پنج شنبه 26 اسفند 1395 - 12:50

آخرین خبرها از بیکاری و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد/سرانجام مطالبات پیمانکاران استان

گروه اقتصادی- رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری استان ۴.۴ درصد نسبت به سال ۹۴ کاهش داشته است.

به گزارش بویرنیوز، حسن نوروزی  پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: بر اساس طرح آماری نیروی کار و آمار ارائه شده مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان در سال جاری ۱۳.۳ درصد بوده است.

نوروزی تاکید کرد: نرخ بیکاری استان در سال گذشته ۱۷.۷ درصد بود.

نوروزی  به آخرین آمار جمعیتی استان بر اساس گزارش مرکز آمار اشاره کرد و گفت: جمعیت استان ۷۱۳ هزارو و۵۲ نفر است.

وی افزود: نرخ رشد جمعیت استان ۱.۶۶ درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نرخ جمعیت شهری بر اساس سرشماری سال جاری را ۵۵.۷ درصد عنوان کرد و بیان داشت: ۴۴.۳ درصد از جمعیت استان روستایی است.

نوروزی نرخ با سوادی کشور را ۸۷.۶ درصد دانست و افزود: نرخ باسوادی در استان ۸۴.۴ درصد است.

نوروزی به جمعیت شهرستان های استان بر اساس گزارش مرکز آمار اشاره کرد و گفت: جمعیت شهرستان بویراحمد ۲۹۹ هزارو ۸۸۵ نفر، کهگیلویه ۱۳۱ هزارو ۳۵۱ نفر، گچساران ۱۲۴ هزارو ۹۶ نفر، دنا ۴۲ هزارو ۹۳۹ نفر، بهمئی ۳۸ هزارو و ۱۳۶ نفر، چرام ۳۳ هزارو ۵۴۳ نفر، لنده ۲۱ هزارو ۸۱۲ نفر و باشت ۲۱ هزارو ۶۹۰ نفر است.

وی افزود: ۵۰.۷ درصد از جمعیت استان را مردان و ۴۹.۳ درصد جمعیت  را زنان تشکیل می دهند.

نوروزی ادامه داد: امسال برای نخستین بار بخشی از اعتبارات استان در قالب اسناد خزانه بند ز ابلاغ شد که با جذب حدود ۹۱ درصد این اسناد، از استان‌های موفق در این حوزه بودیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطر نشان کرد: درآمد عمومی استان حدود 223 میلیارد تومان بود که توانستیم حدود 222 میلیارد تومان از این درآمد را جذب کنیم.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=222988
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. علی
    در ارتباط با مطلب : آخرین خبرها از بیکاری و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد/سرانجام مطالبات پیمانکاران استان

    آقای نوروزی چه گلی به سر این استان زدی؟؟؟ فقط مدیذان ما فکر صندلی خود هستند !! با این آمارها نمی تونید کلاه سر مردم بذارید، درصد بیکاری هر سال و روز در این استان حال افزایشه ، از خدا بترسید

دیدگاه شما