دوشنبه 28 فروردین 1396 - 15:11

ورود سامانه جدید بارشی به کشور/ پیش‌بینی بارش شدید برای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی بارش شدید برای کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی طی روز جاری، از ورد سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه خبر داد.

به گزارش بویر نیوز، احد وظیفه در گفت‌وگو در تشریح وضعیت جوی کشور اظهار کرد:  بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد برای پاره‌ای از مناطق جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب، شرق و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز شدت بارش در کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی خواهد بود، اظهار کرد: روز سه شنبه 29 فروردین بارش پراکنده محدود به نواحی جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی، شرق و شمال شرق کشور و پاره‌ای نقاط کرمان می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: از اوایل وقت چهاشنبه 30 فروردین، با ورود سامانه جدیدی از شمال غرب و غرب بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس آغاز می شود و به تدریج گستره بارش به دامنه های البرز و شمال شرق کشور خواهد رسید، پیامد ورود این سامانه نیز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه از امروز تا روز جمعه اول اردیبهشت، خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود، اظهار کرد: سرعت وزش باد و ارتفاع امواج از چهارشنبه بعدازظهر و طی روزهای پنجشنبه و جمعه روی خلیج فارس و تنگه هرمز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: طی سه روز آینده وزش باد شدید در پاره ای از مناطق جنوب شرق و شرق کشور پیش بینی می شود، بنابراین پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط آب و هوایی تهران طی روزهای آینده گفت: آسمان تهران در روز سه شنبه 29 فروردین، صاف تا کمی ابری، همراه با گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 26 و 15 درجه سانتیگراد پیش بینی میش ود همچنین در روز چهارشنبه 30 فروردین، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، همراه با وزش باد، گاهی رگبار باران با احتمال رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای 24 و 13 درجه سانتیگراد خواهد بود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=226759
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما