پنج شنبه 9 آذر 1396 - 21:10

دلواپس مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی پارک جنگی یاسوج برای واگذاری به نفت نباشیم

گروه سیاسی – به زودی وزارت نفت در پارک جنگلی یاسوج سرمایه گذاری می کند.

به گزارش بویرنیوز، این سرمایه گذاری به لحاظ مبلغ و ابعاد آن در استان بیسابقه بوده است اما برخی از کسانی که مسائل زیست محیطی برای آنها مهم است این دغدغه را دارند که آیا این اقدام در قلب شهر یاسوج موجبی برای تخریب طبیعت و آلودگی محیط زیست خواهد شد یا نه.

عزت‌الله بهشتی‌فر (مدیر کل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد) در این باره گفت: این پارک جنگلی در حال حاضر در اختیار شهرداری است و در حقیقت قرار است با همان ساز و کارهایی که در اختیار این سازمان است، در اختیار وزارت نفت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در این طرح تنها مجری تغییر می‌کند و ماهیت کار ثابت است، گفت: قرار است؛ قرارداد فعلی با شهرداری منقطع شود و براساس ماده ۳ قانون جنگل‌ها قرارداد جدیدی با وزارت نفت منعقد شود.

مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بی‌شک در قرارداد قید خواهد شد که هیچ منعی برای استفاده مردم ایجاد نکنند، چرا که عموم مردم از نقاط مختلف کشور به این جنگل‌ها مراجعه می‌کنند و درحقیقت یک مقصد گردشگری است و اگر قرار باشد؛ قراردادی با این وزارت‌خانه منعقد شود، قطعا این ملاحظات را نیز در نظر خواهیم گرفت.

بهشتی‌فر خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد از شهرداری فسخ قرارداد شود، براساس ماده سه، طرح پیشنهادی این وزارت‌خانه در کمیته فنی بررسی می‌شود و پس از تصویب در شورای عالی جنگل‌ها قطعا مواردی که به نفع عموم است نیز در قراردادها لحاظ خواهد شد.

او تصریح کرد: شهرداری تاکنون به تعهدات خود در خصوص حفاظت از جنگل‌ به خوبی عمل نکرده است. همچنین درباره احیا و اصلاح نیز اقداماتی از سوی شهرداری صورت نگرفته است. بی‌شک در قرارداد جدید به مسائل حفاظتی نیز توجه خواهد شد.

همچنین سید اسدالله هاشمی مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه برخی معتقدند با اجرای این طرح، درختان زیادی در پارک جنگلی قطع می‌شود، تاکید کرد: مجتمع رفاهی وزارت نفت در ۷۵ هکتار از اراضی پارک جنگلی یاسوج که قابلیت احداث تاسیسات دارد، اجرایی می‌شود و خبری از قطع درختان نیست.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=261575
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما