شنبه 23 دی 1396 - 14:49

اختصاصی بویرنیوز، یک کهگیلویه و بویراحمدی مدیرعامل صندوق توسعه ملی شد

در جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی که صبح امروز به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد، مرتضی شهیدزاده به عنوان رئیس جدید هیأت عامل صندوق توسعه انتخاب شد.

به گزارش بویرنیوز، جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران امروز به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد.

در این جلسه و مطابق با اساسنامه صندوق توسعه ملی موضوع استعفای مهندس احمد دوست حسینی رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی بررسی و اعضای هیات امنا ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده و صادقانه وی در دوران تصدی این مسئولیت، با آن موافقت کردند.

همچنین هیات امنای صندوق توسعه ملی مرتضی شهید زاده را با توجه به سوابق و تجارب ارزنده وی به عنوان عضو جدید هیأت عامل و رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی انتخاب کردند.

در این جلسه همچنین امیدگیلان پور به عنوان عضو جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شد.

در این جلسه پیشنهاداتی برای اصلاح برخی بندها و تبصره‌های نظام نامه ضوابط و شرایط اعطای تسهیلات ارزی مطرح و با هدف رونق تولید، صادرات و اشتغال آفرین تصویب شد.

در همین راستا هیات امنای صندوق توسعه ملی با کاهش نرخ سود تسهیلات ارزی اعطایی صندوق برای سرمایه گذاران ایرانی موافقت کرد.

به گزارش بویرنیوز، مرتضی شهیدزاده (زاده ۱۳۳۴ کهگیلویه و بویراحمد)، اقتصاددان، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بانک کشاورزی فعالیت می‌نماید. وی پیش‌تر از اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی بود و سابقه عضویت در هیئت مدیره بانک گردشگری و بانک دی، همچنین معاونت مدیرعامل بانک اقتصاد نوین را در کارنامه مدیریتی خود دارد. او کوشید تا بهره‌وری شعب بانک کشاورزی را افزایش دهد و روابط کارگزاری‌های بانک کشاورزی در سطح بین‌الملل را بهبود بخشید.

او دانش‌آموخته رشته مهندسی ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون دانشگاه کرانفیلد انگلستان در مقطع دکتری و همچنین دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=266336
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. محمود گفت:

    بيشتر توضيح بدين لطفا .ايشون كجاييه وكجاها بوده

  2. علی گفت:

    دکتر شهیدزاده انسانی وارسته و متدین و کاردان میباشند که ارزوی توفیق و سربلندی برای ایشان داریم

  3. بهمی گفت:

    بچه کجایی کهگلویه و بویر احمده

دیدگاه شما