چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 8:43

تراز دریاچه ارومیه ۲۱ سانتی‌متر کاهش یافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه ۲۱ سانتی متر نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به رقم ۱۲۷۰.۳۸ رسید.

به گزارش خبرگزاری بویر نیوز به نقل از تسنیم، پرویز آراسته با اشاره به بارندگی‌های اخیر آذربایجان غربی اظهار داشت: وضعیت فعلی آب‌وهوای استان پاک بوده و مشکلی از نظر آلودگی هوا نداریم و از استاندار پایین‌تر بودیم و این بارندگی‌ها اثر مثبتی بر وضعیت هوا گذاشته است.

وی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه و تأثیر این بارش‌ها بر دریاچه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این بارش‌ها به صورت مستقیم بر دریاچه می‌بارد و در حوزه آبریز دریاچه نیز بارندگی‌ها خوبی صورت گرفته که امیدواریم ورودی‌های دریاچه بتواند آب را به سمت دریاچه منتقل کرده و تراز دریاچه را افزایش دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تراز فعلی دریاچه ارومیه رقم یک هزار و 270.38 قرار دارد که متأسفانه نسبت به سال گذشته در همین روز تقریباً 21 سانتی متر پایین‌تر قرار دارد و طبق برنامه ستاد احیای دریاچه ارومیه قرار بوده که تثبیتی انجام بپذیرد که به وقوع پیوسته ولی احیای آن زمان بر است.

وی تصریح کرد: با وضعیت بارندگی‌ها احیاء دریاچه ارومیه به بیش از 10 سال می‌انجامد و نسبت به سال گذشته حوزه آبریز دریاچه ارومیه با 13 درصد کاهش بارندگی مواجه شده که امیدواریم این بارش‌ها بتواند در مقایسه با سال گذشته پایاپای باشد.

آراسته در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر ادعای بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس در مورد باقی ماندن 5 درصد از دریاچه ارومیه تاکید کرد: از 5 هزار و 700 کیلومترمربع مساحت دریاچه ارومیه امروز حدود یک هزار و 800 کیلومترمربع باقی مانده که با قیاس با سخنان آقای بهادری این رقم بیش از 5 درصد است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=270430
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما