سه شنبه 29 فروردین 1396 - 9:23

بودجه حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد چقدر است؟

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آسیب اجتماعی با کار کلیشه‌ای در حوزه هنر و فرهنگ برطرف نمی‌شود.

به گزارش بویر نیوز، با حضور سه هنرمند تئاتر و تلویزیون و سینما و جمع کثیری از هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد و علاقه‌مندان به هنر و البته با حضور تنها یک مسؤول از استان و آن هم معاون سیاسی امنیتی استاندار، آیین تجلیل از هنرمندان برتر استان و همچنین رونمایی از آثار تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

محمد شریف اسلامی در این نشست با تبریک هفته هنر انقلاب و با قدردانی از حضور هنرمندان کشوری در این نشست اظهار کرد: امیدواریم امسال سال خوبی برای دستگاه‌های فرهنگی باشد.

این مسؤول فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید از هنرمندانی تجلیل کنیم که بستری برای رشد و شکوفایی آن‌ها نبوده و به قول حسین پناهی چه بسیار سعدی و فردوسی‌هایی که در این استان آمدند و رفتند بی‌آنکه حتی یک بیت شعر سروده باشند.

رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هنرمندان مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی استان ما هستند و امروز باید گفت که هنر انقلاب دوای درد جامعه است.

وی با اشاره به این که امروزه تهاجم فرهنگی رو به گسترش است افزود: باید با این آسیب‌ها مقابله کنیم و باید گلایه کرد که نقش هنرمندان از لحاظ اختصاص بودجه دیده نشده است.

اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه بودجه ما در سال 95 رشد داشت و به 230 میلیون تومان رسید افزود: با این بودجه‌ها می‌خواهیم به جنگ آسیب‌های اجتماعی برویم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسترها و زیرساخت‌ها بسیار بهتر از گذشته است چرا که در سال‌های گذشته تئاترها را در سوله‌ها برگزار می‌کردیم افزود: آن روزها تئاترها در سوله برگزار می‌شد اما تماشاگر بسیار زیاد بود ولی امروز سالن‌های زیادی ایجاد شده که تقریبا خالی از تماشاگر است.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=226948
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما