یکشنبه 12 آذر 1396 - 8:00

بی تأثیری شامپوها و سرم های مو

مجله بویرنیوز- تأثیر این سرم‌های موو لوسیون های موجود در بازار روی مو قابل تأیید پزشکان و متخصصان پوست و مو نیست و فقط صرف هزینه های گزاف برای مبتلایان به ریزش مو است

هیچ ماده خارجی اعم از شامپوها، ویتامینه ها و سرم های مو قادر نیستند ریشه مو را تقویت کنند و از ریزش مو جلوگیری کنند.

محمد رضوانی متخصص پوست و مو گفت: هیچ ماده خارجی اعم از شامپوها، ویتامینه ها و سرم های مو قادر نیستند ریشه مو را تقویت کنند و مانع ریزش مو شوند و چنانچه در این رابطه ادعایی شود، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

ریزش مو علل مختلفی دارد که می‌توان به فقر آهن،‌ کمبود روی،‌ کمبود ویتامین‌های خانواده B – تیروئید و تغییرات هورمونی اشاره کرد.

اینکه هر کسی ریزش مو دارد خودسرانه به درمان آن پرداخته و ویتامین مصرف کند صحیح نیست، بلکه باید با انجام آزمایش علت ریزش مو را ریشه‌یابی کند تا درمان متناسب آن انجام شود.

چنانچه از طریق آزمایش علت ریزش مو مشخص نشود، از مریض شرح حال گرفته می‌شود مثل جراحی، زایمان و ‌… تا علت ریزش مو مشخص شود.

تبلیغات فراوانی که درباره‌ی خواص برخی از شامپوها و سرم های مو در مورد جلوگیری ۱۰۰ درصدی ریزش مو می‌شود، بیشتر جنبه‌ی تبلیغی دارد و تاثیر بسیار اندکی بر مو دارند،‌ برای درمان ریزش مو باید زیر نظر پزشک متخصص از محلول ماینوکسیدیل تحت درمان ۶ ماه تا ۱ سال استفاده شود.

از رنگ کردن بیش از حد موها، استفاده از سشوار و اتوی مو و کلا از هر گونه مواد شیمیایی و فیزیکی بر موها پرهیز شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=260891
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما