سه شنبه 23 آبان 1396 - 1:06

مسئولان دانشگاه یاسوج اگر نمی توانند؛ کنار بروند!

گروه دانشگاه – امروز شاهد سفر معاون علمی رئیس جمهور به گچساران بودیم.

به گزارش بویرنیوز، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از بی‌توجهی دانشگاه یاسوج برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری انتقاد کرد و گفت: هیچ عذر و بهانه‌ای از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه عدم راه‌اندازی این پارک پذیرفتنی نیست.

سورنا ستاری در نشست با برخی نخبگان و مسئولان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: باید تاسف خورد به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که پارک علم و فناوری ندارد.

وی از آماده نشدن پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد و بی‌توجهی مسئولان این استان به‌ویژه دانشگاه یاسوج در این زمینه انتقاد کرد و افزود: هیچ عذر و بهانه‌ای از مسئولان این استان برای راه‌اندازی نشدن این پارک پذیرفتنی نیست.

معاون رئیس جمهور خطاب به مدیران کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید تاسف خورد به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که پارک علم و فناوری ندارد، چرا 10 سال این کار انجام نشده و اگر واقعا اراده‌ای نیست، بگویید تا مردم تکلیف خود را بدانند چرا موضوع را یکسره نمی‌کنید و اگر نمی‌توانید تا یک نفر دیگر را برای این کار بیاوریم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست نیز با ابراز گلایه از کم کاری مسئولان دانشگاه یاسوج برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری، گفت: در صورتی نمی‌توانید این پارک را در یاسوج راه‌اندازی کنید کلنگ آن را در گچساران به زمین می‌زنم.

غلام رضا تاجگردون با بیان اینکه راه‌اندازی پارک علم و فناوری و مراکز رشد در بخش آموزش عالی سبب ایجاد اشتغال و توسعه منطقه می‌شود، افزود: جامعه علمی را نمی‌توان معطل گذاشت و حق مردم استان دارد تضییع می‌شود، امروز اعلام می‌کنم اگر هر چه سریع‌تر این پارک (علم و فناوری) در یاسوج راه‌اندازی نشود آن را در گچساران احداث خواهم کرد و فردا از این بابت گله‌ای نباشد.

نماینده مردم گچساران و باشت ضمن اشاره به اهمیت وجود پارک علم و فناوری از نیاز احداث منطقه ویژه علم و فناوری در گچساران، عنوان کرد : با تولید روزانه قریب به 600 هزار بشکه نفت در گچساران احداث پارک علم و فناوری ضروری است.

تاجگردون با اشاره به نبود زیرساخت‌های لازم برای ایجاد پارک علم و فناوری و شرکت دانش بنیان تاکید کرد: احداث منطقه ویژه علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان برای استان و شهرستان گچساران نیاز ضروری است. (تسنیم)

به گزارش بویرنیوز، تاکنون چند مرتبه معاون علمی رئیس جمهور به استان سفر کرده و همچنان تنها استانی هستیم که پارک علم و فناوری نداریم و اراده جدی هم برای این کار وجود ندارد.

دانشگاه یاسوج متولی این امر است، اگر آقایان واقعا نمی توانند کنار بروند و فرصت را برای نیروهایی که انگیزه و توان کار دارند ایجاد کنند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=259631
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  درود بر حاجی

 2. تمام مسولان یاسوج زیر نظر خودت هستند اغای تاج گردون…اگه کاری هم برا استان انجوم ندن چون خودت از اونها خواستی…شما که همه چیز برا خودتون خواستین ای یه مورد هم مال خودتون

 3. علی گفت:

  تاجگردون فقط خوب سخنرانی میکنه اول اعتبارشو پیگیری کنید بعد ساخت پارک علم و فنلوری در ثانی اگه قراره پارک در یاسوج باشه چرا معاون رییس جمهور به گچساران رفته باید در یاسوج از مراحل ساخت و کمبود های ان بازدید میکرد

 4. ناشناس گفت:

  حاج زارعی در این زمینه چه فرموده اند ؟…!

 5. تقی گفت:

  شما رسانه ها و ما مردم مقصریم نه مسولین. و گرنه با کمک هم یک باید یک کمپین نه به مدیران بومی راه بیندازیم. اینان مدیران طرح کادی هستند، تا بخواهند تجربه ای کسب کنند این استان رو ویران میکنند. حالا گچساران یک تاجگردون داره این گندها رو جمع میکنه، ما چه کنیم. بخدا تنها راه نجات استان فقط نخواستن مدیر بومی هست. شما به عنوان رسانه فقط بیا مقایسه کن کیفیت خدمت اینا رو تو استان. والسلام

 6. رسول گفت:

  تاجگردون راست میگه بره فکر جونای بیکار گچساران باشه چکار یاسوج داره فکر مهار گاز باشه که دو هفته هست منابع ما داره هدر میره

دیدگاه شما