جمعه 27 اسفند 1395 - 9:21

واکنش تند دكتر محمدعلی وکیلی درباره بازداشت مديران برخی كانال های خبری تلگرامی

🔹امیدواریم موضوع بازداشت های اخیر حاد نباشد

🔹در صورت عدم پاسخگویی؛ وزیر دادگستری را به مجلس فرا می‌خوانیم

🔻به گزارش بویرنیوز، دكتر محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آنچه که همیشه مورد تأکید مسؤلان نظام بوده انتخاباتی با مشارکت حداکثری از طریق باز بودن فضای رسانه‌ای است و امیدواریم این موضوع نیز مسئله حادی نباشد و به آزادی بازداشت شدگان منجر شود.

بهمن 91 بود که در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری 7 نفر از روزنامه نگاران تحت عنوان پروژه نفوذ بازداشت شدند؛ سه شنبه گذشته نیز در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر روستا تعدادی از مسؤلین کانال‌های تلگرامی حامی دولت بازداشت شدند، بازداشتی که در این مقطع زمانی و در آستانه سال نو واکنش هایی به همراه داشت.

در همین رابطه محمد علی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیده‌بان ایران اظهار داشت: این موضوع خیلی ارتباطی با وزارت اطلاعات ندارد اما انتظار است که وزرات اطلاعات در جریان این موضوعات باشد و آن را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه قوا مستقل از هم هستند، تصریح کرد: این اقدام در مجموعه قوه قضاییه اتفاق افتاده و قوه قضاییه در اقدام‌های خود مستقل است و باید در خصوص اقدام صورت گرفته دلایل و توضیحات قانع کننده ‌حقوقی به افکار عمومی دهند.

وکیلی گفت: به نظر بنده وزیر دادگستری به جای وزیر اطلاعات پاسخگو باشد و اگر این وضعیت تا بازگشایی مجلس ادامه پیدا کند قطعأ ما وزیر دادگستری را به مجلس فرا خواهیم خواند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های خود در این زمینه افزود: بنده پیگیری‌هایی برای مشخص شدن مسیر این اقدام کرده‌ام اما موفق نشدم و انتظار می‌رود که مسؤلان مربوطه اطلاع رسانی دقیقی در این رابطه انجام دهند که خانواده این افراد نیز در آستانه سال نو نگران هستند.

وی گفت: این اقدام در آستانه انتخابات شائبه هایی در افکار عمومی ایجاد می‌کرده که نمی‌شود قضاوت کرد و باید دیده مستندات و دلایل بازداشت چه بوده است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه که همیشه مورد تأکید مسؤلان نظام بوده انتخاباتی با مشارکت حداکثری از طریق باز بودن فضای رسانه‌ای است و امیدواریم این موضوع نیز مسئله حادی نباشد و به آزادی بازداشت شدگان منجر بشود.

نظرسنجی

برنده دور اول مناظرات چه کسی بود؟

نتایج

Loading ... Loading ...
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=223034
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما