یکشنبه 12 آذر 1396 - 11:42

جوابیه دانشگاه یاسوج به خبر بویرنیوز (+چند نکته)

گروه دانشگاه- پس از درج خبری با عنوان “خبر عجیبی که فقط سر از سایت دانشگاه یاسوج درآورد!؛ افشاگری یک منبع آگاه + عکس“، دانشگاه دولتی یاسوج با ارسال جوابیه ای به خبر بویرنیوز واکنش نشان داد.

به گزارش بویرنیوز متن جوابیه دانشگاه بدون کم و کاست در ادامه آمده است:

مدیر مسئول محترم رسانه بویرنیوز

سلام علیکم؛

 احتراماً،  عطف به خبر «خبر عجیبی که فقط سر از سایت دانشگاه در آورد! افشاگری یک منبع آگاه+ عکس» به شماره 260582 مورخه 30/08/1396 خواهشمند است دستور فرمایید جوابیه ذیل طبق قانون مطبوعات در آن پایگاه خبری درج گردد.

«جوابیه»

در مکاتبه شماره 7312/96/دش مورخه 01/05/1396 کمیسیون «علمی و فناوری» شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 257 مجموعه اقدامات و پیشرفت­های علمی دانشگاه های کشور از جمله رشد و صعود 10 پله­ای دانشگاه یاسوج از رتبه 24 به رتبه 14 رصد و توجه ویژه این شورا را به خود جلب و به همین منظور از ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر رحیمی جهت ایراد سخن و بیان دلایل و راهکارهای اتخاذ شده­ی دانشگاه که موجب این رشد گردیده، دعوت به عمل
می­آورد.

که پس از ارائه گزارش به همراه مستندات و برنامه­های اجرایی و عملی بکار گرفته شده توسط ریاست محترم دانشگاه یاسوج در کمیسیون، علمی و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی جمعبندی و ارزیابی لازم به عمل آمده و پس از تحلیل و کارشناسی و مقایسه آن با عملکرد سایر دانشگاه­های کشور اولاً این گزارش برای تجلیل از مدیران فعلی دانشگاه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارجاع می­گردد.

سپس کمیسیون، علمی و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمعبندی نهایی خواستار تدوین برنامه جامع توسعه علم و فناوری خود در دوره زمانی ده ساله با در نظر گرفتن اسناد بالا دستی به ویژه نقشه جامع علمی کشور به عنوان دومین استان پس از استان بوشهر و ارائه به شورای راهبری نقشه جامع علمی کشور و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

حال با توجه به عکس ­العمل آن پایگاه محترم در خصوص خبر فوق که در سایت دانشگاه یاسوج درج شده بود مطالب ذیل به استحضار می­رسد:

1- دست پاچه­گی و خلط مباحث دیگر در کنار این خبر مانند حمل و نقل دانشجویی و غیره نشان از انگیزه­های غیر از اطلاع رسانی و . . . دارد.

2- با عنایت به اینکه در خبر فوق نام نهاد محترمی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی درج شده بود خبرنگار محترم می­توانست اسناد و مدارک لازم را از دانشگاه یاسوج مطالبه یا از دبیرخانه آن شورای محترم استعلام نماید تا صحت و سقم موضوع مشخص گردد.

3- چگونه ممکن است دانشگاه بدون دلایل کافی مبادرت به درج چنین خبری در سایت رسمی خود نماید؟!

در هر حال از جناب­عالی و همکاران که در عرصه رسانه تلاش می­نمایید خواهشمند است بدون حُب و بغض­های مرسوم نسبت به تنظیم اخبار و تحلیل رخدادها اقدام فرمایید تا اعتماد و اطمینان مخاطبین مخدوش نگردد و تلاش و خدمات صادقانه خدمتگزاران به دلایل نامعلوم و انگیزه­های مبهم آسیب نبیند.

 

                           با آرزوی توفیق الهی

سید حاجت موسوی؛ رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه

دانلود جوابیه از اینجا ?(0016)

پاسخ بویرنیوز:

ابتدا لازم است ضمن قدردانی از پاسخگویی مسئولان دانشگاه یاسوج نکاتی را جهت استحضار مردم و مسئولان دانشگاه بیان کنیم:

نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی خود به خوبی گواه صحت تمام بندهای خبر بویرنیوز است

1- با نگاهی به تاریخ نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی به وضوح در می یابیم خبر منتشره از سوی دانشگاه یاسوج چند ماه پس از نامه شورای انقلاب فرهنگی منتشر شده آنهم دقیقا زمانی که به واسطه انتقادات تحت فشار بوده است.

2- همانطور که در نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم آمده دانشگاه یاسوج برای ارائه اقدامات به این شورا دعوت شده، بویرنیوز نیز دقیقا همین را انتشار داده نه تنها دانشگاه یاسوج بلکه همه دانشگاه ها برای ارائه اقدامات خود به شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت می شوند و این اتفاق تازه و جدیدی نیست.

3- از سویی همانطور که در نقدهای بویرنیوز آمد، دانشگاه یاسوج در ابتدائی ترین وظایف خود مانده است، از مشکل سرویس دانشجویان گرفته تا چالش تامین خوابگاه!، حال باید پرسید بر اساس کدام شاخص ها دانشگاهی که در اقدامات اولیه خود درمانده بعنوان الگوی کشوری معرفی شده است؟!

4- از سویی وقتی دانشگاهی بعنوان دانشگاه الگو و برتر معرفی می شود در وهله اول باید توسط خود ارزیاب اطلاع رسانی شود و در ثانی مشخص باشد طبق کدام فاکتورها برگزیده شده، کما اینکه هیچ کدام از این اتفاق ها آنطور که دانشگاه یاسوج ادعا دارد اتفاق نیفتاده است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=261846
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. دنا

  درووووووود بر بویرنیوز.

  عامو دانشگاه چی!!! والا بی در و پیکر!!
  چه میدونن پیشرفت چیه..

  فقط دوتا استخدام فامیلی کنن.

 2. ناشناس

  تا کی میخوای تخریب کنی جناب بویر،بهتر نیست به فکر یه کار دیگه باشی،دکتر رحیمی تا چندین سال دیگه رئیس میمونه به کوری چشم بعضی ها

  • سکندر

   بویرنیوز کارش درج اخبار موثق هست در ضمن اینو بدون که شتر در خواب بیند پنبه دانه ………… بقیه شو خودت بهتر میدانی رحیمی بهتره بره دنبال …………….

 3. ---

  با سلام خدمت هموطنان عزیز. دانشگاه یاسوج و رییس دانشگاه تا دلت بخوات از نامه های بدون امضا و مهر بهره برداری میکنه ضمن اینکه اصل نامه باید باشه نه فقط تیتر و چند خط از نامه. این مسئله که میگم مستند حرف میزنم که به نامه و صورتجلسه فاقد مهر و امضا استناد کرده و برای رسیدن به مقصود از هر راهی استفاده میکنه و بدا به حال و روز استان ما که این قدر سیاسی برخورد میکنن خصوصا از بالاترین مرجع علمی استان

 4. لقمان

  خبری دیگه چه خبرازدانشگاه یاسوج
  حداقل جوابشون رو خصوصی میگفتی که ضایع نشن

 5. D.a

  با سلام خدمت تمام دوستان وباتشکرازبویرنیوز، کاملا سخنان بجا ودرست بیان شده، اینجانب هم از شاکیان دانشگاه میباشم وشاهدوضعیت موجود بوده،دانشگاهیی که محل صدور علمو دانش است بیاید از پیمانکاران بپرسید ک چ میگذرد در دانشگاه که انگار از کل کشور جداست، خود قانون وضع میکندوخود حکم میراند

 6. نفی طایفه گری

  محمود رضا رحیمی دانشگاه نابود کرد.علم برد به سمت طایفه گری . مرگ بر ایده طایفه سالاری.دانشگاه در اختیار یک طایفه خاص هست. دانشگاه یاسوج = طایفه تیرتاجی

 7. D.a

  دانشگاه که نیست یه حکومت خودمختار تحت تسلط چند نفربافامیلاشون، برید بپرسید هر مسول چنتا برادرو خواهرو خواهرزادشون مشغولن کسیم اصلن نیس بپرسه، من خودم پیمانکار خدمات بودم، در مدت قرار دادم، ریسو معاوناش هر کدو یا خواهر یا برادرشونو گذاشتن، در واقع تحمیل کردن، خاستین با مدرک میارم

 8. رضا ت

  باز خوبه توی آرشیو چند ماه قبل چیزی پیدا کردند که بعد از دو هفته ارائه کنند. همین سند نخ نما شده صحت اخبار بویر نیوز را تایید کنید. آقایا ن مسئولین دانشگاه به عمل کار برآید به سخندانی نیست!!! قیامت در همین دنیاست.. دانشگاه یاسوج حکومت هزار فامیل شده است. شایسته سالاری کجا بود؟

 9. امیر علی

  دورد بر دستان توانمند دکتر رحیمی

  • asd

   مردم از خنده

 10. سامان

  سلام من خودم دانشجوی دانشگاه یاسوجم واقعا دانشگاه تحول چشم گیری داشته به نسبت مدیران سابق دکتر رحیمی عالی بودن
  باتشکر

 11. ایران

  درود بر دکتر رحیمی

 12. ناشناس

  کاش با فرزندان استان کمی مهربانتر باشید. برای اصلاج نیاز به نویسندگان منصف می باشد. تغییر مدیر مشکلی را حل نمی کند فقط پیشرفت دانشگاه را که واقعا در سطح ملی چشمگیر است به تعویق می اندازد.

دیدگاه شما