جمعه 10 آذر 1396 - 21:56

افشاگری رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از وضعیت وخیم پژوهش در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: مقوله پژوهش در این استان جدی گرفته نشده است.

جبار کیانی‌پور در نمایشگاه هفته پژوهش، اظهار کرد: با تحقیق و پژوهش با تکنولوژی روز آشنا می‌شویم و می‌توانیم تولید صادرات محور داشته باشیم ولی پژوهش در این استان خیلی جدی گرفته نشده به‌طوری‌که اعتبارات اختصاص‌یافته به پژوهش در جای دیگری هزینه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه منابع اعتباری پژوهش باید در جای خودش و به‌درستی هزینه شود تا خروجی مناسبی داشته باشد، عنوان کرد: در برخی ادارات اعتبارات اختصاص‌یافته به‌کلی جذب نشده که همین امر سبب نگرانی نماینده عالی دولت در استان شده است.

کیانی‌پور با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش در یاسوج افزود: در این نمایشگاه به دلیل عدم دعوت متولیان امر شاهد حضور کمرنگ بخش خصوصی هستیم به‌طوری‌که این بخش نقش تأثیرگذاری در توسعه دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه نگاه به سمت روش‌های نوین سرمایه‌گذاری و تکنولوژی‌های روز است، ادامه داد: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش با توجه به نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در فضای کسب‌وکار از شرکت‌های بیشتری برای حضور دعوت می‌کردند.

کیانی‌پور نمایشگاه هفته پژوهش امسال را به نسبت سال گذشته مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه انرژی‌های تجدید پذیر باید جایگزین سوخت فسیلی شود و این مهم نیز در برنامه ششم توسعه مورد تأکید دولت قرارگرفته در نمایشگاه هفته پژوهش امسال یاسوج جایگاه ویژه‌ای داشته است.

وی با تأکید بر اینکه مشارکت بخش خصوصی در نمایشگاه هفته پژوهش یاسوج بسیار ضعیف است، تصریح کرد: در صورت دعوت از اتاق بازرگانی و درخواست تعامل و همکاری به‌طور حتم شرکت‌های بیشتری برای حضور در نمایشگاه دعوت می‌شدند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=261595
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما