چاپ این برگه

داغی که تامین اجتماعی و سازمان اقتصادی کوثر بر چهره یاسوج گذاشتند/ واکنش شهردار(+تصاویر)

گروه اجتماعی- حدود یک و نیم سال از وعده خوش آب و رنگ تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر برای ایجاد بزرگترین مجتمع تجاری، تفریحی و پارکینگ یاسوج می گذرد.

به گزارش بویرنیوز، اوایل سال 95 بود که مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خبر از ایجاد بزرگترین مجتمع تجاری و تفریحی استان در شهر یاسوج با همکاری سازمان اقتصادی کوثر و شهرداری داد، وعده ای که تنها زخم زشت و زننده آن برای مردم مانده است.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین‌گستر سازمان اقتصادی کوثر  در آن زمان گفته بود: پیش‌بینی برای بهره‌برداری این طرح حدود سه سال و نیم است اما با اقدام جهادی و کاهش یکساله مدت دو و نیم سال اجرا می‌شود!

جالب آنکه نور محمدی مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این باره گفته بود: زمین های تامین اجتماعی در مرکز شهر قریب به یک دهه  به حال خود رها شده بود و علاوه بر هزینه های آشکار و پنهان، چهره زشتی به یاسوج داده است.

وی گفته عنوان کرده بود: ما با همکاری استاندار و شهرداری موفق شدیم با رایزنی با سازمان اقتصادی کوثر زمینه ایجاد مرکز بزرگ تجاری و تفریحی و پارکینگ در خور شان برای مردم را فراهم آوریم و ان شاء الله عملیات اجرایی این پروژه ظرف 3 تا 4 ماه آینده شروع می شود!

به گزارش بویرنیوز، حالا یک سال و نیم از این وعده های جذاب و دل ربا می گذرد، وعده هایی که فقط در حد وعده ماندند و حالا نه تنها عملیات اجرایی آن پروژه خیالی شروع نشد بلکه با خاکبرداری گسترده و حصار کشی زننده این محیط، عملا چهره شهر نا زیبا تر از گذشته و بی مصرف تر از گذشته به حال خود رها شده است.

سرمایه گذار این طرح که زیر مجموعه سازمان اقتصادی کوثر بود نیز وعده تکمیل پروژه ظرف دو سال و نیم را داده بود، و از اقدام جهادی برای تکمیل این پروژه در کوتاه ترین زمان سخن گفته بود، و حالا یک سال و نیم از آن روز می گذرد و همچنان پروژه در حد خاکبرداری و گودبرداری مانده است.

شهردار یاسوج در گفت و گو با بویرنیوز در این خصوص اظهار داشت: در همین هفته جلساتی با سازمان اقتصادی کوثر داشتیم و خواستار تعیین تکلیف این پروژه شدیم.

نستهن مقدم گفت: در جلسه اختصاصی با معاون پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر درخواست کردیم هرچه سریع تر نسبت به تصمیم گیری در خصوص آینده این پروژه اقدام شود و اگر قرار است این پروژه به سرانجام برسد از این رکود و بی تحرکی در آید و در غیر این صورت نیز تکلیف مشخص شود.

شهردار مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از بهترین فضاهای شهر یاسوج هم اکنون بیش از یک سال و نیم است به حالتی زننده به حال خود رها شده و این زیبنده مرکز استان و شهروندان فهیم آن نیست و مراتب اعتراض و خواسته و توقعات مردم را به مسئولان رسانده ایم.

وی خاطر نشان کرد: قرار شد هفته آینده معاون پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر به یاسوج بیاید و تصمیم نهایی در خصوص آینده مجتمع بزرگ تجاری، تفریحی و پارکینگ مرکزی یاسوج گرفته شود.

نستهن مقدم بیان کرد: البته آنطور که مسئولان اقتصادی کوثر می گویند عزم بر شروع و اجرای کامل این پروژه است، اما برای ما و شهروندان مهم است فرایند اجرای پروژه سرعت و شدت بگیرد تا یکی از مهم ترین نقاط مرکز شهر یاسوج از وضعیت نا زیبای فعلی بیرون آید و همچنین معظل بزرک ترافیک شهر تا حدودی سامان گیرد.

به گزارش بویرنیوز،برای مشاهده بخشی از اخبار و وعده های مسئولان در سال 95 برای تکمیل و بهره برداری بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

احداث مرکز تجاری و خدماتی در یاسوج / ایجاد ۳ هزار اشتغال

آغاز به کار بزرگترین مجتمع تجاری تفریحی کهگیلویه و بویراحمد / یاسوج نگین ایران می شود!