شنبه 28 اسفند 1395 - 22:23

تلاش 6 ساعته برای نجات خانواده ای گرفتار در برف ارتفاعات پادنا +تصاویر

در حادثه دو شب گذشته که یک دستگاه خودروی پراید در جاده برف گیر و کوهستانی سی سخت به پادنا گرفتارشده بود با تلاش های بی وقفه کارکنان راهداری شهرستان دنا و جمعی از مردم طی شش ساعت عملیات امدادی نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج که خود نیز در محل حادثه حضور داشت، در پی اعزام تیم امداد و نجات اداره راهداری شهرستان دنا به منطقه برف گیر و کوهستانی سی سخت به پادنا جهت نجات گرفتار شدگان در برف، با مشقت تمام توانستند این خودرو همراه با ۲ نفر سرنشین آن را نجات داده و خودروی آنها نیز تا گردنه سیچانی دنا توسط خودروی برف روب و نمک پاش اداره راهداری دنا بکسل شود.

چراغی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دنا که خود نیز در محل حادثه حضور داشت به خبرنگار ایلنا گفت: متاسفانه طی اطلاع رسانی های گوناگون مبنی بر بسته بودن این جاده هنوز عده ای از رانندگان بومی و غیر بومی این جاده را که در بعضی از نقاط آن تا ارتفاع ۱۰ متر پوشیده از برف است برای تردد انتخاب می کنند و این تصمیم اشتباه آنها سبب بروز اینگونه اتفاقاتی می شود که در صورت اقدام به موقع منجر به حوادث ناگوار دیگر خواهد شد.

وی تاکید کرد: این جاده به دلیل کوهستانی بودن در طول روز از دمای بسیار پایینی برخوردار بوده که این تغییر دمایی هوا در شب به زیر سفر و گاهاً تا منفی ۲۰ تا ۳۰ درجه نیز می رسد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان تمام تلاش خود را در صورت تایید مقامات استانی برای بازگشایی این جاده انجام خواهد داد اما در صورت عکس دستور از اداره کل و سایر ادارات مرتبط این جاده مسدود و تا اطلاع بازگشایی از طرف نهادهای مربوطه از طریق مراکز اطلاع رسانی معتبر تردد خودروها در این جاده ممنوع است.

چراغی افزود: اشخاص نجات یافته ساکن شهرستان دنا بودند که برای شرکت در مراسم عروسی قصد تردد از این جاده را داشتند.

 

نظرسنجی

برنده دور اول مناظرات چه کسی بود؟

نتایج

Loading ... Loading ...
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=223195
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما