یکشنبه 21 آبان 1396 - 15:40

افزایش مرگ و میرهای جاده ای در روزهای اخیر در کهگیلویه و بویراحمد/هشدار جدی به مردم!

گروه حوادث- در روزهای اخیر خبرهای ناگواری از حوادث رانندگی در جاده های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد مخابره شد.

به گزارش بویرنیوز، در محور گچساران و باشت هر 5 سرنشین یک خودروی سواری که اتفاقاً اعضای یک خانواده بودند بر اثر سرعت زیاد خودرو و عدم توانایی راننده جان خود را از دست دادند و آنسوی استان در جاده یاسوج به اصفهان هر سه سرنشین پراید در تصادف با کامیون در دم جان باختند.

در سایر محورهای ورودی و خروجی نیز تصادفاتی رخ داد که زخمی هایی در پی داشت.

به گزارش بویرنیوز، هرچند کوهستانی بودن محورهای مواصلاتی استان و استاندار نبودن قسمت هایی از مسیرهای ورودی و خروجی جاده های استان همواره مورد انتقاد بوده اما متاسفانه باید اذعان کرد عمده ترین دلیل بروز تصادفات فوتی “عامل انسانی” است و متاسفانه همین انسان ها با مرگ و جراحت های شدید و معلولیت های متفاوتی روبرو می شوند.

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که نحوه رانندگی در آن با ایرادات بسیاری همراه است، از رعایت نکردن قوانین گرفته تا عدم استفاده از علائم هشداری و بازی با تلفن همراه در حین رانندگی!

آنطور که فرمانده انتظامی استان و سایر مسئولان مرتبط با حوادث و رخدادهای رانندگی، می گویند: آمارها نشانگر اینست عمده ترین دلیل بروز تصادفات فوتی در استان دلایل انسانی دارد.

متاسفانه عدم رعایت قوانینی از جمله فاصله طولی، انحراف به چپ، هواس پرتی، سرعت و سبقت غیر مجاز عمده ترین دلیل این تصادفات است و این موارد هم آنچنان ارتباطی به جاده و راه ندارد و به نظر می رسد  بیشتر به نحوه رانندگی ها مربوط می شود.

هر کدام از این تصادفات و فوت هم وطنان عزیزمان زنگ خطری است برای همه ما، برای عزیزانمان که بدون شک با رعایت همه جانبه قوانین راهنمایی و رانندگی و توجه به علائم و هشدارها در جاده ها میتوانند تا حد قابل توجهی از بروز این دست حوادث ناگوار  جلوگیری کنند.

به گزارش بویرنیوز، اگر هر کدام از ما علاوه بر توجه به قوانین راهنمائی و رانندگی کمی به آینده خود و عزیزانمان فکر کنیم هیچکاه جان ارزشمند اطرافیانمان را قربانی حرکات نمایشی و زود رسیدن ها نمیکنیم!

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=259420
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. مهریان

  ورودی تنگ مهریان به یک مکان بسیارتصادف خیز تبدیل شده.تا فاجعه ای بزرگتربه وقوع نپیوسته مسوولان راهداری وپلیس راه به فکرجداسازی این تقاطع مرگ افرین باشند…

 2. ناشناس

  بانظر این دوستمان خیلی موافقم حتما باید فکری بحال این تقاطع بشه اونم بااین رانندگی که مردم ما میکننن خدا به دادمون برسه

 3. کارمند بیمارستان

  در پاسخ مهریان
  این سه راهی نیاز به طراحی ومطالعه دارد بعد از آن ساخت این تقاطع با اداره راه وشهرسازی است نه راهداری وپلیس

 4. ناراضی از وضعیت فیزیکی شهر

  پیشناد میکنم برای ده سال استان را به یکی از استان های همسایه تحویل دهند تا درصدی پیشرفت حاصل شود. در غیر این صورت این استان با این کمبود امکانات حیف است که لقب استان بودن را داشته باشد.

 5. شنبلیله

  سلام
  دولت بالاخص راهنمایی و رانندگی شرایط را تغیر دهند سن رانندگی را بیست و دو سال بگذارند دوربینهای هوشمند در تمامی معابر که به صورت الکترونیکی و بدون دخالت نیروی انسانی و به سرور مرکزی وصل باشند و تمامی تخلفات رانندگی در حافظه این دستگاهها ضبط شده باشد را وصل کنند تا سطح تصادفات و تخلفات به نحو محسوسی کاهش یابند.

دیدگاه شما