سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 - 8:00

تصاویر/ راه حل جالب نیسان برای کنار گذاشتن گوشی رانندگی

مجله بویر نیوز- افزایش بی‌رویه و غیرقابل توقف از گوشی‌های هوشمند تمرکز رانندگان را به هم ریخته و در اکثر موارد باعث بروز حوادث ناگوار می‌شود، به همین دلیل نیسان به منظور افزایش تمرکز رانندگان و کاهش حوادث منجر به آسیب با راه‌حلی خلاقانه به جنگ با این این معضل رفته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از “کارمگزین”، راه حل خلاقانه نیسان برای مهار وسوسه استفاده از موبایل، “سپر امواج” تلفن همراه، وای-فای و بلوتوث است. در این حالت راننده با خیال راحت به مسیر خود در جاده ادامه داده و عامل خارجی برای تمرکز حواس وی از سوی تلفن همراه وجود ندارد.

سپر امواج در دسته صندلی قرار می‌گیرد و با جمع‌آوری امواج الکترو مغناطیس مانع رسیدن آن به گوشی هوشمند می شود. در این حالت هر گونه فعالیت روی گوشی حذف خواهد شد.

نیسان این مرحله را “ناحیه خاموش” می‌نامد و بی اعتنایی به گوشی همراه به منظور افزایش تمرکز را آسان می‌کند. مدل مفهومی این فناوری در یک نسخه از نیسان جوک به نمایش درخواهد آمد.

اما اگر کاربران خواهان استفاده از سامانه بلوتوثی برای استفاده از موسیقی‌های گوشی همراهشان باشند، چه راهکاری باید اندیشید. نیسان برای این مشتریان نیز راه حلی اندیشیده و آن استفاده از پورت‌های USB است.

اگر در حالتی نیاز به استفاده از اطلاعات خودرو پیدا کردید، تنها کافی است در سپر امواج خود را باز کرده و موبایل از محفظه مخصوص بیرون آورید، در آن صورت موبایل به راحتی با شبکه‌های مرسوم خود ارتباط برقرار خواهد کرد.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=230697
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما