شنبه 28 اسفند 1395 - 22:23

تلاش 6 ساعته برای نجات خانواده ای گرفتار در برف ارتفاعات پادنا +تصاویر

در حادثه دو شب گذشته که یک دستگاه خودروی پراید در جاده برف گیر و کوهستانی سی سخت به پادنا گرفتارشده بود با تلاش های بی وقفه کارکنان راهداری شهرستان دنا و جمعی از مردم طی شش ساعت عملیات امدادی نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج که خود نیز در محل حادثه حضور داشت، در پی اعزام تیم امداد و نجات اداره راهداری شهرستان دنا به منطقه برف گیر و کوهستانی سی سخت به پادنا جهت نجات گرفتار شدگان در برف، با مشقت تمام توانستند این خودرو همراه با ۲ نفر سرنشین آن را نجات داده و خودروی آنها نیز تا گردنه سیچانی دنا توسط خودروی برف روب و نمک پاش اداره راهداری دنا بکسل شود.

چراغی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دنا که خود نیز در محل حادثه حضور داشت به خبرنگار ایلنا گفت: متاسفانه طی اطلاع رسانی های گوناگون مبنی بر بسته بودن این جاده هنوز عده ای از رانندگان بومی و غیر بومی این جاده را که در بعضی از نقاط آن تا ارتفاع ۱۰ متر پوشیده از برف است برای تردد انتخاب می کنند و این تصمیم اشتباه آنها سبب بروز اینگونه اتفاقاتی می شود که در صورت اقدام به موقع منجر به حوادث ناگوار دیگر خواهد شد.

وی تاکید کرد: این جاده به دلیل کوهستانی بودن در طول روز از دمای بسیار پایینی برخوردار بوده که این تغییر دمایی هوا در شب به زیر سفر و گاهاً تا منفی ۲۰ تا ۳۰ درجه نیز می رسد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان تمام تلاش خود را در صورت تایید مقامات استانی برای بازگشایی این جاده انجام خواهد داد اما در صورت عکس دستور از اداره کل و سایر ادارات مرتبط این جاده مسدود و تا اطلاع بازگشایی از طرف نهادهای مربوطه از طریق مراکز اطلاع رسانی معتبر تردد خودروها در این جاده ممنوع است.

چراغی افزود: اشخاص نجات یافته ساکن شهرستان دنا بودند که برای شرکت در مراسم عروسی قصد تردد از این جاده را داشتند.

 

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=223195
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما