شنبه 2 خرداد 1394 - 14:08

داعش نصف سوریه را گرفت/ همه گذرگاه های مرزی سوریه و عراق در دست داعش (+نقشه)

نیمی از خاک سوریه هم اکنون در دست داعش است.

به گزارش بویرنیوز به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه داعش توانست با گسترش سیطره خود بر خاک سوریه  هم اکنون بیش از 95 هزار کیلومتر مربع از خاک این کشور را تصرف کند. کل مساحت سوریه 185 هزار کیلومتر مربع است.

براساس این گزارش، داعش هم اکنون در 9 استان سوریه یعنی حمص، رقه، دیروالزور، حسکه، حماه، حلب و دمشق، ریف دمشق و سویدا حضور دارند. علاوه بر این حامیان داعش نیز در استان درعا نیز حاضرند.

  داعش نصف سوریه را گرفت/ همه گذرگاه های مرزی سوریه و عراق در دست داعش (+نقشه)

شهر رقه سوریه هم اکنون پایتخت گروه مسلح دولت اسلامی معروف به داعش است.  گروه داعش علاوه بر سوریه، بخش های زیادی از خاک عراق را نیز در تصرف خود دارد.

داعش کل منطقه باستانی تدمر در حومه شهر حمص را در روز پنجشنبه گذشته تکمیل کرد و پایگاه نیروی هوایی، زندان، سازمان اطلاعات و امنیت و منطقه باستانی این محدوده را در دست گرفت.

همزمان رسانه ها گفته اند که آخرین گذرگاه مرزی میان سوریه و عراق نیز به دست داعش سقوط کرد. با این اتفاق می توان گفت همه گذرگاه های مرزی و در نتیجه مرز زمینی عراق و سوریه در دست داعش است.

  عصرایران
نظرسنجی
لینک کوتاه : http://boyernews.com/?p=151517
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس گفت:

  صدا وسیما چه میگه

  • ناشناس گفت:

   هیچی بابا هر وقت صدا و سیما گزارش سوریه رو میگه تا ارتش سوریه در حال پیشرویه، با این اوصاف قاعدتا ارتش سوریه با این همه پیشروی اونم در طول این چند سال الان باید حوالی آفریقای جنوبی باشه!!

 2. ناشناس گفت:

  یعنی نمام

 3. برای نابودی داعش صلوات گفت:

  اگر ما هم قدر ولایت رو ندونیم و ابلهانه اصرار بر به نتیجه رسیدن مذاکرات داشته باشیم با داعش طرفیم. تنها دلیل اینکه داعش به ایران حمله نکرده نعمت وجود ولایت فقیه در این کشوره. مذاکراتی که نتیجه ش تعطیلی مراکز هسته ای و ادامه تحریمها به میل آمریکا باشه به چه دردی می خوره؟همون کسی که میگه تحریمها باید برقرار باشه داعش رو بوجود آورده.

دیدگاه شما