پنج شنبه 29 مهر 1395 - 18:01

اقرار روس ها به ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد/در کدام بخش ها قرارداد همکاری رد و بدل شد؟(+تصاویر و ترکیت هیئت روس)

گروه اقتصادی- روز دوم سفر هیئت روس به کهگیلویه و بویراحمد در حالی ادامه دارد که بازدید اعضای اختصاصی گروه از صنایع از پیش تعیین شده و آشنایی با ظرفیت های هر بخش مهم ترین برنامه کاری است.

به گزارش بویرنیوز ابتدای امروز با دیدار استانداران “امسک” روسیه و کهگیلویه و بویراحمد با تاکید طرفین بر آشنایی با ظرفیت های متقابل و همچنین سرمایه گذاری در بخش های مورد نظر تاکید شد.

SONY DSC

نظروف؛ استاندار امسک روسیه: آماده توسعه روابط با کهگیلویه و بویراحمد در همه زمینه‌ها هستیم

* در زمینهٔ انعقاد قرارداد فرهنگی و توسعه گردشگری و اقتصادی آمادگی‌های لازم را داریم.

** وزیر اقتصاد، وزیر کشاورزی، مسئول روابط خارجی بین‌المللی ایالت امسک، سرکنسولگری روسیه در اصفهان و نمایندگان بازرگانی روسیه در ایران در این سفر حضور دارند  تا مراودات و مذاکرات طرفین نتیجه بخش باشد.

qw

*** در بازدیدی که از نمایشگاه صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که محصولات خوبی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و زمینه همکاری بالایی برای صادرات و پیشبرد مناسبات فراهم است

**** در زمینهٔ انعقاد قرارداد فرهنگی و توسعه گردشگری و اقتصادی و مشارکت جوانان دو استان در همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی آمادگی‌های لازم را داریم.

خادمی؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد: زمینه‌های همکاری در بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران روسیه وجود دارد

* نخستین اولویت ما برای همکاری حوزه سرمایه‌گذاری خارجی است که در این حوزه استان ما نیازمند سرمایه‌گذاری جدید بوده و تعداد زیادی پروژه توجیه‌دار اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این استان وجود دارد

** در سفری که به ایالت امسک روسیه داشتیم برداشت ما این بود که زمینه‌های همکاری فراوانی بین دو استان وجود دارد و به‌جز بحث اقتصادی که محور اصلی همکاری‌های بین دو استان است، می‌توانیم در حوزه فرهنگ و روابط اجتماعی نیز کارهای خوبی انجام دهیم.

SONY DSC

*** در حوزه اقتصادی همان‌گونه که در نمایشگاه محصولات استان مشاهده کردید زمینه‌های فراوانی در حوزه کشاورزی، صنعت و نفت و گاز برای همکاری وجود دارد.

**** در این سفر متوجه شدیم که درزمینهٔ صادرات محصولات کشاورزی به ایالت امسک می‌توانیم با توجه به محصولات تولیدی کهگیلویه و بویراحمد جایگاه خوبی داشته باشیم که این موضوع به‌عنوان اولویت دوم ما محسوب می‌شود.

***** از دیگر اولویت‌هایی که می‌توان مطرح کرد درزمینهٔ صنعت گردشگری است زیرا استان ما و شهر یاسوج به پایتخت طبیعت ایران مشهور هستند و در منطقه جنوب ایران که گرم و خشک هستند شهر یاسوج یک شهر معتدل با بارش خوب و پوشش جنگی مناسب است ازاین‌رو یکی از اولویت‌های توسعه ما بحث سرمایه‌گذاری در گردشگری و پذیرش گردشگران داخلی و خارجی است.

جبار کیانی؛ رئیس اتاق بازرگانی یاسوج: برای توسعه راهی جز مراوده با شریکان تجاری قابل اطمینان نداریم

رییس اتاق بازرگانی گفت: ما آغازگر ارتباط استان با فرا مرزها شدیم به این امید که شاهد رونق و توسعه استان باشیم و گام های بعد را با اعتماد سازی بخش خصوصی و حمایت های بخش دولتی باید طی کنیم.

برای توسعه نباید محدود بود و باید پا را فراتر از مرزها گذاشت، این سفر شروعی برای آشنا سازی صنایع استان با مراودات اقتصادی خارجی، افزایش توان چانه زنی و تعریف مشوق های مورد پسند طرف های مقابل است

SONY DSC

شناساندن استان به سایر نقاط کشور و جهان خود اقدام و گامی موثر در رونق گردشگری است

به گزارش بویرنیوز، امروز هیئت هایی در قالب گروه گردشگری، کشاورزی و صنعت و ساختمان از عمده صنایع استان بازدید که در ادامه اهم موضوعات مطرح شده سفر آمده:

کارگروه صنعت و ساختمان:

* بازدید از شرکت آرد، نشاسته و کلوگز یاسوج، بازدید از شرکت های زردبند، سینره و آسه

** هیئت روس در بازدید از کارخانجات بخش صنعت بیان داشتند: عمق تکنولوژی و حجم کار و محصولات این صنایع ارزنده و متفاوت از امسک است.

*** آنها بیان کردند: دانش بنیان بودن محصولات صنایع قابلیت حضور نه تنها در امسک بلکه در فدرال و مرکز روسیه را دارد و ما این محصولات را به فدرال پیشنهاد خواهیم داد.

SONY DSC

**** محصولات مرتبط با گیاهان دارویی و بهداشتی و آرایشی از جمله شرکت “سینره” نظر روس ها را به خود جلب کرد به گونه ای که قرار بر همکاری و مبادله قراردادهای فی مابین شد و وزیر اقتصاد روسیه نیز در این باره به توانمندی کهگیلویه و بویراحمد در بخش گیاهان دارویی اشاره و گفت: به علت شرایط آب و هوایی این استان و تنوع گونه های گیاهی و دارویی میتوان همکاری های خوبی را در این بخش ها داشت و شرکت های زردبند و سینره به نظر هم در سطح همکاری با دولت فدرال روسیه هستند.

***** آنها در خصوص کارخانه آرد، نشاسته و کلوگز یاسوج هم با اشاره به حجم اقدامات این صنعت اظهار داشتند: در امسک روسیه به این حجم و عمق کار نرسیده ایم و صرفا بخش هایی از این فناوری را مورد استفاده قرار دادیم و برایمان جالب استان در استان شما در این سطح از صنایع موجود هستند.

جلسه کارگروه گردشگری:

* معرفی توانمندی های کهگیلویه و بویراحمد هم از نظر منابع طبیعی و هم تاریخی از برنامه های این کارگروه بود.

** تاکید هر دو طرف بر تسهیل روادید برای حضور توریست ها و اقامت.

img_7513-1

*** تاکید طرف روس بر تمایل قاطع شرکت های توریستی روسیه برای همکاری با طرف ایرانی

**** مذاکرات در خصوص نحوه راه اندازی مراکز توریستی و اقامتی در مناطق هر دو طرف

کارگروه کشاورزی

* اعضای این هیات در این بازدید ظرفیت های صادرات کالاهای صنعتی، دارویی و بهداشتی این استان را بررسی کردند و با شرایط سرمایه گذاری در نواحی صنعتی کهگیلویه و بویراحمد آشنا شدند.
** فعالان اقتصادی روسی در بخش کشاورزی با بازدید از تعدادی گلخانه ها و طرح های کشاورزی با محصولات استان و راه های همکاری دوجانبه آشنا شدند.

به گزارش بویرنیوز اعضای هیئت روس در این سفر در ادامه آمده است:

نظروف ویکتور ایوانویچ

استاندار ایالت امسک، نخست وزیر ایالت امسک
فادینا اکسانا نیکولایونا وزیر اقتصاد ایالت امسک
چکوسوف ماکسیم سرگییویچ وزیر کشاورزی و مواد غذایی ایالت امسک
چولوسکی کانستانتین یورییویچ رئیس اداره همکاری بین منطقه ای و بین المللی وزارت اقتصاد ایالت امسک
شیمانیس یولیا بوریسونا کارشناس ارشد بخش پرتکول اداره همکاری بین منطقه ای و بین المللی وزارت اقتصاد ایالت امسک
یووگنی کالیشن   مشاور ارشد تجاری کنسولگری روسیه در اصفهان
ویاچسلاو مامنتوف   کارشناس تجاری کنسولگری روسیه در اصفهان
الکسی افیموف   کارشناس تجاری کنسولگری روسیه در اصفهان

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=205178
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. پاتاوه
  در ارتباط با مطلب : اقرار روس ها به ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد/در کدام بخش ها قرارداد همکاری رد و بدل شد؟(+تصاویر و ترکیت هیئت روس)

  امیدواریم توسعه استان شتاب بگیرد وشاهدپیشرفت استان باشیم 

 2. محمود
  در ارتباط با مطلب : اقرار روس ها به ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد/در کدام بخش ها قرارداد همکاری رد و بدل شد؟(+تصاویر و ترکیت هیئت روس)

  با سلام و خداقوت به همه دست اندر کاران
  همینکه عده ای خارجی بیان و مسئولان ما تو مراودات دیپلماتیک به رز بشت عالیه و کار بزرگی است با تشکر از استاندار، اتاق بازرگانی استان و همه افراد دخیل در برنامه

 3. هم استاني مقيم تهران
  در ارتباط با مطلب : اقرار روس ها به ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد/در کدام بخش ها قرارداد همکاری رد و بدل شد؟(+تصاویر و ترکیت هیئت روس)

  با سلام و خسته نباشيد به همه مقامات دولتيو خصوصي استان،، جاي تبريك و خداقوت به اقاي كياني پور و هيات نمايندگان و پرسنل زحمتكش اتاق دارد، اميدوارم  هم استاني هاي عزيز قدردان اين حماسه باشند

دیدگاه شما