دوشنبه 20 شهریور 1396 - 8:00

گنجینه تریلیون دلاری معبدی در هند+عکس

مجله بویرنیوز- معبد مشهور پادماناباسوامی به خدای ویشنو اختصاص داشته و در هند قرار دارد. در قرون گذشته، شاهان و سلسله‌ها طلا‌ها و جواهرات خود را به این معبد هدیه می‌کردند که گاهی اوقات شاهزاده‌ها را وزن کرده و معادل وزنشان طلا به این معبد اهدا می‌کردند. می‌گویند این گنجینه‌ها هنوز داخل قسمت‌های مخفی زیر معبد باستانی پنهان هستند. هیچکس نمی‌داند قدمت این معبد دقیقا چقدر است. برخی مورخان می‌گویند متعلق به ۵۰۰۰ سال پیش است. حتی ۲۵۰۰ سال پیش نیز این معبد به خاطر ثروت غیرقابل تصورش مشهور بوده است. در برخی متون هندو متعلق به ۵۰۰ سال قبل از میلاد تا ۳۰۰ میلادی به این معبد اشاره شده است و از آن با عنوان «معبد طلایی» یاد شده است. در ادبیات و شعر باستانی تامیل به این معبد و حتی شهر به عنوان دیوارهایی از طلای خالص اشاره شده است.

این گنجینه‌ها طی هزاران سال از هدایای سلسله‌های متنوع هندی، و همچنین حاکمان و تجار بین النهرین، اورشلیم، یونان، رم و … انباشته شده است. همچنین در جنگ‌ها و حملات، بسیاری از معابد کوچکتر این منطقه ثروت هایشان را در این معبد انبار می‌کردند تا در امان بماند. مدت زیادی معبد و دارایی‌های آن توسط خانواده سلطنتی تراوانکور کنترل می‌شد. اما در سال ۲۰۱۱ دیوان عالی کشور خانواده سلطنتی را مجبور کرد اتاق‌های مخفی معبد را باز کند و ثروت پنهانش را آشکار کند.

از شش اتاق، پنج اتاق باز شد. اشیای قیمتی آن‌ها شامل ۸۰۰ کیلوگرم سکه طلا، یک زنجیر ۵. ۶ متری از طلای خالص، یک زنجیر طلا به وزن ۵۰۰ کیلوگرم، بیش از ۲۰۰۰ زیورآلات طلا، یک تخت پادشاهی از طلای خالص که با صد‌ها الماس و سنگ قیمتی تزئین شده بود، چندین بت طلا و چندین کیسه مصنوعات طلایی، گردنبند، تاج، الماس، سنگ قیمتی، یاقوت، زمرد، و سایر اشیای گرانب‌ها و باارزش می‌شد. تخمین زده می‌شود که این اشیا ۲۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشند و اگر ارزش تاریخی آن‌ها را هم در نظر بگیریم احتمالا حداقل ۱۰ برابر می‌شود. اتاق ششم هنوز باز نشده، اما می‌گویند بزرگترین و ارزشمندترین اتاق این معبد است. براساس برآوردی که خانواده سلطنتی زده اند این ارزش این اتاق حداقل یک تریلیون دلار است. اگر درست باشد می‌تواند بزرگترین گنجینه کشف نشده تاریخ جهان باشد. سوالی که مطرح می‌شود این است که چه کسی و چطور باید این ثروت را مدیریت کند.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=248296
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما