سه شنبه 26 بهمن 1395 - 18:55

تصاویری از عجیب ترین و جالب ترین جاده های جهان

مجله بویر نیوز- در این گزارش با مجموعه‌ای از عجیب‌ترین راه‌ها و خیابان‌های جهان آشنا خواهید شد. بعضی از خیابان‌ها عریض، برخی تنگ و باریک و برخی کوتاه هستند. مثل یک خیابان در آلمان که پهنای آن از ۳۱ تا ۴۰ سانتیمتر تجاوز نمی‌کند و باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است. با این گزارش همراه باشید تا با عجیب‌ترین خیابان ها، بزرگراه‌ها و پل‌های دنیا آشنا شوید.

عریض‌ترین خیابان جهان، خیابان نهم خولیو، بوینس آیرس

این خیابان با ۱۴۳. ۸ متر عجیب‌ترین خیابان جهان است که در پایتخت آرژانتین بوینس آیرس قرار گرفته است. شاید عابران در این خیابان گم شوند! به همین منظور، در این خیابان داوطلبانی هستنند که در کمک به عبور مردم از این خیابان کمک می‌کنند.

بزرگ‌ترین یادمان جنگ، جاده اقیانوس بزرگ، ویکتوریا، استرالیا

این جاده از تورکی در ۱۰۰ کیلومتری ملبورن آغاز می‌شود و در آلانسفورد پایان می‌یابد و برای یادمان و ادای احترام به سربازان جنگ جهانی اول ساخته شده که در جنگ جان خود را از دست داده اند.

بلند‌ترین ترین جاده جهان، پان امریکن، نیمکره غربی

این جاده بلند‌ترین راه مواصلاتی جهان است که ۲۵۷۴۹. ۵۰۴ طول دارد و از آلاسکا آغاز می‌شود و در نقاط پایین شیلی پایان می‌پذیرد.

پرپیچ‌ترین خیابان جهان، لمبارد، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

لمبارد استریت یکی از نقاط گردشگری سان فرانسیسکو است که فردی که از خیابان عبور می‌کند باید از پیچ و خم‌های زیگزاگی آن، مداوم آمد و شد داشته باشد.

گرانترین خیابان، ۱۷ مایل درایو، شبه جزیره مونتری، کالیفرنیا

 

ابن خیابان گران‌ترین خیابان جهان است که برای رسیدن به پایین آن باید ۹. ۲۵ دلار پرداخت شود و بین پاسیفیک گروو و پل بیچ ارتباط ایجاد می‌کند.

ترسناک‌ترین پل جهان، خلیج توکیو، ژاپن

این پل بین شهر کاوازاکی و کیسارازو ارتباط برقرار می‌کند و به شکل طبیعی تا نیمه خلیج امتداد می‌یابد و سپس در آب پنهان شده و به یک تونل آبی تبدیل می‌شود.

باریک ترین خیابان Spreuerhofstraße، رویتلینگن، آلمان

این خیابان در سال ۱۷۲۷ میلادی و فقط برای عبور عابران و نه وسایل نقلیه ساخته شده است. خیابان در باریک‌ترین قسمت خود ۳۱ سانتی متر پهنا دارد.

کوتاه‌ترین خیابان دنیا، اِبِنزِر، ویک اسکاتلند

این خیابان ۲. ۰۶ متر طول دارد.

تند‌ترین جاده، گریمزل، کوه‌های آلپ سوئیس

 این جاده بین دره هازلی و «کانتون وله» ارتباط برقرار می‌کند و تند و تیزترین جاده دنیا به شمار می‌آید.

منبع: تابناک با تو

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=217406
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما