلف خونه و ویلا دارن
  الانم بعضیاشون دارن پارک آبی و هتل میسازن….

  • m گفت:

   تا کور شود چشم هرآنکه نتوان دید
   تو هم پزشک شو, اگه میتونی
   یه انسان رو متولد کن, اگه میتونی
   اینکه نمیتونی پول داشته باشی تقصیر خودته, آدمای مثل تو هیچوقت هیچی نمیشن

   • هللت گفت:

    دوست عزیز اگر این پول از جیب بیت المال نبود کسی زورش نمیگرفت

   • سیمین گفت:

    عزیز من یک مهندسم افتخار میکنم که قسم نخورده خیلی به کارم تعهد دارم و اخلاق حرفه ای کارم رو بخاطر چند باری که حقوق ندادن و کارانه گیرم و… نیومد نبردم زیر سؤال!
    تمامی ثروتی که دارید رو از پول قشر مستضعف بدست آوردید…
    تا کِی میخاید با این پولها ویلا وهتل و پارک آبی بسازید!؟
    یکم خدارو درنظر بگیرید

 24. اشنا گفت:

  با تشکرازمدیرمحترم سایت لطفا اسامی کسانی ک تحصن کردن نیامدن اعلام کنیید تادرحافظه این مردم بماند. وشخصیت انها مشخص بشه بالاخره انها درجامعه نیاز به احترام دارن همه چیز پول نیست…

 25. ح گفت:

  بنظرم باید این دکترها لغو پروانه طبابت بشن و اسامی انها اعلام بشه

 26. یاسوج گفت:

  خدایی قشر زحمت کشی هستن بی انصافی نکنید

 27. یاسوج گفت:

  خدایی قشر زحمت کشی هستن،بی انصاف نباشیم

 28. روانشناس گفت:

  بین این دوستان یکیشون تو بیان نظراتش همه رو مریض خطاب کرد،یکی دیگه حرف از تولد زد،اره دوست عزیز تکنسین ۱۱۵تو بدترین شرایط نوزاد متولد میکنه،ماماهای زحمت کشی ک شبانه روز بیدارن و بچه متولد میکنن،حرف از کارایی بزنینن ک‌کار خودتونه ن بقیه کادر درمان،ضمناا جهت یاداوری،ک همه عزیزان منتقد رو مزیض خطاب کردی،نمونیه عدم رعایت اخلاق حرفه ای همین توهینتون ب مهندسان،معلمین دلسوز،هست اینم مث ترک وظیفتون برا پول،اینم رو بقیه کاستی ها.توکه ادعا داری پزسکی از همین معلمانی ک بی هیچ‌چشم‌داشتی کار انبیارو انجوم میدن ریشه گرفتی،نزن تبر نخبه!!!

 29. معلم گفت:

  سلام
  من به نوبه خودم معلمی از معلم های بچه ها یا پسرهای خانواده های شما هستم.خیلی از دکترها و قضات یا حتی نمایندگان مجلس از زیر دست معلم هایی مانند من رشد و پرورش یافتند .به نظر شما میشود من با چن سر عائله در حقوق معاش خودم بمانم .یا اینکه دفترچه خدماتی من بیمه طلایی باشد ولی دکتر هایی با مطلب های ان چنانی حتی نگاه دفترچه من نمیکند حالا بخاطر اینکه چند میلیون به انها ندادند اعتصاب کردند .من خودم یقین دارم باهوش ترین افراد انهایی هستن ک در رشته ریاضی تحصیل میکنن البته کسانی ک تجربی خونده هستد حرفم رو در باب توهین نپندارند .اما کشور من بیمار هستش، بیمار دکترهایی ک دو شاخ چپ و راست سوسک رو تشخیص نمیدند ، و تصمیم برای زندگی و زجر کشیدن انسان میگیرند بدون انکه علم ثابتی داشته باشند .مردم ما خیلی با هوش هستن .اما از سر ناچاری به این بیسوادان پزشکی پناه میبرن .یک سوال از همه شماها میپرسم شما دکتری رو میپسند ک بر و جدان کاری خود کار میکند یا با نرخ دلار کار میکند ؟ خیلی ها میگویند ما معلم ها این حقوق هم از سرمان زیاد هست من هم میگویم حق با شما هس .اما حاضر شوید یک ساعت با پسر خودتون کار کنید و تدریس انجام دهید .ما معلمیم با اینکه زیر فشار اقتصادی کمر خم کرده ایم اما حاضر به تعطیلی کلاسهایمان نشدیم .عجب به پزشکان ما ک به کجا ها میرون .زحمت های اصلی را پرستاران و کادر بیمارستان میکشن اما پولها را معرکه گیر مطب ها میبرن .حق نگهدار شما….

 30. احمد گفت:

  خدایی تمام نیروهای شرکتی بیمارستان امام سجاد از برج سه نود شش تا حالا حقوق ناچیز یک ملیون خود که سرپرست خانواده هم هستند نگرفتند بدون اضافه کار و کارانه ولی مثل شما دست از کار کشیدند انها هم انسان هستند و خانواده دارند

 31. خ گفت:

  خیلی کار خوب وبجایی کردن.چرا حقوقشون رو نمی دن.

 32. نجمه گفت:

  خیلی کار خوب وبجایی کردن.حق دارن ومیتونن.

 33. ناشناس گفت:

  شما اینو در نظر نمیگیرید ک پزشک هم یک انسان هست و باید امورات زندگی رو بگذرونه،
  پزشک متخصصی ک الان در طرح هست و ۱۵ ماه حقوق نگرفته ؛باید خرج خونه و زندگی و زن و بچه اش رو از کجا دربیاره؟!
  بی انصاف نباشیم

 34. هیئت علمی دانشگاه یاسوج . گفت:

  سلام بر جامعه پزشکی .
  حق رو به کسی باید داد ک جویای حقیقت باشد
  شکی نیس تمامی کسانی ک کامنت گذاشته روزی گذرشان به همی دکترها افتاده .یا بستگان انها .
  حال بیاین با عقل حرف بزنیم ک ایا خدمات مورد لیاقت شما را ارائه دادن یا فقط برگ دفترچه رو کندن و چنتا قرص شربت معمولی نوشتن .
  و به منشی خود گفته اند ک کسی رو حتی هزارتمن تخفیف ندهد .
  مردم عزیز بر سر خودمان میاید انچه ک تن بهش میدهیم .
  اینها بنده پول و کلاس و خونه و ماشین و بنده شکم .
  من ک هئیت علمی هستم ۸میلیون حکمم هست و مالیات تصاعدی شاملم میشه‌‌ و وجدان کاریم هم در برابر حقوقم .
  شماها حتی در برابر پولی ک میگیرین خدمت نمیکنین حالا اعتراض هم میکنی خنده داره به ولا …
  یکی ازدوستان بحث بیخوابی و درس خوندن رو پیش گرفته .اما درس خوندن فقط محفوضاته یا یادگرفتن .
  یاد گرفتن روش برا درمان نه حفظ کردن
  تمام کسانی ک تحصیلات عالی دارن بیخوابی کشیدن و واحد ها پاس کردن .
  زحمت های اصلی به گردن کادر پرستاری و اسکان های بین راهی و شیفت های بیمارستان هستش .دکتر وقت ک میرسه خشک اتو زده میاد و همونجور میره .ما خودمون رو مسخره کردیم اگر قرار هس از چنین اعتصابی حمایت کنیم ..

 35. مهسا گفت:

  با سلام
  هم مهندسان زحمت کشیدن هم پزشکها ولی اینکه وضعیت حقوق ها نامتعادل است تقصیر نظام اداره مملکتی است .و پزشکان تقصیری ندارن حالا هرچقد هم که متعهد باشن یا نباشن.شاید اگر وضعیت مناسبی برای مهندسان جامعه فراهم می شد الان وضعیت بهتر بود.
  با تشکر

 36. بادرود ,خیلی وقت پیش ها یه دکتر(کانتا) بود توشهر ما اتفاقا هندی وگاو پرست ولی خدایشش کارش حرف نداشت

 37. 4955 گفت:

  سلام جای کمک به مردم هست ما هنوز دکترهای باشرفی داریم که حتی قادر به پول گرفتن نیستو خدمت بی منت را انجام میدن درود بر دکتر سید ساعد حسینی ودکتر محمد حسین نظری و دکتر محمدی عزیز البته همه دکتر ها شرف کار کردن دارن اما نیاز به یاری دارن

 38. 4955 گفت:

  بی زحمت همه مطالب ها رو بزارید

 39. مهدی گفت:

  اگه من معلم اعتصاب کرده بودم پوستمو میکندن.

 40. شاهین گفت:

  دکترای ایران ۹۰ درصدشون علم کافی برای طبابت ندارند و تو دنیا هم از همه کشورا حقوقشون بیشتره

 41. هوا گفت:

  بخدا قسم پزشک ها رو هر چی بهشون بدی حقشونه چون واقعا شب و روز، و خواب و زندگی ندارن. ولی متاسفانه خیلی از پزشک ها هم اینقدر پول پرست شدن که داخل برخی از مطب ها که میری مریض میاد که حتی پول ویزیت رو به زور قرض کرده اصلا ظاهرشون مشخصه نیازمندن ولی آیا تا حالا شما دیدین یک پزشک پول ویزیت این بیماران رو نگیرن. پول پرستی بده

 42. آراد گفت:

  والا ما هر وقت مریض میشیم میریم پیش دکترای یاسوج میگن بریت برا شیراز… کار بلد نیستن اونوقت اعتراض هم دارن!! اون همه ویلا و خونه هایی که دارید و دادید کرایه ، بشینید فعلا با کرایشون بسازید…

 43. پزشک گفت:

  مدیریت محترم سایت لطفایکطرفه به قاضی نرو.پزشک وقتی میبینی مدیرانی که درستادنشستن وباهیچ بیماری سرکارندارن مطالبات واضافه کاریشون به موقع پرداخت میشهولی یکسال میگذره وحق انهاادانمیشه ناراحتن .مدیریت وانشگاه علوم پزشکی هیچ زمان اینقدرضعیف نبوده.میتونیدبریدازپرسنل زحمت کش دانشگاه(نه اونای که به هرشکلی توستاد نشستن وهرامتیازی بیاداول اونا)محرمانه سئوال کنید.وضعیت دانشگاههای علوم پزشکی خیلی خرابه میدونیددوساله یک ریال پاداش بازنشستگی به پرسنلش نداده .حالااگه راس میگن بین خودشون وخدالیست دریافتی مدیران ازمدیرعامل تاپائینترین رده مدیربتی راروکنند.اونوقت ببینیدفاجعه کجاست .پزشکی که ماهی ۳تا۴میلیون حقوقشه اگرکارانه ندن چی بخوره .خدائیش حقوق یک پزشک ازسرایدارشرکت نفت کمتره .پزشک بابالای ۲۵ سال کاردربهداری میخوای حکم حقوقیش راببینی که زیر۳ونیم میلیونه .یه کم انصاف باشه مگه پزشک نبایدزندگی کنه .پزشک نبایددغدغه مالی داشته باشه .ایکاش یک گروه حقیقت یاب ظلمی که برپرسنل زحمت کش این حرفه میره رابررسی میکرد.

 44. صادق گفت:

  پزشکا پولکی شدن . بعضیاشون انگار بازار هست چن تا چن تا می فرستن داخل و زیاد وقت برا بیمار نمی زارن و بعضیاشون هم اصلا بلد نیستن بیمار رو راهنمایی کنن و هنوز حرفات تموم نشه نسختو می پیچن و می فرستنت بیرون.

 45. ناشناس گفت:

  از دور قضاوت کردن جالب نیست .کار پزشکان پرستاران واقعا سخت وحساس میباشه.تحمل بی خوابی به روز بودن فشار کار محیط کار برخوردهای نامناسب وسایر سختیها وجود دارد ۰تمامی پزشکان انسانهای باشرف نوعدوست وباوجدان هستند .درهر صنفی همیشه استثناهایی وجود دارد باید از لحاظ معیشتی در رفاه ودر این زمینه دغدغه نداشته باشند۰چرا اکثر نخبگان پزشکی مهاجرت کردند باید قدر دانست .خودتان دو روز دریک محیط بیمارستانی باشید حالتان دگرگون نمی شود

  • ناشناس گفت:

   ااکی قضاوت نکن . هر شغلی دغدغه خودشو داره
   پزشکی از همه راحت تره
   تایم کاری از ساعت ۱۹ الی ۲۲ چهار روز در هفته

 46. کاظمی گفت:

  سلام
  پزشکی شغل مقدسیه و پزشک مثل فرشته میماند ای کاش پزشکان ما فقط ثواب اخروی کار خودشان هم فکر کنند.

 47. همشهری گفت:

  باسلام…در ابتدا بگویم که پزشکانی هم داریم از جنس مردم…
  واقعا جای تاسف است که یک پزشک جامعه که جایگاه خودش را برترین جایگاه اجتماعی میداند با همچنین رفتاری باعث تاسف منه شهروند بشود…جناب آقای پزشکی که فرمودی به کوری چشم بدخواهان جامعه پزشکی!!!! افق دیدت فقط از پشت میزته تا نسخه ای که میکنی و انتظار گرفتن حقت از این نسخه کندنه…افق دیدت کاش تا انتهای دل بیماری میرفت که به جای شنیدن یه پاسخ خوب از تووووو دارد نگاه می اندازد به کندن نسخه دفترچه ای که باخون دل نوبت گرفتن به انتظار خوب شدن…ما می نالیم همواره از مادی بودن شماها…از پاسخ های مبهم شما…از اشتباهات شما…از این می نالیم که بویر احمد را سکوی پرواز خود تلقی کردید…می نالیم از سادگی خودمان…گاش پای بند سوگندنامه ات بودی…و در آخر کاش جوری بودی که بیمار فقط فکرش بیماری اش بود…بنده استعداد درخشان دانشکاه تهران در رشته اقتصاد هستم،بیکارم ولی امیدوار و شاکر

 48. اوراز گفت:

  ناظر دمت گرم

 49. شهروند گفت:

  خداییش یه مریض بیاد ک بگه تو یاسوج از مرگ نجات یافته غیر ازین که نصف بیمارای شیراز یاسوجی هستن هر خانواده یه مرگ در اثر قصور پزشکی داشته اخریش مرحوم کرمی که به خاطر سرماخوردگی بستری شد داروی مغز و اعصاب بهش زدن بعد تشخیص دادن نه ببخشید همون عفونت ریه بود تا اینم بهش بزنیم هرچه بادا باد اخرشم به همین راحتی مرررد میفهمین مرررررد یعنی چه ..یعنی بی پدر شدن ۲ بچه..بیوه شدن یه زن…غم فرزند یه مادر و….زندگی گرفتن از یه جوان ورزشکار ک ۱۰۰۰ ارزو در دل داشت… ایا این یه اتفاق ساده است.. فقط هر کسی زندگیش براش مهمه برای یه سرماخوردگی هم ب بیمارستانای خودمون مراجعه نکنه خاااااااهش میکنم

 50. روانشناس گفت:

  (هر دم از این باغ بری میرسد….تازه تر از تازه تری میرسد)
  بحران و رکود اقتصادی همینه،هر کسی به نوعی حق داره بجان هم نیفتید و وقتی انگشت اشاره رو به طرف کسی نشانه میروید سه تا از انگشتاتون به سمت خودتونه ،هر کس مسول انتخاب خویش است.

 51. چوپان د گفت:

  بنی آدم اعضای یکدیگرند بقیه را خود بخوانیاز بهر این پزشکان که نرسیده به درب نسخه می نویسند وفقط وفقط متوجه جیب خود هستند !!!البته بعضی ها شما که مسلمانید وقسم خوردید مگر نباید به اسم تبارک الله احترام بگذارید وبه این مردم فقیر که تنها چاره شان همین کلینیکهای وقت گیر هستند ومسئولی هم نیست توجه داشته باشید

 52. مهندس گفت:

  خاک تو سر دولتی که توش یه عده مثل خرس از بس خوردن و میخورن روز به روز فربه تر میشن یه عده هم همتراز همونا توی یه هزارتا رشته دیگه خرج زن و بچشونو هم نمیتونن در بیارن.
  پزشکی که واسه یه نسخه خوندن ۵۰۰ هزارتومن میگیره و کارمندی که دریافتیش در مااااااااه شاید به ۵۰۰ هزارتومن نرسه….
  آخه چرا باید اینقدر تبعیض باشه
  به کی باید شکایت کرد؟
  چرا باید اینطوری باشه؟
  خدا لعنت کنه عامل این تبعیض ها و بی قانونی هارو….

دیدگاه شما