پنج شنبه 19 بهمن 1396 - 2:06

غلام محمد زارعی به وعده خود به مردم پاتاوه جامه عمل پوشاند + تصاویر

موضوع بیماسرتان های سی سخت و پاتاوه همواره یکی از دغدغه های اصلی مردم این مناطق بود.

به گزارش بویرنیوز، سی سخت به جهت مرکزیت شهرستان دنا، صاحب مجوز بیمارستان شد ولی مردم پاتاوه به دلیل جمعیت و بعد مسافت معتقد بودند باید این بیمارستان در آنجا احداث شود.

این چالش می رفت تا یک اختلاف اساسی در شهرستان دنا ایجاد کند و 3 سال پیش نماینده بویراحمد وعده داد که علیرغم مخالفت های وزارتی و حتی مخالفت مدیران وقت دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستانی را در پاتاوه نیز احداث کند.

روز چهارشنبه اتفاق جالبی افتاد و هر دو بیمارستان پاتاوه و یاسوج همزمان کلنگ زنی شدند.

عملیات اجرایی بیمارستان پاتاوه پیش از ظهر امروز با حضور استاندار، نماینده مردم شهرستات های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین آغاز شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این آیین ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: یکی از دغدغه‌های بهداشت و درمان احداث بیمارستان جهت بخش پاتاوه بود که امروز به همت استاندار، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان این مهم میسر شد.

اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه بخش پاتاوه، استاندارهای لازم وزارت بهداشت جهت احداث بیمارستان را نداشت، افزود: با پیگیری‌های انجام شده و همچنین برگزاری نشستی با وزیر بهداشت و درمان، با حضور نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی زمینه تجدید نظر وزارت فراهم شد.

وی با اشاره به موقعیت مکانی بخش پاتاوه و غیر هم سطح بودن فضای این منطقه، بالغ بر ۱۱۰ میلیون تومان جهت طراحی این بیمارستان به شرکتی پرداخت نمودیم، اظهار داشت: این بیمارستان با زیربنای ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه ساخته می‌شود.

ایلامی با بیان اینکه به ازای هر تخت، ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است گفت: برآورد اولیه جهت ساخت این بیمارستان ۱۴ میلیارد تومان پیش‌بینی و ۶ میلیارد تومان جهت تجهیز در نظر گرفته شد که امیدواریم این اعتبار در سال آینده به این پروژه اختصاص داده شود.

وی اظهار داشت: فاز اول این پروژه به همت خیر سلامت و همچنین اختصاص ۴ میلیارد تومان اعتبار از طریق کمیسیون تلفیق که توسط نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی میسر شده است، آغاز می‌شود.

ایلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم فازهای بعدی این پروژه نیز با اعتبار ملی، ملی استانی و با مساعدت استاندار، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان دنا استمرار پیدا کرده و منشا خیر و برکت برای مردم فهیم بخش پاتاوه شود.

 

انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=269849
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. پاتاوه
    در ارتباط با مطلب : غلام محمد زارعی به وعده خود به مردم پاتاوه جامه عمل پوشاند + تصاویر

    باتشکراز نماینده بویراحمد استاندارمحترم مسولین و دست اندرکاران استان.امیدواریم سرعت و کیفیت و زمان بندی دچار اختلال و وفقه نشود.مشکلات درمانی و سلامت و بهداشت مردم و هم چنین بهداشت عمومی محیط موادغذایی بسیاربسیارمهم و برجسته وحیاتی می باشد.رشد وتوسعه استان آرزوی هر شهروند این دیار می باشد درضمن از سایت یورونیوز به خاطر پوشش خبری و انعکاس مشکلات استان بسیارتشکرو سپاسگزاری می گردد.

دیدگاه شما