شنبه 11 آذر 1396 - 18:41

تلنگر جدی غلام محمد زارعی به مدیران کم کار کهگیلویه و بویراحمد

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا گفت: اگر به هر دلیلی مسئولی در خدمات به مردم کم‌کاری کند، کم‌کاری آنها را شخصاً پیگیری می‌کنم.

به گزارش بویرنیوز، غلام‌محمد زارعی در نشست با معتمدین و ریش سفیدان بویراحمد و دنا با محوریت بررسی آب روستاهای اطراف شهر یاسوج به ویژه مهریان، اظهار کرد: شهرستان بویراحمد به سمت خشکسالی می‌رود، که این وضعیت بدون شک بر آبرسانی‌ به بخش‌های کشاورزی و منازل مردم این شهرستان تاثیر می‌گذارد و بر مردم فشارهای نیز آورده می‌شود.

زارعی با بیان اینکه میزان بارش بارندگی در بویراحمد و دنا ۵۰۰ میلی متر در سال کاهش یافته است، گفت: سیاست جهاد کشاورزی استان، جلوگیری از کشت برخی محصولات کشاورزی که آب زیادی مصرف می‌کنند، است، لذا مصرف کننده آب کشاورزی باید به اهمیت آب شرب نیز آگاه باشد.

وی بیان داشت: مصرف بهینه آب باید اولویت اصلی شهرستان باشد چرا که برای تأمین آب شرب هزینه و زحمات زیادی صرف می‌شود، که متاسفانه در شبکه فرسوده این آب‌ها از بین می‌رود.

زارعی افزود: باید در مصرف آب شرب مورد نیاز، دقت لازم و صرفه‌جویی شود.

وی بیان داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان برای تامین آب کشاورزی مادوان و مهریان اقدام کنند، همچنین ۱۰۰ میلیون تومان از اعتبارات این سازمان برای ایجاد جداول آب کشاورزی این مناطق تخصیص داده شود.

وی بیان داشت: از بزرگان و ریش سفیدان می‌خواهم که با ارائه نظرات منطقی در آینده هم آب کشاورزی و هم آب شرب در شهرستان‍ بویراحمد برای کشاورزان و مردم فراهم شود. منطقه مهریان قریب به ۱۳ هزار نفر جمعیت دارد، و با توجه به فاصله زیاد ایستگاه‌های خدمات ایمنی و آتش‌نشانی، برنامه‌ریزی برای احداث ایستگاه‌های خدمات‌رسان در این منطقه انجام می‌شود.

نماینده بویراحمد و دنا در ادامه اظهار داشت: سیاست ما در آینده این است که مشکلات تامین آب به صورت یکپارچه حل شود و تصفیه خانه شهر یاسوج تا پایان سال به بهره برداری می رسد و برای مناطق مادوان، مهریان و بلهزار و … تامین آب از تنگه کبوتری برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: تلاشی که برای مشکلات مردم این شهرستان انجام داده‌ام مختص به منطقه و طایفه خاصی نیست، بلکه مشکلات همه مردم بویراحمد و دنا را مد نظر دارم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات روستاییان باید در رأس برنامه‌های مسئولین باشد، اظهار داشت: اگر به هر دلیلی مسئولی در خدمات‌رسانی  به مردم کم‌کاری کند، سهل‌انگاری و کم‌کاری او را شخصا پیگیری می‌کنم.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=261774
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما