یکشنبه 21 آذر 1395 - 22:14

وضعیت اسفناک مدارس روستاهای اطراف یاسوج + عکس

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: وضعیت مدارس روستاهای اطراف شهر یاسوج اسفناک است.

به گزارش بویرنیوز،  سید محمدکاظم نظری به همراه مدیر کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در بازدید از مدارس ابتدایی مناطق مهریان، بله‌زار و مادوان یاسوج افزود: آشنایی و مشاهده مشکلات آموزشی مدارس ابتدایی این مناطق و تلاش برای رفع آنها از مهمترین اهداف این بازدید است.

وی با بیان ینکه فاصله ی این مناطق تا مرکز شهر فاصله زیادی نیست، بیان کرد: اما با این وجود وضعیت آموزشی و رفاهی در این مدارس واقعا اسفناک و غیر قابل تحمل است.

فرماندار شهرستان بویراحمد، تعداد دانش‌آموزان در حال تحصیل منطقه مادوان را حدود ۳۶۰ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: این دانش‌آموزان در فضای مسکونی غیر استاندارد که حتی امکانات اولیه و ضروری مانند سرویس بهداشتی را هم ندارد، تحصیل می‌کنند.

نظری نداشتن وسایل گرمایشی، آبخوری، میز و صندلی و امکانات آموزشی را از دیگر مشکلات این مدارس برشمرد و تصریح کرد: گاهی گفتن «وضعیت خوب نیست یا اسفناک است» به تنهایی عمق فاجعه را توصیف نمی‌کند بلکه باید از نزدیک این موارد دیده و لمس شود.

وی با بیان اینکه این مناطق در زمینه آموزشی با مشکلات جدی رویرو هستند، ادامه داد: فضایی برای ساخت کتابخانه در مادوان وجود دارد که اکنون چند سال است ناتمام مانده است.

فرماندار شهرستان بویراحمد تاکید کرد: در صورت امکان از این فضا استفاده کرده و بخشی از آن را به ساخت فضای آموزشی برای تحصیل اختصاص دهیم.

نظری بر توجه و حمایت خیرین، بنیادهای نوسازی و مسئولان برای رسیدگی و تامین فضای آموزشی مناسب تحصیل در این مناطق تاکید کرد و افزود: توجه و تامین فضای فیزیکی برای این دانش‌آموزان یکی از برنامه‌های مهم است.

وی با اشاره به اینکه مجتمعی برای فضای آموزشی در این مناطق در نظر گرفته شد اما به دلیل نبود اعتبار لازم مدت هشت سال بلاتکلیف مانده است، گفت: اعتبارات شهرستانی جوابگوی این کار نبوده و باید از اعتبارات ملی و استانی به این کار اختصاص داده شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد دانش‌آموزان را سرمایه و آینده‌سازان جامعه عنوان و اضافه کرد: باید زمینه تحصیل این قشر به گونه‌ای فراهم شود که بتوانند توسعه اجتماعی و اقتصادی آینده جامعه را رقم بزنند.

28847 28848 28849 28850 28851 28852 28853

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=209806
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. بی طرف
  در ارتباط با مطلب : وضعیت اسفناک مدارس روستاهای اطراف یاسوج + عکس

  این منطقه 3 کیلومتری استان هستند بقه مناطق که دور تر هستند بد تر از آن مسعله هستند ماه باید به فکر دیگر روستا باشیم شاید مسولین تاز از خواب بیدار شده باشند اگر مسولی خود در روستادرس خوانده باشد وضعیت را درک می نماید

 2. یه نفر
  در ارتباط با مطلب : وضعیت اسفناک مدارس روستاهای اطراف یاسوج + عکس

  خبر مدرس فرزند آوری رو به تیتر این خبر ربط دهید؟(1/5 نمره)
  آیا کمیت مهمه یا کیفیت؟(5/ نمره)

  به نظر شما توطعه گر کیست؟(18 نمره)

 3. بهشت
  در ارتباط با مطلب : وضعیت اسفناک مدارس روستاهای اطراف یاسوج + عکس

  متاسفانه مسولین وبرنامه ریزان استان ما به  آموزش  وپرورش  بی توحه هستند به طوری که در بافت های  جدیید.       مکان و فضای اموزشی وجود ندارد و قطعا مشکلات ترافیک  کنونی شهر ما نیز حاصل همین  بی تدبیری است …..

 4. بهزاد
  در ارتباط با مطلب : وضعیت اسفناک مدارس روستاهای اطراف یاسوج + عکس

  مدرسه ابتدایی روستای مندان در دهستان سرفاریاب دیوار تخریبی دارد .احتمال ریزش آن وجود دارد . شاید اتفاق ناگواری رخ دهد . قابل توجه مسئولین استان ….

دیدگاه شما