جمعه 10 دی 1395 - 18:29

تریبون نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد علیه خادمی/ استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

گروه سیاسی – امروز تعدادی از ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد امروز از تریبون نماز جمعه به انتقاد از استاندار کهگیلویه و بویراحمد پرداختند.

به گزارش «بویر نیوز»، در ادامه گزیده ای اظهارات ائمه جمعه در این باره آمده است:

استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته باشت اظهار کرد: کسی به دید سیاسی به مسأله انتقادات ائمه جمعه نگاه نکند. اخیرا استاندار جایی صحبت کرده‌اند و گفته‌اند ائمه جمعه دولت را تخریب می‌کنند و ائمه جمعه غیر واقع را به جای واقع به خورد مردم می‌دهند و طرح این مسأله یعنی ائمه جمعه هر چیزی که برای مردم می‌گویند دروغ است. اگر استاندار می‌خواهد از قصه استخدام‌های فله‌ای فرار کند و فکر مردم را به جهت دیگری ببرد بداند که فایده‌ای ندارد و باید پاسخگوی مردم باشد که قضیه استخدام‌های فله‌ای چیست.

وی گفت: ما همه جور ارتباط که لازم بود با شما برقرار کردیم اما شما یک قدم جلو نیامدی، بخدا قسم که 4 سال است استاندار یک بار جواب تلفن و پیام را نداده است، چرا جواب نمی‌دهید.! شما استاندار یک استان کوچک هستید، یعنی می‌خواهید بگویید سرتان شلوغ است که ارتباط خود را با ما ضعیف کردی! در این میان تقصیر ما چیست، بنده بارها حضوری با شما صحبت کردم و گفتم که ارتباط داشته باشید.

این تذکرات مفید برای حاکمیت و دولت است

حجت‌الاسلام ناصر مصباح‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان دنا گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری، تورم و اختلاس‌ها و غارت‌های نجومی مردم نشان دادند که حقیقتا بصیر هستند و این خطا‌ها را به پای دین و ولایت نمی‌نویسند و در هر وضعیتی حامی نظام ولایی هستند که همه ما باید شاکر وجود نعمت چنین مردم بصیر و شجاع و با کرامت باشیم.

وی یکی از مسائل روز مسأله نظارت عمومی بر عملکرد کارگزاران اسلامی است که به حکم امر به معروف و نهی از منکر و قانون اساسی ما یک تکلیف دینی است و دانستن و نقد کردن حق همه مردم است و ما امامان جمعه هم بر مبنای رسالت الهی و عهدی که خداوند از علماء گرفته که نسبت به محرومین، گرسنگان، تبعیض و ظلم نباید بی‌تفاوت باشند نسبت به پاره‌ای عملکرد‌ها اعتراض می‌کنند. این تذکرات مفید برای حاکمیت و دولت است نباید تخریب قلمداد شود اگر ما روحانیت به ویژه ائمه جمعه در مقابل ظلم و تبعیض بی‌تفاوت باشیم مورد خشم خدا واقع می‌شویم بنابراین ما به رسالت الهی عمل می‌کنیم.

سخنان استاندار فرار به جلو بود

حجت‌الاسلام سید هدایت محمودی‌اصل در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر لنده به سخنان استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص برخی انتقادات ائمه جمعه گفت: سخنان استاندار در خصوص انتقادات فرار به جلو و برای راضی کردن حامیان خود بوده و نگاه وی برای راضی‌ نگه داشتن عده‌ای خاص بوده که کاری بسیار اشتباه  است.

وی ادامه داد: در شرایطی که اقدامات قابل توجهی برای رفاه و معیشت عمومی کشور از سوی دولت‌های مختلف صورت پذیرفته فقر و محرومیت در استان بیداد و بسیاری از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند. هیچگاه منظور ائمه جمعه از بیان انتقادات تخریب دولت نبوده بلکه حمایت همه‌جانبه را در دستور کار داشته و داریم ولی نقدهای منصفانه را جهت بهبود شرایط انجام خواهیم داد.

بنده در هر دو خطبه برای موفقیت دولت دعا می‌کنم

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با انتقاد از صحبت استاندار مبنی بر اینکه دولت در تریبون‌های نماز جمعه تخریب می‌شود، اضافه کرد: تریبون نماز جمعه متعلق به نظام اسلامی و تریبون ولایت است دولت جزو نظام اسلامی است و بنده در هر دو خطبه برای موفقیت دولت دعا می‌کنم، اما وقتی از مدیران ارشد استانی دعوت می‌کنیم که بیایند در روز جمعه خدمات دولت را بیان و مردم را امیدوار کنند، اما آقایان به خودشان زحمت نمی‌دهند و اینجاست که دولت مظلوم واقع می‌شود.

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=211676
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. انصاف
  در ارتباط با مطلب : تریبون نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد علیه خادمی/ استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

  من مخالف تذکرات ائمه جمعه نیستم وظیفه شرعیشونه ولی نمیدونم ولی یک خواهش دارم خطبه ها همشون ارشیودارنددستوربدن انتقاداتیکه دردولت احمدی نژادازدولت کردن راتیترواربنویسن تااین دولتیها نتونن بگن فقط به این دولت حمله میکنن البته بعیدمیدونم کرده باشن

 2. کیا
  در ارتباط با مطلب : تریبون نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد علیه خادمی/ استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

  خدایی ول کنید اینارو فقط سیاسی حرف میزنن

 3. سعید
  در ارتباط با مطلب : تریبون نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد علیه خادمی/ استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

  ائمه جمعه با این عمل کرد 
  سخن رانی هایه یک طرفه 
  هر  جمعه بیش از جمعه قبل مردم فراری می دهند 
  ائمه جمعه استان اکثرا جوان و بی تجربه 
  برای رضایه خدا کاری کنید ک مردم دل گرم کنن

 4. شهروند
  در ارتباط با مطلب : تریبون نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد علیه خادمی/ استاندار یک بار جواب تلفنم را نداده است!

  استاندار هم به درد نمی خوره حقش همین است کسی که مدیرانشاین طوره خودش هم وضعی نداره.

دیدگاه شما