جمعه 10 دی 1395 - 23:30

خدمات دولت تدبیر قابل مقایسه با گذشته نیست/زمان حل مشکل آب شهر سرفاریاب مشخص شد/حل مشکل راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد(بخش اول سفر+تصاویر)

مشکل آب شرب «سرفاریاب» تا پایان امسال رفع خواهد شد/خدمات دولت تدبیر و امید قابل مقایسه با گذشته نیست/…

گروه سیاسی- بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونان و مدیران کل استان روز جمعه 10 دیماه در بازدید از مناطق مختلف شهرستان چرام با صنعت‌گران و فعالان اقتصادی این بخش دیدار و گفت و گو کرد.

پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سرفاریاب بهره برداری شد
پایگاه سیار امداد و نجات جاده‌ای بین شهری شهید تقی‌زاده جوخانه سرفاریاب چرام با حضور استاندار کهگیلویه و بویر احمد و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

SONY DSC

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این آئین اظهارداشت: تقویت زیرساخت‌های امداد جاده‌ای با توجه به بالا بودن آمار حوادث ترافیکی در این مسیر نقش مهمی در کاهش حوادث دارد.

سید موسی خادمی با اشاره به نقش مهم پایگاه‌های امداد و نجات در امداد رسانی بیان کرد: خدمت در یک مجموعه عام المنفعه افتخار بزرگی برای کارکنان هلال احمر است.

خدمات دولت تدبیر و امید قابل مقایسه با گذشته نیست

وی در بخش دیگر از سخنانش در جمع مردم سرفاریاب خاطر نشان کرد: اقدامات دولت تدبیر و امید به لحاظ زمان اجرا و بودجه ای که در دسترس بود قابل مقایسه با گذشته نیست اما هنوز هم خواسته ها زیاد است و جای کار زیادی داریم.

خادمی تصریح کرد: آب یکی از مهم ترین خواسته مردم این شهر است، آب نیاز فوری مردم است که باید با کیفیت و لحظه ای در دسترسشان قرار بگیرد که در همین روستا پروژه تصفیه خانه و بازسازی شبکه با اعتباری که آبفای روستایی پیش بینی کرده ه زودی شاهد عملیاتی شدن این خواسته به حق مردم هستیم.

SONY DSC

وی گفت: جاده باغچه سادات به سرفاریاب که پر ترافیک هم هست جزو پروژه های مصوب سفر هیئت دولت است و امسال و سال بعد مجموعاً 26 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که امیدواریم محقق شود و شاهد اتمام این طرح باشیم.

استاندار بیان داشت: مرکز درمانی هم از دیگر خواسته های مردم سرفاریاب است که در همین خصوص مناقصه برای ایجاد مرکز سلامت انجام شده که بزودی شاهد تحقق آغاز فاز اجرایی آن خواهیم بود.

خادمی در خصوص کمک به احداث مساجد نیز عنوان کرد: دولت متولی ساخت مسجد نیست اما کمک میکنیم با همکاری مردم و سازمان های وابسته مبلغی را برای پیشبرد این قبیل پروژه ها اختصاص دهیم.

پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سرفاریاب یک ضرورت برای این منطقه بود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در آئین  بهره برداری پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سرفاریاب  گفت: این پایگاه سیار تا پایان فصل زمستان خدمات لازم را به مسافران و حادثه دیدگان در این مسیر ارائه خواهد داد.

SONY DSC
سید امان الله جهان بین اظهار داشت: با توجه به بروز تصادفات و حوادث زیاد درجاده باغچه سادات یاسوج راه اندازی این پایگاه یک ضرورت بود.

وی عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار پایگاه امداد جاده‌ای در این مسیر پرتردد احداث خواهد شد.

مشکل آب شرب «سرفاریاب» تا پایان امسال رفع خواهد شد

در ادامه مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود مشکلاتی در آب شرب مردم شهر سرفاریاب، اظهار داشت: مطالعات آب سرفاریاب به پایان رسیده و اسناد مناقصه روز یکشنبه ۱۲ دی ماه منتشر می‌شود که امیدواریم و قول می‌دهیم تا عید این مشکل را حل کنیم.

فیض‌الله پاسره در جمع مردم سرفاریاب، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی و آنچه که باعث شده مردم از نبود آب شکایت کنند، بحث نبود منبع تامین آب است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: در سال‌های گذشته یک حلقه چاه در دهنو اسلام آباد سرفاریاب به عمق 250متر و در منطقه زیلایی برای تأمین آب شهر سرفاریاب و روستاهای حومه چاه عمیق دیگری به عمق 300 متر حفر شد که متاسفانه فاقد آب بودند.

SONY DSC

وی با اشاره به کدر بودن آب شهر سرفاریاب در برخی مواقع سال، افزود: تنها منبع تامین آب که در واقع آب کشاورزی نیز است، آب چشمه امامزاده حمزه بوده که این چشمه هم به خاطر بافت زمین اطراف آن با اولین بارندگی‌ها گل آلود می‌شود و کدورت آب بالا می‌رود.

اعتبار 17 میلیاردی برای تصفیه آب سرفاریاب/اعتبار 381 میلیاردی صندوق توسعه به آب روستایی استان

این مسئول گفت: جایی که مردم بیشتر همکاری کنند، شرکت‌ها و ادارات دولتی نیز بیشتر راغب می‌شوند کار کنند و در این رابطه آبفای روستایی کوتاهی نکرده است.

پاسره تصریح کرد: ما به عنوان آب و فاضلاب روستایی متعهد می‌شویم  که منبع تامین آب امامزاده حمزه و تاسیسات آن را طراحی کنیم تا دیگر مردم مشکلی نداشته باشند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان با بیان اینکه برای این کار ۱۷ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، ابراز کرد: مطالعات به پایان رسیده و اسناد مناقصه روز یکشنبه ۱۲ دی ماه منتشر می‌شود که امیدواریم و قول می‌دهیم تا عید این مشکل را حل کنیم.

SONY DSC

پاسره با اشاره به اعتبارات 38 میلیارد تومانی آبفای روستایی از محل صندق توسعه ملی برای آبرسانی در روستاهای مختلف استان، خاطر نشان کرد: در این منطقه مجتمع آبرسانی پشته زیلایی را داریم که 25 میلیارد ریال اعتبار دارد و بیش از 16 روستا را تحت پوشش قرار می دهد.

گازرسانی به ۷۸ درصد روستاهای شهرستان چرام

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد از گازرسانی به ۷۸ درصد روستاهای شهرستان چرام خبر داد.
رحمان خادم در جمع مردم سرفاریاب به بخشی از خدمات و برنامه‌های شرکت گاز در بخش سرفاریاب اشاره و اظهار کرد: از مجموع ۱۶۳ روستای شهرستان چرام تعداد ۴۸ روستا دارای ۲۰ خانوار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از این تعداد ۳۲ روستای بالای ۲۰ خانوار گازکشی شده که جمعیت ۳ هزار و ۲۱۶ خانواری از مجموع ۴ هزار و ۲۶۲ خانواری گازدار هستند.

وی افزود: اگر مقایسه‌ای بین این سال‌ها داشته باشیم، ۶۰ درصد مردم قبل از سال ۹۲ گازدار بودند که در حال حاضر به ۷۸ درصد رسیده است و انتظار داریم که در سال ۹۶ به ۹۰ درصد برسد.

این مسئول با بیان اینکه از تعداد ۳۷ روستای سرفاریاب ۱۱ روستا مانده که از این تعداد ۶ روستا بالای ۲۰ خانوار است که در برنامه سال آتی برای گازرسانی گذاشته‌ایم، تصریح کرد: هم اکنون‌ گازرسانی به امامزاده علی سادات و پشته زیلایی در حال انجام است.

SONY DSC

خادم خاطرنشان کرد: طبق بخشنامه دولت، در روستاهای بالای ۲۰ خانوار موظف هستیم که تا آخر سال ۹۶، گازرسانی را انجام دهیم، ولی با توجه به شرایط کوهستانی منطقه، هزینه‌های بالایی متحمل خواهیم شد.

وی بیان کرد: به عنوان مثال در روستای شیخ هابیل و چال باغ هزینه‌ای که برای هر علمک نیاز داریم ۴۲ میلیون تومان بوده در حالی که در سایر نقاط بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

برگزاری مناقصه قطعه «آب‌حیات» در جاده باغچه‌سادات

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری قریب‌الوقوع مناقصه قطعه «آب‌حیات» در جاده باغچه‌سادات خبر داد.
محمدعلی علیمردانی در جمع مردم سرفاریاب، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های ملی ما محور باغچه‌سادات است که ۴۰ کیلومتر اول آن تکمیل شده و ادامه آن نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان داشت: مشکل‌ترین قسمت این جاده، «آب حیات» است که در هفته آینده وضعیت آن مشخص خواهد شد.

SONY DSC

وی افزود: وضعیت این بخش تصویب شده و از نظر اعتباری نیز مشکلی نداریم و مناقصه آن به‌زودی انجام خواهد شد.

این مسئول در ادامه با اشاره به راهدارخانه باغچه‌سادات و با بیان اینکه راهدارخانه توسط راه و شهرسازی تکمیل شده است، گفت: تاسیسات و تجهیزات این راهدارخانه نیز انجام خواهد گرفت که یک پایگاه امدادی است و به عنوان یک قطب حیاتی در هنگام برف و سرما به ما کمک می‌کند.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه‌های روستایی نیز اشاره داشت و گفت: عمده اعتبارات راه‌های روستایی استانی بود و اعتبارات استانی هم محدود است، بنابراین تلاش کردیم عمدتاٌ اینها را در قالب پروژه‌های ملی تعریف کرده تا بتوانیم از اعتبارات ملی استفاده کنیم.

واگذاری ۳۳ نیروگاه خورشیدی به خانوارهای روستایی چرام برای اولین بار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری ۳۳ نیروگاه خورشیدی یک کیلواتی برای اولین بار به تعدادی از روستانشینان شهرستان چرام این استان خبرداد.

داود راهزادی در بازدید از آخرین روند واگذاری نیروگاه های خورشیدی و احداث شبکه های برق رسانی روستایی در شهرستان چرام گفت: ۳۳ نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی با اعتباری حدود هفت میلیارد ریال به تعدادی از روستانشینان شهرستان چرام واگذار شد.

وی با مفید ارزیابی کردن واگذاری این نیروگاه ها، اظهار داشت: سخت گذری، طولانی بودن شبکه های برق رسانی و کمی جمعیت روستاها از مهمترین دلایل واگذاری نیروگاه های خورشیدی به این روستانشینان است.

SONY DSC

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: کاهش هزینه های برق رسانی براساس شعار سال اقتصاد مقاومتی ، سرعت بخشی به برق رسانی روستایی و مسائل زیست محیطی از مهمترین مزایای احداث نیروگاه های یک کیلوواتی است.

راهزادی، تعداد روستاهایی که با استفاده از نیروگاه های خورشیدی تا دهه فجر امسال از نعمت برق برخوردار می شوند را شش روستا در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

خدمات کم نظیر اداره برق در کهگیلویه و بویراحمد

وی گفت: روستاهای “دامور ، طسوج و مازه کره ” در شهرستان چرام از مهمترین روستاهایی محسوب می شوند که تا دهه فجر امسال از نعمت برق برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: نیروگاه های واگذاری شده به روستانشینان بطور رایگان واگذار شده است.

راهزادی گفت: نیروگاه ها می توانند تا ۴۸ ساعت در زمان بارش نیز برق خانگی تولید کرده و برق آنها قطع نمی شود.

وی افزود: روستانشینان با استفاده از برق این نیروگاه ها می توانند تلویزیون، چهار عدد لامپ ، پنکه و حتی یخچال خانگی خود را روشن کنند.

تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار هستند.

مسئولان شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرده اند که در دهه فجر امسال تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار این استان از نعمت برق برخوردار می شوند.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

پایان بخش اول….ادامه دارد….

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=211681
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. سعید
    در ارتباط با مطلب : خدمات دولت تدبیر قابل مقایسه با گذشته نیست/زمان حل مشکل آب شهر سرفاریاب مشخص شد/حل مشکل راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد(بخش اول سفر+تصاویر)

    جناب استاندارآخه مورچه چیه که کله پاچش چیزی باشخ خدائی این دولت مگه خدمتی هم داشته که بخواین باگذشته قیاسش هم بکنید

  2. یک دوست
    در ارتباط با مطلب : خدمات دولت تدبیر قابل مقایسه با گذشته نیست/زمان حل مشکل آب شهر سرفاریاب مشخص شد/حل مشکل راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد(بخش اول سفر+تصاویر)

    زحمت بکشید تعدادی از خدماتش را نام ببرید

دیدگاه شما